Skocz do zawartości
halbkugelkaefer

Tutorial instalacja MTK6577 USB VCOM driver + ROOT + Flash CWM Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

To wgraj przez recovery LeWa recovery. Obojętnie v.1 albo 2, tyle że angielską wersję, bo inaczej to żadna frajda. Z TWRP, w zależności od wersji nie było tak prosto.

Naturalnie też CWM recovery, ale jak już to wersję > 2.0

recovery.img (nazwa dowolna) na kartę w root-directory i z mobileuncle tools wybrać do update.

Edytowane przez halbkugelkaefer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam ten sam problem .... ciągle wyskakuje że sterowniki są aktualne masakra pomocy

LQg.jpg

Idąc krok w krok z instrukcją nie udaje mi się jej ukończyć. Padam na 11 punkcie. Po wskazaniu sterownika dostaję komunikat, że już zainstalowane sterowniki są aktualne. Za każdym podłączeniem pojawia mi się sytuacja z punktu 9. tj na moment pojawia mi się wpis MediaTek PreLoader USB VCOM, po czym znika. Próbowałem na 3 komputerach z Win7 32 i 64, różnymi kablami.

Sp Flash Tool łączy się, czerwony pasek idzie na 100% i w 4 sekundzie słuchać dźwięk rozłączanego USB. Sp Flash Tool sugeruje, że nie mam zainstalowanych sterowników USB.

Pomożecie?

Edytowane przez dominik17g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta solucja z instalowaniem driverów MediaTek PreLoader USB VCOM na Win8 x64 nie działa, wyskakuje błąd: plik inf pochodzący z innego żródła nie zawiera podpisu cyfrowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo masz w systemie zablokowane instalowanie sterowników bez podpisu.

Wyryte z ZTE v970 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    unn3k

Witam,

Próbując zrobić roota na telefonie "Uphone Hummer h1" dochodzę do momentu uruchomienia skryptu , robi się . Prosi o "restore" jednakże na telefonie mi nic nie wyskakuje. W czym tkwi problem?

Edytowane przez unn3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć mam clon s4 mtk6577 2gb ram 800x480 4gb rom. Chcialbym zrobić backup calosci jakby wrazie wgral zly abyprzywrócić, rom wgrac recorvery i nowy rom, bo ten co mam jest uszkodzony brakuje kilku rzeczy. Jakie cwm wybrac? Wgrywac je mtk tool z telefonu?

Prosze o pomoc

Wyslane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W menadżerze urządzeń nie wyskakuje mi, to co na screenach, tylko samo mi pokazuje na pasku, że zainstalowano sterownik. Jak go jednak sam instaluje to nie chce potwierdzenia tylko od razu pokazuje successfull. No i nie robi mi nic roota :(. Może ktoś mi pomóc, pierwszy raz jak robiłem miałem tak jak dominik17g. Jest jakaś inna metoda wgrywania roota? Mam wgrane recovery, bo robiłem aktualizacje romu na 4.2 ale teraz nie mam roota, google play i nie mogę zmienić romu, bo nic się nie zmienia jak wgrywam inny rom :/ a nie mam backupa :/. Mój tel to Amoi N821. Czyli praktycznie smartfon do wyrzucenia :/, bo tylko net działa, można zgrać muzykę, pisać esy i dzwonić. Potrzebuje pomocy, kogoś kto ogarnia. Bo inaczej mam smarfon z głowy :(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawidoo jaki masz telefon i jak wgrales recorvery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Amoi N821 przez mobileuncle mtk tool ściągnąłem z neta od newmana ono jest uniwersalne. Nie działało sterowanie mi w nim ale odpala. Teraz jak zainstalowałem ten, 4.2 działa już sterowanie ale co mi z tego, jak nie mam roota i nie wiem jak zrobić. Proszę o pomoc w wykonaniu roota i zainstalowaniu potem google play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam tak samo jak dominik17g , w ogóle nie mogę ulepszyć tych driverów.

Te pierwsze: MT6577 USB VCOM drivers

da się zainstalować,

ale później w menadżerze urządzeń ZNIKAJĄ i nic się nie da odnaleźć.

raz mi się udało odnaleźć (nie wiem jak, bo szybko migały i są ukryte), ale później nie dało się ulepszyć driverów.

Oprogramowanie do rootowania nie wykrywa USB.

przy czym - przy normalnym użytkowaniu telefonu (podpinaniu do USB) wszystko działa, ale ja nie mogę go zrootować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi