Skocz do zawartości
Gość mike1986

TUTORIAL Podkręcanie CPU w Desire HD | CPU O/C

Rekomendowane odpowiedzi

Toldo

Każdy jeden egzemplarz procka ma inną wytrzymałość, bo jest zrobiony z różnych fragmentów wafla krzemowego, dlatego też nie ma uniwersalnej maksymalnej częstotliwości. Dużo zależy też od kernela, ale ten typ procesora spokojnie chodzi na 1.6-1.7 a czasem i więcej.

Wysyłane z mojego GT-P7500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karmis

Mój na starych kernelach powyżej 1,2 wieszał się przy bardziej rozbudowanym flashu w przeglądarce, w tej chwili stabilnie pracuje na 1,305 ICS 8.6.1, na 1,6 niby tez chodzi ale potrafi się zawiesić przy przeglądaniu stron, a przy grach typu GTA 3 praktycznie od razu.

Na samym początku użytkowania DHD podkręciłem na około 1,6 i nieumyślnie zaznaczyłem "set on boot" telefon zawieszał się chwilę po uruchomieniu, zawsze brakowało kilku sekund aby wyłączyć o/c, dopiero za trzecim razem gdy włożyłem go do zamrażarki na około 20minut, udało mi się wyłączyć o/c przed zwiechą :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SnP88

Set cpu ma taka opcję że tworzy zipa którego w razie problemów flashujemu przez recovery i przywracamy stare ustawienia ;-) nie trzeba lodowki ;-)

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sakrd

Ją mam ustawione na 1766 od roku i cały czas tak pracuje. Zwiecha może raz na tydzień się zdarzy.

Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tompul

U mnie na stockowym romie lub arhd potrafił zresetować sie i zawiesić na logo przy urichamianiu kiedy używałem z taktowaniem 1.5 - 1.6 GHz. Zdarzało się to raz na pół tygodnia. Wiec olałem podkręcanie i korzystałem wtedy z takiego jak ustawione w arhd 1,15 GHz. Natomiast teraz używając softu sabsa prime na mam cały czas ustawione 1804 MHz i do tej pory nie zdarzył mi sie restart ani zwiecha - jade na tej konfiguracji już miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikeS

I jak długo trzyma Ci bateria? ;) Bo zastanawiam się czy wręcz nie obniżyć taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie najbardziej optymalne jest 1400/370. Korzystam z sabsy i już na tym taktowaniu chodzi bardzo szybko. Podkręcając bardziej można się liczyć z typowym zawieszaniem ale też i z szybszym zużyciem baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy graniu dogrecam gp do 2ghz o sie nic nie dzieje przydatne np. Do drift mani 2 bądź real Racing lub gra vice city tak ogolnikow mowiac.

Sent from my Toilet using Tapatalk 2 !

Htc Desire HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jak wygląda jedzenie bateryjki przez taktowanie? Jest spore czy to tylko naprawdę drobne uszczuplenie. Nie jestem zwolennikiem podkręcania, gdyż dobry ROM powinien śmigać szybko i stabilnie a taki myślę, że mam. Ale z ciekawości pytam jak to wpływa na bateryjkę i grzanie się telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy moim taktowaniu temperatura baterii wynosi 24 w porywach do 33 zależne co robię na telefonie. Jeśli chodzi o trwałość to dhd trzyma mi 2-3 dni. Więc jak dla mnie różnicy nie ma na podkręconym cpu czy nie jeżeli chodzi o baterie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi