Skocz do zawartości
staryczłowiek

Ustawienia wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Z góry proszę o cierpliwość ale jestem po raz pierwszy posiadaczem telefonu z androidem. Mam problem z połączeniem wi-fi ze swoją siecią. Telefon widzi sieć, pokazuje się ikonka sieci ale nie działają żadne strony www. Router mam zabezpieczony hasłem a mac adres jest dodany do listy. Nie jestem informatykiem więc nie wiem co więcej mógłbym zrobić żeby korzystać z wi-fi. Pewnie problem leży w ustawieniach routera ( tp-link wr-340g). Przepraszam jeśli powieliłem pytanie i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poszukaj tematu o nazwie podobnej do: routery działające z androidem i sprawdź, czy nbie jest na czarnej liście.

Czy w routerze masz włączony DHCP, znaczy, czy na komputerze musiałeś ustawiać adres IP, czy dostajesz go od routera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zassaj wifi manager z marketu. On ladnie pokazuje stan polaczenia i ewentualne bledy , mozna zarządzac wifi za jego pomoca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zassałem managera ale nie pokazuje żadnych błędów w połączeniu a strony internetowe dalej się nie otwierają. Nie wiem co mam dalej robić

---------- Post dołączono o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

poszukaj tematu o nazwie podobnej do: routery działające z androidem i sprawdź, czy nbie jest na czarnej liście.

Czy w routerze masz włączony DHCP, znaczy, czy na komputerze musiałeś ustawiać adres IP, czy dostajesz go od routera?

Jeśli chodzi o router to jest na liście zgodnych z androidem. Adres IP mam pobierany od dostawcy internetu ( kablówki) . Z tego co się zorientowałem to w kompie w szczegółach połączenia sieciowego mam zaznaczone DHCP. Czy można coś zrobić żeby net przez wi-fi zaczął mi chodzić. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Telefon widzi sieć, pokazuje się ikonka sieci ale nie działają żadne strony www

Czy twoj telefon laczy sie z routerem i przydziela ci adres IP?

Z tego co się zorientowałem to w kompie w szczegółach połączenia sieciowego mam zaznaczone DHCP

DHCP musi byc wlaczone na routerze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pulun

A nie masz czegoś takiego jak w liveboxie, że aby połączyć się to trzeba tam taki przycisk nacisnąć na routerze. Ja mam liveboxa i po dwóch dniach mi się przypomniało, że muszę przycisk nacisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DHCP jest włączone na routerze. A czy telefon się łączy z routerem i przydziela adres IP to nie wiem, i nie bardzo umiem to sprawdzić

---------- Post dołączono o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

DHCP jest włączone na routerze. A czy telefon się łączy z routerem i przydziela adres IP to nie wiem, i nie bardzo umiem to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W telefonie ustawienia/komunikacja/ustawienia wi-fi, jak wlaczysz wi-fi i sie polaczy to nizej jest napis polaczono z urzadzeniem (nazwa sieci). Jak sie polaczy to przez kompa wejdz na router i w DHCP/DHCP client list, twoj telefon powinienn byc na liscie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W telefonie ustawienia/komunikacja/ustawienia wi-fi, jak wlaczysz wi-fi i sie polaczy to nizej jest napis polaczono z urzadzeniem (nazwa sieci). Jak sie polaczy to przez kompa wejdz na router i w DHCP/DHCP client list, twoj telefon powinienn byc na liscie.

Telefon widzi sieć i identyfikuje ją, na routerze telefon jest na liście, widoczny jest tez jego Mac adres. A strony jak nie chciały chodzić tak dalej nie chodzą na telefonie:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro telefon sie laczy to problem raczej jest z ustawieniami routera. W i5800 nie ma za bardzo co zmieniac , poza wpisaniem identyfikatora sieci i podaniem hasla. W moim przypadku telefon bez zadnej konfiguracji laczy sie z wifi typu open (real open a nie z logowaniem www, do tego potrzebny jest widget) , laczy sie rowniez z kilkoma innymi routerami roznych marek u znajomych , nie wazne czy z ukrytym ssid czy jawnym - bez zadnego modzenia, tylko po podaniu hasla.

Sprawdz moze czy ruszy ci na Opera (przegladarka z marketu). Lub..jezeli masz w okolicy jakis hot spot darmowy z wifi to tam sprawdz czy sie polaczy na automatyce - wlaczasz WIFI i sprawdzasz za pomoca wifi managera jakie sieci sa widoczne i typu open i probojesz sie polaczyc z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi