Skocz do zawartości
Gość mike1986

TUTORIAL Podkręcanie CPU w Desire HD | CPU O/C

Rekomendowane odpowiedzi

memphis21

Duzo osob z Was bawilo sie krecenim tego procka?? Oplaca sie to i czy widocznie zwieksza wydajnosc naszego DHD??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enigma
    Duzo osob z Was bawilo sie krecenim tego procka?? Oplaca sie to i czy widocznie zwieksza wydajnosc naszego DHD??

chyba nikt z tego poradnika już nie korzysta, bo większość custom romów ma wbudowane aplikacje do podkręcania. jedną z popularniejszych jest chyba daemon oc. nie pamiętam już czasów sprzed podkręcania, więc nie wiem czy zmiana wydajności zauważalna :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku rom-u virtuosa jest widoczna zmiana ... dużo płynniej śmiga wszystko ale taktuje na 1300 i często zwalniam ram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Czy bylby mi ktos w stanie pomoc, wytlumaczyc krok po kroku jak sie mam za to zabrac, bo mam zamiar wyprobowac tego Virtuosa. Szukalem na necie, ale nie znalalzme zadnego dobrego poradnika, a nie chcialbym sobie uszkodzic DHD. JAk ktos krecil procka to mnysle, ze nie bedzie probleme aby mi w tym pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego sciagnij sobie programik voltage control i sie z nim zapoznaj wizualnie a nastepnie dolnym suwakiem ustaw sobie taktowanie np. na 1200 i zatwierdz i to wszystko. Telefonik bedzie szybszy. Noze tego Ty nie zauwazysz ale Twoj DHD bedzie mniej sie meczyl z pewnymi aplikacjami czy pelnym sensem. Sa to malo widoczne roznice ale nieraz trzeba zaszalec....

Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Dzieki, zaraz poszukam. Wlasnie przenioslem sie spowrtoem na Projekt X z Virtuosa, bo jakos nie przypadl mi do gustu. Byl troche mnie rozbudowany i za bardzo mi mulil. A powiedz mi jeszcze, bo chyba cos ktos wspominal, ze jak sie zmienia ROM caly czas to nie nalezy sie bawic CPU, bo przy kazdej zmianie ROMu trzeba to robic od poczatku?? TO nie jest tak, ze jak raz podkrece to mam na stale??

Sorry za brak skladu i ladu, al jestem juz troche zmeczony ;)

---------- Post dołączono 09-09-12 o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano 08-09-12 o 23:38 ----------

Sciagnalem sobie z Google Play ten caly voltage control i zrobilem jak mowiles. Podkrecilem dolnym suwakiem na 1200 i to wszystko?? I to ma pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pomaga w przypadku mulenia jakiegoś systemu ale dobrze współpracuj też jak zwalniasz pamięć oczyszczasz z aplikacji w tle dla mnie wtedy ma naprawdę to jakiś sens. W normalnym użytkowaniu nie widać różnicy podkręcania procka. Ja zauważyłem sporą różnice w rom-ie virtuosa gdzie jest full sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Mhh. A Projekt X ma full sense czy tylko lite?? Mozna to jakos zobaczyc gdzie jest lite, a gdzie nie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ma full sens ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

a ustalił ktoś jakie są bezpieczne częstotliwości dla Desire HD (w tym maksymalna) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi