Skocz do zawartości
Merilot

Xperia J - pierwszy smartfon (pytania i wątpliwości)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

We wtorek/środę otrzymam swój pierwszy smartfon z androidem, czyli Xperie J (z t-mobile) i chciałbym wiedzieć, co powinienem zrobić, żeby telefon działał jak najlepiej, tzn. jakie zbędne aplikacje usunąć, co przydatnego zainstalować, czy wgrywać nowszego androida (o ile jest) itp. Jakieś cenne rady by się przydały, gdyż jestem laikiem jeżeli chodzi o smartfony i androida (najlepiej bez utraty gwarancji).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kolos28
Temat był nie do końca treściwy, nie zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MatteQ

Po co od razu masz cos zmieniac? No chyba ze zmienic rom z brandowanego t-m na oryginalny ale wtedy tracisz gware. Ostatnio slyszalem o jakims custom kernelu dla J'ki, pewnie mozna podkrecic procka. W sumie co bys z systemem robil to jest ryzyko uwalenia fona i utraty gwarancji.

Wyslane z mojego 70.6 za pomoca Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Jak już odpowiadasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Zmiana firmware na niebrandowany nie powoduje utraty gwarancji. Było walkowane milion razy. Wracając do tematu. Na początku nie zmieniaj nic. Po używaj jakiś czas i sam będziesz widział co usunąć a co Sobie dograć.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po co od razu masz cos zmieniac? No chyba ze zmienic rom z brandowanego t-m na oryginalny ale wtedy tracisz gware. Ostatnio slyszalem o jakims custom kernelu dla J'ki, pewnie mozna podkrecic procka. W sumie co bys z systemem robil to jest ryzyko uwalenia fona i utraty gwarancji.

jesli wszystko robi sie z glowa i wg tutkow ktore na pewno sa na forum to ryzyko uwalenia spada do zera.rada moja tak: pomysl 3 razy zanim cos zrobisz i zawsze zrob kopie systemu,czy poszczegolnych plikow ktore zamierzasz zmieniac/modyfikowac a na pewno nie zostaniesz z reka w nocniku.bedziesz sie trzymac tych zasad to i roboty mniej w razie wypadku.:idiota:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

@up

To Ty wprowadzasz w błąd. Wgranie niebrandowanego softu wiąże się z utratą gwarancji bo łamiesz warunki jakie są między Tobą a operatorem. Ty nie masz podpisanej umowy z producentem tylko z operatorem, który ma umowę z producentem ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sopat

Ale telefon nie naprawia operator tylko producent....

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
whsK

Kolos28, czyli wg. Ciebie naprawa oprogramowania Sony PC Companion wiąże się z utratą gwarancji? Aj, śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddawałem telefon ze zmienionom softem(wgrałem niebrandowany) i nie było żadnego problemu. Gwarancja jest nadal. Warto wgrać czysty, bo to zawsze tego śmiecia od operatora mniej.

Wysyłane z mojego GT-P7310 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
whsK

kmnet, telefon został już naprawiony? Bo operator może przyjąć ale producent już może nie naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

Nie chodziło mi o naprawę przez PC Companion a o wgranie niebrandowanego softu, tak jak powiedziałeś, operator może przyjąć, serwis nie koniecznie, wszystko zależy od szcczęścia ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi