Skocz do zawartości
Merilot

Xperia J - pierwszy smartfon (pytania i wątpliwości)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już napisałem-nie było problemu. Gwarancję mam dalej.

Wysyłane z mojego GT-P7310 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dołączono o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Kolos28 nikt Ci nie może zabronić wgrać oryginalny soft do telefonu i szczęście nie ma tu nic do rzeczy. Co innego zabawy bootloaderem. Nikt nie sprawdza czy masz soft od producenta czy modyfikowany od operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28
    Napisano (edytowane)

@up

Niech Tobie będzie ale nie bądź zaskoczony jak następnym razem Tobie nie przyjmą na gwarancję. W umowie jest zawarte że soft w tym przypadku operatora czyli brandowany wchodzi w skład gwarancji ale spoko, myśl jak chcesz ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw
    Napisano (edytowane)

Not to już wymyśliłeś. :oczy:

Gdzie to jest napisane?. Wgrywając soft oryginalny nie ingerujesz w oprogramowanie, no bo jak?. A może podczas aktualizacji prąd wyłączyło i wgrał się niebrandowany:DDD. Wytłumaczeń może być dużo. Ja przy przedłużeniu umowy mam tylko nr imei wpisany na umowie, nic więcej, nawet mi nie wpisali typu telefonu, w gwarancji nie ma nic wpisane (tmobile). Jak bym oddawał na gwarancję to albo telefon byłby w takim stanie, że nic nie wgram (czyli tylko serwis zobaczy co w środku, o ile uruchomi). Jeżeli tel żyje wgrywam brand i oddaję. Poza tym mam /miałem/ 4 xperie w ciągu 2 lat i nigdy nic mi się nie działo, a jak stłuczesz wyświetlacz lub zniszczysz port usb itp. to i tak nie uznają gwarancji. No chyba ze sieć plus wpisuje nr si w gwarancji to mogą się przyczepić, nie znam sieci, więc tu może piękna blondyna wie jak sprawdzić czy jest brand czy nie;). W sieci play też byłem, i nie patrzyli jak oddawałem SE C902 jak się trochę klawiatura odkleiła czy był modowany (naprawili), wymienili cala klawiaturę i to na niecały miesiąc przed końcem gwarancji. A było tam wgrane elfów i innego modowania....heh stare czasy. Nie wiem tez jak w orange,

Edytowane przez pittrw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Mojej kobiecie w samsungu padła płyta główna a z racji że w Poznaniu jest autoryzowany serwis to zawieźliśmy telefon bezpośrednio. Koleś przyjmując telefon poprosił o dowód zakupu z Plus. Po naprawie był wgrany poniwnie brand z Plus. Więc w serwisie wiedzą które telefony są z brandem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiedza bo pod bateria masz nr si :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przeglądałem umowę i gwarancję. Tam nie ma nic o tym jaki jest soft w telefonie... A tak w ogóle to już chyba wszystko zostało powiedziane w kwestii modyfikacji pierwszej Xperii J :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28
    Witam

We wtorek/środę otrzymam swój pierwszy smartfon z androidem, czyli Xperie J (z t-mobile) i chciałbym wiedzieć, co powinienem zrobić, żeby telefon działał jak najlepiej, tzn. jakie zbędne aplikacje usunąć, co przydatnego zainstalować, czy wgrywać nowszego androida (o ile jest) itp. Jakieś cenne rady by się przydały, gdyż jestem laikiem jeżeli chodzi o smartfony i androida (najlepiej bez utraty gwarancji).

Pozdrawiam.

Jeśli zrobisz ROOT to masę niepotrzebnych apek usuniesz.

Ja dziś przypomniałem sobie, że Titanium Bacup ma opcję czyszczenia dalvik cache po odinstalowanych apkach. Dziś po tym zabiegu odzyskałem prawie 60MB a po restarcie telefon śmiga jeszcze szybciej, choć już wcześniej był bardzo szybki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć od Was czyli posiadaczy w/w modelu, opinii i doświadczeń. Czy warto go kupić, bo obecnie na Allegro kosztuje 500 zł. Czy J działa płynnie? Bo to jest dla mnie priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Odpuść sobie ten telefon, zwłaszcza odpuść sobie kupno na odległość bo za dużo jest sztuk, które działają gorzej od WFS z armv6

ale jak trafisz na dobrą Jotkę (taką jak moja i wielu innych) to będziesz z niej bardzo zadowolony bo naprawdę taka Jotka działa bardzo szybko i wydajnie.

U mnie zero spowolnień, lagów etc.

Na tyle działa fajnie, że sprzedałem SGS 3 bo w codziennej pracy nie widzę różnicy w płynności!

Gry w zdrowej Jotce działają b. dobrze, nie straszny jej MC4, Gangstar Vegas na graficę medium, czy FIFA14 ale jak trafisz na Jotkę "nieboszczyka" to najprostsze gry będą ciąć jak uruchomione na kalkulatorze :D

Ogólne podsumowanie:

Zdrowa Jotka jest spoko ale nie dałbym za nią więcej niż 450zł

Wadliwa Jotka nie warta jest nawet 1zł

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kieri

Ja mam jotke od tygodnia(jak nie więcej), działa dobrze. Czkawki dostaje, ale to musiałbyś przesuwać non-stop ekran jednak przy normalnym użytkowaniu jest ok. Przy codziennym użytkowaniu, tj. dzwonienie, od czasu do czasu pograć w grę, przeglądnąć internet, sprawuje się nieźle, jednak jeśli chcesz jakiś dobry telefon typowo do gier, to nie za bardzo. Jeśli chodzi o płynność to tak jak mówiłem, jest dobrze(bynajmniej dla mnie). :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi