Skocz do zawartości
halbkugelkaefer

Tutorial instalacja MTK6577 USB VCOM driver + ROOT + Flash CWM Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

@up,

Jak masz gdzieś w folderze, z którego ładujesz scatter file również recovery.img to ścieżka już pasuje, a jak nie, to klick na pole recovery w SP Falsh tool otwiera okno Fileexpolrera i możesz wybrać inny folder, tam gdzie jest Twoje recovery.img

Trenuj na mokro, dużo przyjemniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idąc krok w krok z instrukcją nie udaje mi się jej ukończyć. Padam na 11 punkcie. Po wskazaniu sterownika dostaję komunikat, że już zainstalowane sterowniki są aktualne. Za każdym podłączeniem pojawia mi się sytuacja z punktu 9. tj na moment pojawia mi się wpis MediaTek PreLoader USB VCOM, po czym znika. Próbowałem na 3 komputerach z Win7 32 i 64, różnymi kablami.

Sp Flash Tool łączy się, czerwony pasek idzie na 100% i w 4 sekundzie słuchać dźwięk rozłączanego USB. Sp Flash Tool sugeruje, że nie mam zainstalowanych sterowników USB.

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pomożecie?

A tak z ciekawości to napisz mi proszę, co chcesz osiągnąć, bo może oszczędzając sobie czas i stress można inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem wgrać CWM i nowy rom. Udało mi się inaczej - przez Mobileuncle MTK Tools wgrałem CWM a później to już z górki. Dalej mam problem z wymianą plików Telefon - Komputer >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki problem, bo nie rozumiem o co chodzi? Jakie pliki masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z widocznością karty pamięci. Po podłączeniu telefonu kablem eksplorator windows widzi kartę pamięci, ale nie pozwala na nią wejść. Po podłączeniu w funkcji "do wymiany multimediów" mogę wejść na kartę pamięci, ale często zrywa połączenie przy kopiowaniu.

Nie wiem czemu, ale przed chwilą Windows sam w końcu znalazł sterowniki i już mogę przenosić pliki na kartę :)

Edytowane przez dzieniol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Jestem świeży... Postępując krok po kroku wg powyższego doprowadziłem do sytuacji w której fon sie uruchamia i wiesza na logo.. co dalej z tym moge zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za mało informacji, napisz co już osiągnąłeś, np. Root, czy sterowniki, czy robiłeś flash, czy masz mobile uncle tools itd. Jaki masz rom, jajka wersję, wszystko jest b.ważne.

I jaki telefon?

Gesendet von meinem JY-G3 mit Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki! Pogmyrałem i udało mi się go podnieść flashując po raz kolejny TWRP i instalując system z karty sd... :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem od znajomego G3 aby wgrać jakiś inny rom. Telefon ma roota (sprawdzane Root Checker'em) jednak nie mogłem wejść w menu recovery - pojawiał się rozebrany robocik lecz nie mogłem wejść do menu. Chciałem wgrać go wedle instrukcji przez SP Flash Tool, niestety idzie tylko czerwony pasek a później wyskakuje jakiś error. Postanowiłem wgrać TWRP poprzez MTK Tools. Efekt jest teraz taki, że nie mogę w ogóle odpalić recovery - nie pojawia się nawet ten robocik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi