Skocz do zawartości
jojo31312

[TUTORIAL]Root Samsung Galaxy Pocket (GT-S5300)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Co raz więcej osób ma Galaxy Pocket'a, więc postanowiłem napisać poradnik jak go zrootować.

Za popsute telefony przez was i gwarancję nie odpowiadam (ale nie powinien się wam popsuć).

Na początek wrzucamy update.zip na kartę pamięci (UWAGA, pliku nie rozpakowujemy i nie wrzucamy go do jakiegoś folderu i nie do external_sd). Link: update.zip

Następnie wyłączamy telefon, po czym wchodzimy w tryb recovery kombinacją klawiszy Podgłaszania(nie podciszania) + Home(środkowy przycisk duży) + Włączania telefonu. A więc wciskamy klawisze Podgłaszanie + Home + Włączanie telefonu. Przytrzymujemy te przyciski aż pojawi się napis GT-S5300. Wyświetli nam się menu recovery. Sterujemy nim klawiszami Podgłaszania i Podciszania, a przyciskiem Home zatwierdzamy(takie coś jak ok) Wybieramy opcję "appy update from sdcard" i wybieramy plik .zip który wcześniej wrzuciliśmy na telefon. Jak się skończy ładować wybieramy opcję "reboot system now", po czym zrestartuje się telefon.

Aby sprawdzić czy macie roota, sprawdzacie czy macie program SuperUser, jeżeli macie to znaczy że macie już zrootowanego Samsunga Galaxy Pocket'a!!!!! a;)

Aby unrootować ściągacie plik unroot - Download - 4shared i wykonujecie instrukcję po wyżej tylko, że zamiast update.zip wybieracie unroot.zip

Edytowane przez jojo31312
    Zapomniałem dać [TUTORIAL] przed tytułem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    latet
    Napisano (edytowane)

A co zrobić, gdy tryb recovery "nie widzi" karty SD?

Dziwne to jest, bo opcja "apply update from sdcard" jest, ale po jej wybraniu widoczne są jakieś foldery z całą pewnością nie znajdujące się na SD (mam pewność, ponieważ użyłem czystej karty SD i jedyna rzecz na niej to plik update.zip). Nie daje się w żaden sposób przejść na SD.

Edytowane przez latet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Update.zip nie przenosimy do karty SD tylko do pamięci telefonu (usb)

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi