Skocz do zawartości
Kaszell

[AOKP][JB][RC]KXP for ARC/ARC S[milestone1-r3]

Rekomendowane odpowiedzi

Kaszell
    Napisano (edytowane)

KangXperiaProject

bringing AOKP to Xperia

post-133436-14255719109581_thumb.png

AOKP jest niesamowitym oprogramowaniem Android (podobnie jak MIUI i CyanogenMod).

AOKP jest oparty na AOSP, i posiada o wiele więcej przyjaznych i łatwych w konfiguracji funkcji w porównaniu do CM,

ROM jest tworzony przez wszystkich członków KangXperiaProject.

AOKP nie jest oficjalnie wspierany na smartfonach Xperia.

Nie ma wśród nas żadnych wielkich deweloperów. Chcemy stworzyć ROM, który da użytkownikom więcej możliwości konfiguracji.

Nasza praca nie byłaby możliwa bez pomocy źródeł z FreeXperiaProject.

CHANGELOG:

Zmiany w interfejsie / framework / funkcjonalność ROM'u jest dziełem zespołu Kang

Changelog jest publikowany dla każdego wydania tutaj ---> AOKP | Open Source Android Rom

Zmiany charakterystyczne dla urządzeń Xperia są podawane tutaj:

http://code.google.com/p/kangxperia/wiki/Changelog

Co NIE DZIAŁA:

Aby zgłosić problemy / błędy lub dokonać sprawdzenia funkcji należy przejść do

http://code.google.com/p/kangxperia/issues/entry

POBIERANIE:

ROM downloads

Index of /kxp

Aktualna wersja --> "milestone1-r3"

GAPPS download

Goo.im Downloads - Downloading gapps-jb-20120726-signed.zip

Nowe sterowniki Adreno (aktualne na dzień 18.03.2013) : http://goo.gl/EAk6B

Jeśli masz problem z pierwszym linkiem użyj tego:

http://goo.gl/ebzW9

INSTALACJA:

1. Skopiuj plik zip na kartę SD
    2. Jeśli przechodzisz z ROMU stockowego, zaflaszuj kernel który jest w paczce używajac fastboot (nie jest to wymagane jesli masz recovery.
    3. Przejdź do recovery (naciśnij vol-up(2012) lub back(2011) kiedy dioda świeci się na fioletowo)
    4. JEŚLI PRZECHODZISZ Z INNEGO ROM, zrób factory wipe, potem w dziale mounts/storage i sformatuj system (punkt nie wymagany jeśli aktualizujesz AOKP)
    5. Zainstaluj zip zkarty sd, potem flashuj gapps'y jesli chcesz (kernel zainstaluje się automatycznie dla modeli z 2012, dla 2011 --> fastboot i flash kernel)
    6. Reboot i enjoy!

WAŻNE! ROM można wgrać tylko i wyłącznie przy odblokowanym bootloaderze

KERNEL:

Kernel znajduje się w paczce, jednak polecam Kernel TWRP 2.4 [RECOVERY] TWRP 2.4.3 for all your Xperias. (downloads + DIY howto) - xda-developers

Oczywiście możesz użyć LUPUSa czy FUSION'a - do wyboru.

SOURCE:

Sources:

www.github.com/KangXperiaProject

Gerrit code:

SmartDev.com.pl

Development:

Gerrit - kangxperia - How to upload your changes to our gerrit - KangXperiaProject : Bringing AOKP to Xperia - Google Project Hosting

Oryginalny temat na XDA

Ja a także twórcy ROMu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane przez ROM lub przez jego wgrywanie. Pamiętaj, że wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Najnowszy FIX:

Działa tylko z Kernelem FUSION 4.5 720hd (wersja 4.5 kernela, została chwilowo wycofana przez autora, jednak prawie wszystkie poprawki działają też z wersją 4.4. Nie działa kamera w jakości 720hd. Zalecana jest aktualizacja kernela w momencie wyjścia nowej wersji) oraz FXP 208.

Poprawka zastępuje equalizer, który otrzymuje niesamowite podbicie basów i pracuje bez problemów z Apolo oraz wszystkimi odtwarzaczami.

Poprawka usuwa kamerę video i zastępuję kamerą video która działa w trybie HD oraz posiada lepszą galerię.

Dodano nowy styl a'la JB do aparatu. Możesz zatrzymać kręcenie filmu naciskając HOME.

Zastąpiono FM radio, które teraz ma lepszy dźwięk oraz wystarczy podłączyć kabel jako antenę.

Dodano panoramy.

link for fix besttt_aokp_jb_milestone_r3_fixes_.zip

TROCHĘ SCREEN'ów

post-133436-14255719109968_thumb.jpg

post-133436-14255719110168_thumb.jpg

post-133436-14255719110375_thumb.jpg

post-133436-14255719110699_thumb.jpg

post-133436-14255719110895_thumb.jpg

post-133436-14255719111116_thumb.jpg

post-133436-14255719111393_thumb.jpg

ENJOY

Edytowane przez Kaszell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slomek
    Napisano (edytowane)

Sorrki ale te tłumaczenie w szczególności na początku wymaga poprawy bo szyk jest zbyt dosłowny ze składni angielskiej co powoduje że tekst wygląda jak z translatora ( co jak się domyślam pewnie z niego pochodzi)

że istnieje wiele bardziej konfigurowalny przez użytkownika
    - jest bardziej konfigurowalny dla użytkownika
    staramy się zapewnić użytkownikom więcej opcji ROM
    - staramy się zapenić ROM posiadający więcej opcji konfiguracyjnych itp itd

PS Mój Home w AOKP M1 R3

post-176411-14255719115738_thumb.jpg

Edytowane przez Slomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaszell
    Napisano (edytowane)

Jasne masz rację. Temat utworzony na szybko ze względu na chwilowy brak czasu. Pozwól że poprawię te błędy w najbliższym czasie.

Ważne żeby rozwijać tą modyfikację, ponieważ jest naprawdę bardzo dobra.

Sorrki ale te tłumaczenie w szczególności na początku wymaga poprawy bo szyk jest zbyt dosłowny ze składni angielskiej co powoduje że tekst wygląda jak z translatora ( co jak się domyślam pewnie z niego pochodzi)

- jest bardziej konfigurowalny dla użytkownika

- staramy się zapenić ROM posiadający więcej opcji konfiguracyjnych itp itd

[ATTACH=CONFIG]40965[/ATTACH]

Edytowane przez Kaszell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slomek
    Napisano (edytowane)

Ważne żeby rozwijać tą modyfikację, ponieważ jest naprawdę bardzo dobra.

Ona nie jest dobra jest najlepsza, ja już niczego więcej nie szukam i nie potrzebuję bo AOKP jest jakby skrojony pod moje oczekiwania, do tego ze względu na tryb wydawniczy zawsze mam pewność że nie będzie niespodzianek jak bywało to z CM FXP. Czasami zastanawia mnie czemu tak mało ludzi korzysta z tego ROMu w porównaniu do CM, a patrząc na statystykę pobrań na http://goo.im/devs/kxp to te kilkaset pobrań to naprawdę tworzy niszowe zainteresowanie tym softem

PS Dzięki za fix besttt`a :)

Edytowane przez Slomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam bym przetestował, ale mam zablokowany bl. Mam dylemat czy warto odblokować go i wgrać ten Rom. Mógłby ktoś doradzić? Jeszcze dwa pytania czy można zablokować później bl? Jakie prawdopodobieństwo uszkodzenia telefonu i trzecie pytanie:p ile trzyma bateria?

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaszell
    Sam bym przetestował, ale mam zablokowany bl. Mam dylemat czy warto odblokować go i wgrać ten Rom. Mógłby ktoś doradzić? Jeszcze dwa pytania czy można zablokować później bl? Jakie prawdopodobieństwo uszkodzenia telefonu i trzecie pytanie:p ile trzyma bateria?

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Temat bootloadera wałkowany był wielokrotnie. Nie jest jednoznaczne czy tracisz gwarancję jeśli go sam odblokujesz (o chyba w tym kontekście pytasz?). Jeżeli np. sprzęt ulegnie awarii, ale nie z winy oprogramowania to gwarancja powinna dalej obowiązywać. Odblokowanie daje Ci duże możliwości konfiguracji i modyfikacji urządzenia.

Co do przywrócenia bootloadera, nie wiem, nie próbowałem, jednak podobno istnieją sposoby.

Co do uszkodzenia telefonu, jeszcze się z tym nie spotkałem, aby oprogramowanie zniszczyło / zepsuło / spaliło / uszkodziło urządzenie, choć być może takie przypadki gdzieś kiedyś były. Jednak wątpię w to aby coś takiego się przytrafiło przeciętnemu użytkownikowi. Dostajesz ROM który jest, prawie zawsze, sprawdzony i bez krytycznych błędów (chyba że będziesz instalował wersje pre-alpha).

Co do baterii, też sprawa względna, zależy w jaki sposób korzystasz z telefonu a:D Mojego arca ładuję średnio co drugi dzień, czasami codziennie, z tym że bardzo dużo rozmawiam i cały czas włączone Wifi / dane / GPS, więc chyba nie ma tragedii. Oczywiście jak się uprę, to mogę go rozładować w pół dnia ;) jednak chyba nie o to chodzi.

Jak coś to pytaj:cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasadnicze pytanie, jest polski? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest Polski :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

Dobra, tylko skąd sciągnąć FUSION 4.5 720hd ? Jedyne co znajduje to fusion 4.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaszell
    Napisano (edytowane)

Już wyjaśniam, wcześniej tego nie zauważyłem. Sam ROM działa z każdą wersją kernela FUSION czy też każdego innego.

Pytasz pewnie o poprawkę, powiem tak, sprawdziłem na Fusion 4.4 i prawie wszystkie zmiany działają (problem jest tylko z kręceniem filmów w tej jakości 720 - zatrzymuje aplikację) . Oczywiście lepsza jest wersja 4.5, jednak na ten moment nigdzie jej nie znajdziesz bo została chwilowo wycofana przez autora.

Link do FUSION - [Kernel][All Xperia 2011 HDPI] FusioN v4.4 [CM10 Based][Linaro][23-2-13] - xda-developers

Edytowane przez Kaszell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi