Skocz do zawartości
halbkugelkaefer

Tutorial instalacja MTK6577 USB VCOM driver + ROOT + Flash CWM Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Adocus

U mnie poszło bez problemu na tej wersji - SP_Flash_Tool_v3.1312.0.139

Powodzenia

Jeśli można podepnę się pod temat z moim problemem:

Zablokowałem Star B92M mtk6577 1GB - Too many pattern attempts, niestety meila jak i hasła nie pamietam.>:(

Czeka mnie tylko chyba CWM Recovery.

Na samym początku Flash Tool wywala mi błąd :

112.jpg

Jeśli ktoś z Was przerabiał ten temat będę wdzięczny za pomoc lub za wskazanie miejsca gdzie jest to "łopatologicznie"

opisane.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej! Próbuję to zrobić ale nic się nie udaje, już na 1 punkcie mój telefon jest widoczny jako JY-G3 a nie MTK.... i za chiny nie mogę tego usunąć ani zmienić? Pomoże ktoś?? I jeszcze jedno pytanie czy ten sposób będzie ok dla MTK 6589?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi tylko na chwilę przy podłączeniu pokazuje się menedżerze urządzeń MT65xx i później nie ma tego. Próbowałem na xp i 7. Ktoś wie co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krzyn

Witam,

podłączyłem A850 i samo zainstalowało sterowniki VCOM coś tam, kliknąłem InstallDriver i succesfull. Reset PC, podłączam tel, żeby je zaktualizować i miga w menadżerze urządzeń 2 razy, ale tak szybko, że nie widać co tam pisze, więc nie da się zaktualizować.. później czekałem kilka minut i nie było tego cyklicznego pojawiania.. Jakieś rady? : / Próbowałem na 2 portach, bez baterii i z.

edit: ok, działa. ;)

Edytowane przez Krzyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serekt

Czy metoda na ROOT'owanie opisana na początku można wykonać również dla telefonu CPU MTK 6592 jak Jiayu G4S, i jeśli tak to gdzie mogę sciągnąć do niego Bin4ry v18 (root)?

Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AreQM

Według mnie łatwiej ściągnąć aplikacje jiayu. Es ze sklepu play i w niej możesz pobrać i wgrać root

Wytapatalkowane z mojego Jiayu G3T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serekt

A jak to uczynić bo mam jiayu.es no ale nie wiem co mam tam wybrać, w Device Tools mam Install Recovery, ale nie wiem czy to o to chodzi? A w sekcji Downloads widzę tylko CWM RecoveryCarliv, Recovery CWM 5.5 coś tam, Rom Oficial coś tam, Drivers Preloader i nie wiem do czego te aplikację wszystkie są, a mam problem z GPS i podobno niektóre aplikację do testowania GPS potrzebują roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lee99

Witam

Czy te sterowniki beda rowniez pasowac do thl i cube?

W przypadku thl sam program i pliki mtkall i scatter ktory mam dzialaja prawidlowo i wyglada ze brakuje tylko tego vcom drivera w systemie.

Natomiast olbrzymi problem mam z cube u25gt special version z czterordzeniowym mtk8127. Dolaczony soft do romu w ogole nie wykrywa tego urzadzenia jako mt8127 tylko jako stary dwurdzeniowy mt65xx.

Do tego dolaczone pliki mtkall oraz scatter wywalaja errory...

Jak to ruszyc??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Mam prawdopodobnie cegłę (lenovo s920 na MT6589) która po podpięciu do kompa (Win7) jest identyfikowana nie jako "MT65xx Preloader" tylko jako "nieznane urządzenie".

Po wgraniu sterowników i resecie kompa (zgodnie z tutorialem) urządzenie jest widziane nie jako "MediaTek PreLoader" tylko jako "MTK USB Port".
    Powiedzcie mi proszę:
    1. czy te różnice są istotne i oznaczają "pożegnanie z telefonem"
    2. czy mam wykonać jakieś dodatkowe czynności w związku z tymi różnicami

Mój problem rozwiązałem.

Dziękuję za ogromną pracę twórcy tutoriala pomimo tego że sposób w nim opisany nie przyniósł u mnie rezultatu.

Rozwiązanie opisałem na tym forum.

Szukajcie: Lenovo S920 brak recovery nie reaguje na SP Flash Tool

Edytowane przez morus73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi