Skocz do zawartości
seba84_2005

Kernel PhilZ I9100 XXMS1 4.1.2 bezpieczny oryginalny kernel + CWM6 + Root + exFAT+ ext4.

Rekomendowane odpowiedzi

Emil92

Wersja pod recovery nie nabija licznika!! Nabija go tylko wgranie przez Odina!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Czy mozna wgrac ten kernel na brandowany 4.04 LPH z Orange?

Jak pozniej dograc CWM?

Czy po tych zabiegach mozna swobodnie wgrywac wszystkie customy GB,ICS i JB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Jak ty chcesz go wgrać, to kernel pod Jelly Beam dla Polski na urządzenia niebrandowane, a nie pod 4.0.4 i na dodatek brandowany

:eek:

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs
Witam

Czy mozna wgrac ten kernel na brandowany 4.04 LPH z Orange?

Jak pozniej dograc CWM?

Wgraj ten kernel według instrukcji z postu #1 PhilZ-cwm6-BVLPH-FTM-2.7-signed.zip

Uzyskasz CWM i roota.

Odinem zawsze możesz wgrać soft jaki chcesz, ale stracisz CWM i roota. Trzeba będzie od nowa rootować telefon.

to kernel pod Jelly Beam dla Polski na urządzenia niebrandowane, a nie pod 4.0.4 i na dodatek brandowany

Kernele PhilZ są pod większość ROM-ów ICS i pod JB. Jak widać są pod softy brandowane też i dla SGS2 z NFC (I9100P) też są kernele PhilZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy posiadając telefon z czipem podatnym na brika można na tym kernelu wkonywac wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Oczywiście, że można. Współczesne custom kernele mają łatkę zabezpieczającą przed brickiem (kernel PhilZ oczywiście też jest całkowicie bezpieczny).

Wszystkie czynności wykonywane w CWM recovery na kernelu PhilZ są bezpieczne i nie powodują bricka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie pytane. Mając już roota (przez fake recovery) SU ale bez CWM (sposób z tematu o oficjalnym romie JB MS1) mogę wgrać sobie ten kernel spod recovery aby uzyskać CWM? Czy uprzednio muszę skasować roota i wtedy wgrać ten kernel ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spec21

Siemka mam ROM dokładnie taki jak w poniższym linku

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012195

W tym romie domyślnym kernelem jest jeboo 2.1 po wgraniu romu naładowałem baterie na full i zostawiłem telefon w trybie samolotowym na noc z 99% baterii rano po 9h było 86% a więc Rom zjadł 13% baterii.

I tu moje pytanie jak ten kernel ma sie do tego który mam teraz ? Który dłużej wytrzyma w deep sleep ? Bo po sprawdzeniu rano jak wstałem okazało się że najwięcej energii zjadł właśnie sam Kernel. Czy w tym wypadku speedmod będzie lepszy czy może philz albo starsza wersja jeboo ?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs
Mając już roota (przez fake recovery) SU ale bez CWM (sposób z tematu o oficjalnym romie JB MS1) mogę wgrać sobie ten kernel spod recovery aby uzyskać CWM?

Nic nie musisz kasować. Wgrywasz kernel jako plik zip z karty pamięci i restart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę wgrywał tego ROMa i mam kilka pytań:

1. Co powinienem wiedzieć oprócze tego, co jest w temacie,żeby nic nie zepsuć? Jestem zielony w temacie Androida i komputerów tez :)

2. Kolega strasznie mi ględzi,że w smartphone'ie trzeba mieć busyboxa jakiegoś i superusera... superuser to jeszcze rozumiem ale busybox... z resztą nie ważne: czy moge sobie po prostu dograć te apki przy tym kernelu i stocku JB ? Na logikę biorąc tak bo wymagają roota a ten kernel go ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi