Skocz do zawartości
mateo1111

[V10* / V20*] ROOT LG Optimus L9 (by Lelus)

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie samego tutoriala- czy mozna wybrac soft inny niz ma sie aktualnie zainstalowany, czy najpierw trzeba go normalnie wgrac przez kdz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

wgrywasz taki jaki chcesz, pod warnukiem ze jest w pierwszym poscie plik bin do niego, tylko pamietaj, ze przed i po wgraniu v20 trzeba zrobic factory reset (jezeli masz v10).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przed wgraniem v20b (wcześniej miałem v10b) nie zrobiłem przywrócenia do ustawień fabrycznych. Wszystko było ok, chodzi płynnie, zwiększył mi się zasięg(???), ale niestety po 1 dniu użytkowania JB, nagle zasięg straciłem. Nie ma go nigdzie! Teraz chcę wgrać v20c z rootem. Robić factory reset przed i po? Może to pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja przed wgraniem v20b (wcześniej miałem v10b) nie zrobiłem przywrócenia do ustawień fabrycznych. Wszystko było ok, chodzi płynnie, zwiększył mi się zasięg(???), ale niestety po 1 dniu użytkowania JB, nagle zasięg straciłem. Nie ma go nigdzie! Teraz chcę wgrać v20c z rootem. Robić factory reset przed i po? Może to pomóc?

Udał ci sie powrócic do v20c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie rozumiem wypowiedzi powyżej....;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

generalnie po przesiadce z v10 na v20 powinien byc reset przed i po wgraniu, ja raz nie zrobilem to po 3-4 dniach telefon mi swira dostał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BusyBox do szczescia nie bedzie Ci potrzebny. To jest taka konsola/linia polecen linuxowych.

A na tym v10b to miales roota?

Dziwi mnie, ze masz SuperSu, bo ta metoda wgrywa SuperUser, a nie SuperSu.

Czytałem forum i już nie wiem czy mam dobrze czy źle.

Piszesz że raczej powinienem mieć SuperUser a ja mam w aplikacjach SuperSu..... Nie wiem dlaczego - robiłem roota wraz z wgraniem nowego softa za pomocą poradnika z pierwszej strony - miałem pościągane dokładnie wszystkie zalecane pliki....

Co do BusyBox to chciałbym to chociaż móc zweryfikować, czy mam czy nie. Ale nie wiem jak to sprawdzić Czytają wątek o Viper4Android chciałem sobie to wgrać dla polepszenia dźwięku i stąd moje zapytanie o BusyBox bo w pierwszym poście jest o tym mowa, że trzeba mieć go zainstalowanego.

Nie wiem dlaczego mam SuperSu a nie Superuser? I jak zweryfikować busybox'a?

W trakcie rootowania i wgrywania JB nie miałem ani jednego komunikatu, że jest jakiś błąd, że cos się źle robię. Całość przebiegła aż zaskakująco spokojnie.

P.S.

I jeszcze w sumie z waszej perspektywy głupie pytanie. Ale czytałem i czytałem i nie natrafiłem na odpowiedź. Czy ja zresetuję fon poprzez ustawienia "Kopia zapasowa i resetowania" a potem "ustawienia fabryczne " to root zniknie? Wydaje mi się że nie ale wolę dopytać

Edytowane przez sirmike1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

Po przywroceniu ustawien fabrycznych roota nie stracisz.

BusyBoxa mozesz zainstalowac z Google Play, jesli faktycznie masz root i ten SuperSu ci dziala.

Ja po rootowaniu ta metoda nie mialem w zainstalowanych aplikacjach ani BusyBox, ani SuperUser, ani tym bardziej SuperSu.

A moze rootowales ta metoda

Zachowaj ROOT [Przy upgrade z V10* do V20*] ?

Wtedy jesli na v10* miales SuperSu to i pozostal

Edytowane przez pablo+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój v10b był prosto od T-Mobile więc nie miał roota - ja tez mu tego roota nie robiłem. Posługiwałem się jedynie metoda z tego wątku, która w pewnym momencie odsyłała do tego http://forum.android.com.pl/f764/instalacja-roma-w-kdz-updater-fix-win7-236841/

Oprócz ikonki SuperSu nie mam ani BusyBox ani SuperUser.

Roota chyba mam (tylko nie wiem czy "pełnego") bo np. w ES File Explorer ustawiając odpowiednie funkcje mogę wejść w katalog np. /Data (nie wiem czy to akurat dobry dowód na root) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

Ok wszystko jasne.

W paczce L9-ROOT-V20 jest plik Superuser.apk, ale to de facto jest SuperSu 1.25 - sprawdzilem.

Ja rootowalem paczka L9-ROOT i tam jest Superuser.apk, który jest prawdziwym SuperUser 3.1.3.

Wiec u Ciebie wszystko jest OK.

W paczce L9-ROOT-V20 jest stericson.busybox-1.apk, a w L9-ROOT - nie ma tego. Wiec popatrz uważniej, moze jednak masz BusyBoxa?

post-182621-14255723050213_thumb.png - to jego ikona.

A jak nie masz to zainstaluj z GP i ciesz się rootem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi