Skocz do zawartości
Android360

Czego brakuje Ci w nakładce Twojego producenta?

Używasz nakładki producenta?  

49 użytkowników zagłosowało

1. 1. Używasz nakładki producenta?

• Tak
        25
      • Nie
        21
      • Na części urządzeń tak, na części nie.
        3

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać Wasze zdanie.

Czego brakuje Ci w nakładce Twojego producenta?

W moim przypadku (TouchWiz) są to takie kwestie jak:

Transmiter FM

Modyfikacja YouTube'a aby dało się go słuchać przy wyłączonym wyświetlaczu

Licznik SMS

Czytnik wizytówek w kontaktach

...i takie tam.

Ja wiem, że to wszystko da się zrobić ręcznie. Poprzez root/Custom ROMy/aplikacje.

Ale chciałbym wiedzieć czego oczekiwalibyście względem funkcjonalności od telefonu, który otrzymujecie do ręki i macie z niego korzystać tylko i wyłącznie w takiej formie w jakiej go otrzymaliście.

Bez zmiany czegokolwiek.

Co chcielibyście aby potrafił Wasz Android w nakładce Waszego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zas

Nic. Nakładka nigdy nie da mi tego, co nawet najprostsza, bezrootowa i bez customromowa customizacja poprzez wgranie innego launchera, lock-screena, dilaera, appki do sms-ów...

Ale jeśli już... w mini pro wkurzały mnie te aktywne rogi ekranu, brzydkie i głupie IMHO, pomimo małego wyświetlacza. Poza tym jednak to właściwie chciałbym tylko... fajnej, ładniejszej i bezdymkowej aplikacji SMS i fajnego, estetycznego, szybszego dialera - jednym słowem, profesjonalnego i kompleksowego potraktowania funkcji związanych z telefonowaniem. Do tego obowiązkowo parę fajnych efektów przejścia pulpitów, obsługę gestów na pulpicie/ikonach i... ukrywania aplikacji na liście! Poza tym od producenta trudno wymagać więcej..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom

Mi niczego nie brakuje bo jej nie używam. Nakładka Sony dla małych wyświetlaczy jest nie do użytku, jedynie jest w miarę ładna, zresztą jak wszystkie nakładki od Sony.

Wielcy producenci powinni się uczyć od "malućkich" deweloperów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zas

Celna uwaga. Faktycznie, czasem to dziwne, że style graficzne do windows 7 zrobione przez hobbystę są piękne, wysmakowane i tysiac razy lepsze od koszmarka MS, ze nakładka Omnimo do Rainmetera zostawia Modern w tyle jeśli idzie o pomysł, plan itp., ze, jeśli już idzie o Androida, Twórca Apexa czy Novy potrafi dać więcej niż Google i producent telefonu, ze exDialer zostawia wszystko daaaleko w tyle (a jakby połączyć go z paroma funkcjami z TouchPal...)... Ale pewnie co skomplikowane na pierwszy rzut oka, to odstrasza, nawet jeśli jest potem proste, praktyczne, konfigurowalne, wygodne, ładne itp. Na szczęście Android to nei Windows Phone :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czego brakuje mi w nakładce producenta? Chyba tylko możliwości jej wyłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix

Lekkich wbudowanych aplikacji (dialer, kontakty, sms, zegar) które się uruchamiają równie szybko co na AOSP...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że nie na temat troszkę, ale moim zdaniem powinno być tak: Przy pierwszym uruchomieniu powinien być wybór pomiędzy nakładką producenta a czystym Andkiem. ROMy ważyłyby więcej ale w dzisiejszych czasach te 200mb to nie problem.

---------- Post dołączono o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Wiem że nie na temat troszkę, ale moim zdaniem powinno być tak: Przy pierwszym uruchomieniu powinien być wybór pomiędzy nakładką producenta a czystym Andkiem. ROMy ważyłyby więcej ale w dzisiejszych czasach te 200mb to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iks8

Jak dla mnie nakładka xperii jest świetna. W wersji 2.1 bolał mnie jedynie tragiczny launcher, reszta była ok. W wersji 2.3 (port softu xperii mini, nie jakiś głupi rom z motywem ale port frameworku i wszystkich aplikacji) brakowało mi tylko ustawień launchera. Reszta ok, mam mały telefon z ekranem 3'.

Wszyscy tak narzekają na te nakładki, ale szczerze, kto chciał by używać czytego 2.3? Piernik jest bardzo nudny, może nawet brzydki. ICS, JB są już co prawda znacznie "przyjemniejsze" dla użytkownika i ładniejsze ale gdyby każdy android wyglądał tak samo było by nudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(nakładka sense2.1)

używam nakładki bo "daje" ona masę funkcji, których w czystych androidach nie ma, nie mówiąc już o tym, że po prostu mi się podoba- i to tak, że od 1.5 roku mam domyślną tapetę dla nakładki- tak mi się spodobała :D. Czysty andr od ICS nie jest brzydki już ale sense nadal bardziej mi się podoba...

DesireZ wybrałem dla QWERTY sprzętowej, jakości wykonania i właśnie nakładki sense...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Ja mam Samsunga więc nakładka producenta to TW. W sumie nie korzystam z niej nie z powodu jakiś braków tylko jednego buga. Od wydania wersji romu z VP ikony tasują się losowo, co go dyskwalifikuje. Choć fakt jakiś czas korzystałem z wersji poprawionej przez użytkowników a i tak przesiadłem się na customowy louncher. Brakowało mi licznika nieprzeczytanych wiadomości przy ikonce gmaila.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi