Skocz do zawartości
seba84_2005

Kernel PhilZ I9100 XXMS1 4.1.2 bezpieczny oryginalny kernel + CWM6 + Root + exFAT+ ext4.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wgrasz kernel z recovery, to będziesz miał już roota, czyli superusera i busybox.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten kernel aktywuje 2way Call Recording? Mam niebrandowanego, ale zrootowanego z oryginalnym XXMS1. Chcę tylko tę funkcjonalność, a nie cały custom rom. Tym bardziej, że oryginał śmiga jak należy, bez żadnych (póki co zauważonych) bugów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Call Recording jest funkcją zainstalowaną w custom ROM-ach. W stockowym ROM-ie tej funkcji nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie, bo przepisy wielu krajów zabraniają nagrywania rozmów bez wcześniejszego poinformowania o tym rozmówcy. Są programy zewnętrzne do nagrywania rozmów, ale działają różnie na różnych ROM-ach (trzeba sprawdzić metodą prób i błędów). Zewnętrzne programy wymagają najczęściej roota. A roota uzyskasz wgrywając kernel PhilZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ja mam takie pytanie, czy muszę kernel instalować z zewnętrznej karty pamięci, czy mogę z wewnętrznej pamięci? Jak z zewnętrznej to czy mogę po instalacji wyciągnąć tą kartę, czy jednak ona musi być w tel cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hesu

Kernel instalujesz przez CWM tylko z karty pamięci zewnetrznej i po instalacji jak uruchomisz telefon to możesz potem już ją wyjąć jeśli tylko chcesz;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem ten kernel i mam taki problem że nie chce mi się włączyć wyskakuje tylko napis Samsung galaxy s2 i się wyłącza. Recovery działa, co mam z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hesu

Spróbuj zrobić w recovery wipe cache i wipe dalvik cache powinno pomóc bo miałem tak samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie dało, jest tak samo jak było. Na wipe dalvik pisze E: unknown volume for path [/sd-ext

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Sprawdź jaki masz symbol kernela PhilZ. Nazwa musi być taka sama jak symbol ROM-u. Kernele PhilZ są robione pod konkretny ROM i nie są uniwersalne jak inne kernele (czasem można użyć innego jak nazwa ROM-u, ale zasada jest jak wyżej napisałem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Call Recording jest funkcją zainstalowaną w custom ROM-ach. W stockowym ROM-ie tej funkcji nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie, bo przepisy wielu krajów zabraniają nagrywania rozmów bez wcześniejszego poinformowania o tym rozmówcy. Są programy zewnętrzne do nagrywania rozmów, ale działają różnie na różnych ROM-ach (trzeba sprawdzić metodą prób i błędów). Zewnętrzne programy wymagają najczęściej roota. A roota uzyskasz wgrywając kernel PhilZ.

To może w samsungu tak jest? Używając NeoV, miałem wgrany rom stockowy i do tego tylko kernel z obsługa 2-way recording. Stąd moje pytanie, czy to jądro to uaktywnia. Może ktoś wgrał i potestował?

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi