Skocz do zawartości
mateo1111

[V10* / V20*] ROOT LG Optimus L9 (by Lelus)

Rekomendowane odpowiedzi

pablo+

Tak w v20C od Play podmieniasz plik *[12].bin, jesli masz czym. Jak nie masz to uzyj L9binPatcher, ktory za ciebie zrobi modyfikacje pliku .bin w czasie instalacji KDZ.

Dzięki, podpowiedzcie jeszcze czy zaczynam rootowanie od punktu 2 czy od początku tj -http://forum.android.com.pl/f764/odblokowanie-bootloadera-instalacja-cwm-recovery-276692/

W 1szym poście autor zaczyna od podania 2 linków do innych metod rootowania. Punkt 1szy, jak to nazywasz to odblokowanie bootloadera, instalacja CWM i wgranie root. Jeśli chcesz z tego skorzystać to przenosisz się do tamtego wątku i zapominasz o tym.

Punkt 2gi mówi o rootowaniu ROMów v10*, a Ty masz v20C, więc jakby ta metoda odpada.

JAk zdecydujesz się na metodę Lelus to wtedy przyda się L9binPatcher, a jego użycie opisane jest tu: L9binPatcher

Edytowane przez pablo+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Komunikat: " "secure booting unsuccessful "

Panowie skąd on się bierze ? Czytam dokładnie cały temat i nikt tego nie wyjaśnil. Czy jest to wina grywającego root ?

Właśnie przymierzam się do zrootowania, ponieważ chciałbym pobawić się aplikacja greenify...

Jednak wcześniej muszę doładować trochę baterię.

Pablo wyskoczył mi błąd Net Framework podczas paczowania w programiku mam takie cos:

Your OS: Microsoft Windows NT 6.1.7600.0

Monitoring started.

Waiting for file LGP760_AP[11].bin..............

File detected !

Patching....

i nic się nie zmienia.

Do końca aktualizacji zostało 50%, dam znać czy się zrootowało.

Nie zrootowało się... Prawdopodobnie Twój program nie podmienil pliku. Spróbuję teraz zrobić to ręcznie ;)

Udało się mam roota. Wgrał się: BusyBox i SuperSU

sprawdziłem root keeperem <- root jest.

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+
    Napisano (edytowane)
    Pablo wyskoczył mi błąd netFramework .
    Czy to jakies okno z komunikatem bledu wyskoczylo? A jaki blad dokladnie to byl?

Jaki ROM wgrywales ?

Edytowane przez pablo+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy to jakies okno z komunikatem bledu wyskoczylo? A jaki blad dokladnie to byl?

Jaki ROM wgrywales ?

Ciężko mi sobie teraz przypomnieć :/ Mogłem zrobić screena... Na pewno był to błąd krytyczny.

Aktualizowałem V20C do V20C ;) Może Net Framework trzeba mieć aktualne ?? Sam nie wiem

Manualna podmiana pliku .bin zadziałała bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

kowallosu, miałam tez ten błąd przy podmianie, ale nie wiem czy się podmienilo, bo mi podczas rootowania wywaliło telefon z podlaczenia usb i ani go nie zrootowalam, ani nie wgralam romu, tylko zatrzymal sie na s/w update, no ale jak zwykle pomogło przywracanie. Zaraz spróbuje jeszcze raz go zrootowac, ale zauwazylam cos dziwnego. Mianowicie tak jakby co chwile sie odlacza i podlacza, chociaz go w ogole nie ruszam, to prawdopodobnie byla przyczyna wywalenia aktualizacji. Czy ktos tak ma?

Za drugim razem znowu błąd krytyczny i roota brak, trzeba zrobic recznie.

Problem rozwiązał nowy kabelek, tamten musialam jakos uszkodzic ; /

Edytowane przez featurea

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

btw, jak masz s/w to mozesz normalnie wgrywac przez kdz system, nie musisz wtedy robic awaryjnego przywracania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za drugim razem znowu błąd krytyczny i roota brak, trzeba zrobic recznie.

Problem rozwiązał nowy kabelek, tamten musialam jakos uszkodzic ; /

Jeżeli u Ciebie też wywaliło taki błąd to wina leży po stronie skryptu lub brakuje jakiegoś kroczku, który trzeba wykonać. Może aktualizacja net framework pomogłaby, nie wiem ;)

Manualny root nie jest wcale problematyczny, jednak fajnie że są użytkownicy, którzy starają się ułatwić życie innym.

A na drugi raz jak Ci zawiesi przy S/W to po prostu podepnij pod inne usb i wgraj przez Romik przez KDZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie pomyslalam o tym jak zrobilam, a poprostu sie wkurzylam bo to juz 3 raz kiedy mi sie zawiesil i utknal w tym momencie. Poprostu chcialam jak najszybciej go postawic na nogi i dac sobie z tym spokoj. Jednak potem stwierdzilam, ze sprobuje jeszcze raz no i za 3 razem sie udalo :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+
    Może aktualizacja net framework pomogłaby, nie wiem ;)

Patcher wymaga net framework 3.0, nic nowszego czy starszego. Jesli sie uruchomil to znaczy, ze mial wszystko co potrzeba.

Problem spowodowac mogl antywirus, albo program KDZ, ktore mogly zablokowac dostep do pliku Patcherowi.

Ale bez dodatkowych informacji z bledu krytycznego moge tylko gdybac.

Jednak potem stwierdzilam, ze sprobuje jeszcze raz no i za 3 razem sie udalo :P

Za 3 razem podmiana pliku .bin juz manualnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi