Skocz do zawartości

Jaki jest Twoim zdaniem najlepszy ROM dla N4?  

519 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki jest Twoim zdaniem najlepszy ROM dla N4?

• Stockowy Android
      • ParanoidAndroid
      • CyanogenMod 10.1
      • AOKP
      • XenonHD
      • Mako Vanilla Rootbox
      • Rasbeanjelly
      • MiNCO
        0
      • P.A.C.
      • CarbonRom
      • JellyBeer
        0
      • Xylon
      • LiquidSmooth
      • E.L.E.
        0
      • SlimBean
      • JellyBean by Maddoggin
        0
      • ReVolt JB
      • EoS
      • Domination
      • Motorola Blur UI
        0
      • Team Asylum CM10.1
        0
      • MMuzzyRom
        0
      • Mysterious AOKP
      • Toasted Marshmallow
        0
      • Baked
        0
      • Primerunner
        0
      • Dark Jelly
      • MoDaCoM

Rekomendowane odpowiedzi

Diwad

Jako, że dostępność Nexusa zaczyna się polepszać, a baza użytkowników posiadających to urządzenie się powiększa, postanowiłem przeprowadzić ankietę na temat najlepszego ROMu dostępnego dla Nexusa 4.

Zachęcam Was do przedstawienia swojej opini o najlepszym ROMie. Chciałbym abyście napisali dlaczego akurat ten rom najbardziej Wam pasuje.

Stockowy Android:

https://developers.google.com/android/nexus/images

Paranoid Android 3.x:

ROM posiadający unikalny hybrid engine, pozwalający na ustawienie każdej aplikacji z osobna tak, aby działała jak na tablecie, smartfonie lub phablecie. Umożliwia ustawienie DPI dla każdej aplikacji z osobna, a także dostosowanie koloru belek do każdej apki. Jako pierwszy zyskał tzw. PIE Controlls, czyli nawigacje w smartfonie bez widocznego paska nawigacji. Bazuje na AOSP, jednak posiada kilka funkcji zapożyczonych z CyanogenModa.

[ROM] [AOSPA 4.2.1] Paranoid Android 3.10

[AOSPA 4.2.2 JDQ39] PARANOIDANDROID 3.1 (Mar07 RE-RE-UP) | PIE QS-TOGGLE, Bat % - xda-developers

CyanogenMod 10.1:

Chyba najbardziej znany w społeczności androida ROM. Bazuje na AOSP, posiada kilka dodatkowych funkcjonalności, jak np. Theme Chosser, czy DSP czy gesty na lockscreenie.

[ROM] CyanogenMod 10.1 Nightlies

[ROM][Official][4.2.2] CyanogenMod 10.1 Nightlies for the Nexus 4 (mako) - xda-developers

AOKP:

Wysoce modyfikowalny ROM z wieloma ustawieniami obejmującymi wygląd jak i wydajność.

[ROM] [Jelly Bean 4.2.2] Android Open Kang Project Build 5

[ROM] [4.2.2] AOKP :: jb-mr1 :: build-5 :: mako - xda-developers

XenonHD:

[ROM] XenonHD Stable-6.0 (11.03.13) - xda-developers

Mako Vanilla Rootbox:

[ROM][4.2.2][AOKP/CM/PA] Mako Vanilla RootBox [26/02][v3.8][DEVELOPMENT THREAD] - xda-developers

Rasbeanjelly:

[ROM] rasbeanjelly [Android 4.2.2_r1 JDQ39] [PRODUCT_DEVICE := mako] - xda-developers

MiNCO:

[ROM][JB][4.2.1][Mako] MiNCO v6 (Minooch + Franco) [22.12.2012] - xda-developers

P.A.C.:

Tzw AiO, czyli ROM posiadający funkcjonalności ROMów Paranoid, CM i AOKP. Masa ustawień. Dla początkujących użytkowników przytłaczająca.

[ROM][JB 4.2.2][PA3.10][AOKP-MR1][CM10.1]P.A.C True All in 1 ROM[04/03][V20.1.0] - xda-developers

CarbonRom:

[ROM][AOSP][LINARO] CarbonRom 1.5 beta JB 4.2.2 [mako] » Mar 3 - xda-developers

JellyBeer:

[ROM][4.2.2|CM10.1] JellyBeer - v4 B5 [beerGang] [DPI Groups|Per-App-Layout] 10 MAR - xda-developers

Xylon:

[ROM] Xylon | OFFICIAL: 2.1.1b2-Feb26 // Nightly: Mar04 | [4.2.2][Mako] - xda-developers

LiquidSmooth:

[ROM][4.2.2][AOSP][LINARO] LIQUIDSMOOTH JellyBean RC2 [mako] » Mar 7 - xda-developers

E.L.E.:

ROM łączący funkcjonalności KillRom, RootBox, CM, AOKP, Paranoid Android, Trailblazer, LiquidSmooth. Trzeba poświęcić chwile, żeby wszystko ogarnąć:)

|Rom| |AOSP| |E.L.E| |4.2.2| |Mako| |03/09| - xda-developers

SlimBean:

[ROM][4.2.2]SlimBean -Mako- [build 1][March 1 2013] - xda-developers

JellyBean by Maddoggin:

[ROM] JellyBean.JDQ39.ROM.by.MADDOGGIN-UPDATED-2-17-13(ROM) - xda-developers

ReVolt JB:

[ROM][JB 4.2.2][AOKP/CM10.1/PA] ReVolt JB Mako [NIGHTLIES][MultiUser+Per-App-DPI+PIE] - xda-developers

EoS:

[ROM][4.2.2 JDQ39 AOSP] Eos 4.0 -- Mako - xda-developers

Domination:

[ROM][CM-PA-AOKP][Feb13-Build1] Domination - Taking Cyanogenmod to the next level - xda-developers

Motorola Blur UI:

[ROM] Motorola Blur UI - Version 4.6 [You've Been CyanogenModded] - xda-developers

Team Asylum CM10.1:

**[4.2.2][CM10.1][LINARO]Team Asylum CM10.1 Nightlies - Slim, Fast and Black Rom** - xda-developers

MMuzzyRom:

[ROM] MMuzzyROM for Mako - Jelly Bean 4.2.2 - JDQ39 - xda-developers

Mysterious AOKP:

[ROM][JB 4.2.2] Mysterious AOKP Unofficial BIONIC LINARO Nightly [06/03/2013] - xda-developers

Toasted Matshmallow:

[ROM][3.6.13]Toasted Marshmallow *Tweaked To Perfection* w/AwesomeBeats - xda-developers

[ROM][JB][4.2.2][CM10.1 + MiUi]Avatar ROM for LG Nexus 4(mako) -Updated [Mar 09,2013] - xda-developers

Baked:

[ROM]BAKED mako blackbean-7 (1-18-2013) - xda-developers

Primerunner:

[ROM][AOSP] Primerunner - xda-developers

Dark Jelly:

[Rom][CM10.1][Feb25] Dark Jelly N4 Edition Build 11 - xda-developers

MoDaCoM:

[ROM] Jr9 (JDQ39 / 4.2.2): MoDaCo Custom ROM for the Nexus 4 - xda-developers

Mój głos trafia do Paranoida ze względu na możliwości ustawień kolorów, DPI dla każdej aplikacji z osobna i za to, że nie jest przepakowany niepotrzebnymi funkcjami.

Jeśli macie jakieś uwagi to śmiało;)

Z czasem planuje dodać 3 słowa o każdym z nich, ale to za jakiś czas;)

Edytowane przez Diwad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ces

Aż mi się w głowie zakręciło od ilości dostępnych Rom'ów...

Póki co sprawdzałem paranoid Android i podobne odczucia jak Diwad. Zmiana DPI aplikacji, PIE i extended desktop, genialne funkcje.

Jedynie teraz proponowałbym zmiany karnela,ale suma sumarow nie ma co narzekać wszystko chodzi płynnie

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diwad

Właśnie się zastanawiałem czy napisać 5 najpopularniejszych z opcją "Inny", czy dac wszystkie jakie znajde. Wybralem druga opcje, poniewaz wydaje mi sie byc bardziej szczegolowa, a dla niektorych te mniej znane moga miec funkcjonalnosci bardziej priorytetowe od tych najpopularniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wprawdzie czekam na nexusa dopiero, ale przeglądałem już praktycznie wszystkie i mój wybór w pierwszej kolejności padnie na PA 3+. Daję na niego głos, bo wiem, że jeden z najlepiej dopracowanych romów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raus

Ja tylko dodam, że OptimusNexus to nie jest ROM, który upodabnia N4 do Optumusa G tylko jest to PORT ROMu właśnie z Optimusa nawet z oryginalnym kernelem Optimusa.

btw. na którym sporo rzeczy nie działa - tak podstawowych jak GSM czy WIFI:)

A co do tematu to mój głos także dla PA. Co prawda jeszcze dużo romów nie przerobiłem. Właściwie tylko Xenona i Xylona, ale to dlatego, że na PA wszystko jest na tyle OK, że nie szukam nic nowego:)

Mam jedynie zamiar spróbować MiNCO jak wyjdzie v7 na 4.2.2 bo na razie jest stary v6 na 4.2.1. A spróbować go chcę ponieważ palce w nim maczał sam Franco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Joshin

Ja uzywam xenonhd i narazie nie mam zamiaru zmieniac, wszystko chodzi mega plynnie, rom ma dodanych kilka funkcji z aokp cm i innych, ma mase ustawien i fajnie wyglada :D

Enviado desde mi Nexus 4 usando Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diwad

Fakt Raus, przeoczylem to. Jak znajde jak sie edytuje ankiete to go usune:P

Notatka od Administratora: Shenson
    wykrzyk.png Zrobione
    Edytowane przez Shenson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bob-17

Jak dla mnie tylko CM. Najlepszy support z pośród wszystkich wymienionych. W zupełności wystarczy każdemu użytkownikowi, który nie chce zagłębiać się w bardzo zaawansowane ustawienia systemowe ale oczekuje w pełni sprawnego, niezawodnego i wydajnego systemu. Jako że to właśnie jego programiści mają największe doświadczenie w tym co robią, mój wybór pada na CM10.1.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diwad

Co do tego doswiadczenia devow - w CM nie jest tak, ze kazdy moze wprowadzic poprawki, ktore pozniej zostaja zatwierdzone lub nie, czy trzeba byc czlonkiem CM? Pytam z ciekawosci ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bob-17

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Niemniej jednak jeśli jesteś chętny popracować z nimi to uważam że jest na to duża szansa. Ale to tylko moje domniemania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi