Skocz do zawartości
mateo1111

[V10* / V20*] ROOT LG Optimus L9 (by Lelus)

Rekomendowane odpowiedzi

Pablo+ :) takie wyjaśnienia lubię. Nie jestem tak biegły w tych sprawach jak inni z forum więc do mnie trzeba prosto tak jak Ty to właśnie uczyniłeś. Bardzo Ci dziękuję - piwko masz :)

Takiej ikonki jaką mi wstawiłeś nie mam na 1000% :) Może zrobić jeszcze reset fona i się pojawi? Może gdzieś jest ukryta?

Jakbyś mógł mi jedną rzecz podpowiedzieć?

Skoro rootowałem paczką L9-ROOT-V20 i jest tam de facto SuperSu 1.25 to czy instalować tego SuperUsera czy to nie ma znaczenia? Jest jakaś różnica między SuperSu a SuperUserem ? I skąd go ewentualnie wziąć .....bo w sklepie play widzę "Superuser - CHAINSDD" ale nie wiem jaka to wersja a po drugie opinie są takie że cos ta wersja knoci w sofcie ......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

Po resecie fona raczej nic nowego sie nie pojawi.

Czy masz SuperUser czy SuperSu to jeden pies, nie ma znaczenia, ktory masz.

Oba zapewniaja ta sama funkcjonalnosc - przyznaja prawa roota aplikacja, ktore tego potrzebuja, po tym jak Ty sie na to zgodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zacząc od KDZ czy odrazu zaczynać od punktu 2 ?

Wesja pasma L6260_MODEM_SIC . 1230.00

Wersja jądra 3.0.31

Numer kompilacji JZO54K

Wer. Oprogramowania P76020c-260-06

Jaki mam soft ?

Edytowane przez suszpl
    uzywamy znacznikow html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polacek z tego co napisałeś to masz soft 20c czyli JB - a z tego co piszesz wnioskuję że masz ten soft brandowany i chcesz mieć roota.....

Soft 20c jest z tego co się orientuję najnowszym softem póki co...... I gdzieś czytałem że wgrywając na soft np. 20c taki sam tylko np. z rootem czasem niektórym coś się psuło..... Ale niech ktoś to potwierdzi bo sam od niedawna zajmuję się LG L9.

Po drugie jesteś w Play a w innym temacie http://forum.android.com.pl/f762/jelly-bean-dla-l9-wydane-262002/index127.html czytałem że ludzie się skarżą na różne sprawy m.in np. z zasięgiem....Poczytaj bo ja takie wątki omijałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

niektórzy piszą, ze po aktualizacji do jb w play na brandowanym sofcie problemy z zasiegiem mijają, ale niektórym wciąż nie, mi się wydaje ze bez problemu moze robic roota na tym sofcie tym sposobem, tylko pytanie gdzie jest ten plik bin do softu play, jak do v10 wyszło sporo plikow bin i sa w pierwszym poscie tak do v20 jest tylko jeden plik, do v20c ale wersji niebrandowanej, mam wrazenie ze gdzies wczesniej ktos zamieszczal do wersji play, ale to musisz juz sobie poszukac wczesniej w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+
    L9binPatcher 1.4.2 obsługuje już v20c od Play. W tym ROMie modyfikację robimy w pliku LGP760_AP[12].bin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

w sumie nie wiem czy nie prostsza metoda zamiast podmieniac ten plik, mozna by w sumie dodac jaka druga mozliwosc wykonania tego pkt, zoabczymy co autor tematu na to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

Najlepiej byłoby gdyby ten mój post dało się przerzucić na początek wątku, jako post #2. Wtedy mógłbym sobie nanosić aktualizację nie angażując autora wątku. A w poście #1 przy punkcie 7. wystarczył by odnośnik do mojego postu. Co prawda wystarczyłby sam odnośnik w poście #1 do mojego postu, ale to już nie byłoby tak czytelne/zauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

no z tym to juz by rzeba pisac do administratora, zaden moderator nie ma takich uprawnien zeby takie rzeczy robic. poczekajmy az autor watku co z tym zrobi, jak nie to ja sam wyedytuje pierwszy post i dorzuce tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    L9binPatcher 1.4.2 obsługuje już v20c od Play. W tym ROMie modyfikację robimy w pliku LGP760_AP[12].bin.

Czyli w przypadku mojego softa podmieniam ten plik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi