Skocz do zawartości

Jaki jest Twoim zdaniem najlepszy ROM dla N4?  

519 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki jest Twoim zdaniem najlepszy ROM dla N4?

• Stockowy Android
      • ParanoidAndroid
      • CyanogenMod 10.1
      • AOKP
      • XenonHD
      • Mako Vanilla Rootbox
      • Rasbeanjelly
      • MiNCO
        0
      • P.A.C.
      • CarbonRom
      • JellyBeer
        0
      • Xylon
      • LiquidSmooth
      • E.L.E.
        0
      • SlimBean
      • JellyBean by Maddoggin
        0
      • ReVolt JB
      • EoS
      • Domination
      • Motorola Blur UI
        0
      • Team Asylum CM10.1
        0
      • MMuzzyRom
        0
      • Mysterious AOKP
      • Toasted Marshmallow
        0
      • Baked
        0
      • Primerunner
        0
      • Dark Jelly
      • MoDaCoM

Rekomendowane odpowiedzi

oho

O zabijanie procesów mi chodzi.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie pasuje Ci ubijanie procesów, to pomoże raczej tylko V6 SuperCharger ze spatchowanymi services.jar

Ja skorzystałem i polecam - nie po to kupowałem telefon z 2GB RAM, żeby nie móc posiadać w RAMie non stop kilkunastu podstawowych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oho

Czyli twierdzisz, że u Ciebie się sprawdza ten sposób. To dobrze. Właśnie dlatego planuję przesiadkę, ale z tego co czytam w tym dziale, to nawet na stocku jest fajnie pod tym względem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy warto w ogóle instalować custom-romy do Nexusa w przypadku bycia zwykłym szarym użytkownikiem? (jak ja :))

W Defy pierwszym co zrobiłem po zakupie było wgranie CM7, ale tam była inna sytuacja, gdyż producent zatrzymał się na Froyo, a CM był stabilny dla GB.

Dziś odbieram mojego Nexusa i tak myślę, czy bawić się w zmianę romów, czy używać stockowego...

Najbardziej zależy mi na stabilności i bezproblemowym działaniu. Szybkość, jak podejrzewam już stockowa zrobi dużą różnice w porównaniu do mojej Defy...

Czy w przypadku innych aplikacji (nie-gier) custom-romy dają zauważalnie większą szybkość? W gry z wypasionym 3D nie zamierzam grać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oho

@up

Jeżeli jesteś szary to zostań na stocku i sam oceń czy Ci wystarczy. Swoją drogą to już masz opanowane modowanie i wystarczy, że doczytasz jaki romik ma jakie cechy / co zmienia. Ja na przykład to robię nie dla szybkości, a bardziej dla wizualizacji, plus kilku opcji w menu.

@up2

Już się przesiadłem :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na stocku siedziałem może z 10 minut, od razu wgrałem ParanoidAndroid, który jest niezwykle płynny, a poraża swoimi możliwościami "customizacji" (jest takie słowo)? Teraz wszystko pod względem kolorystycznym i estetycznym mam dokładnie tak jak chcę. Jednak głównym z głównych powodów instalacji tego ROM-u było schowanie navbaru i PIE wysuwany z dołu, który również ma zmieniony kolor :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ament

Uzytkuje Nexusa juz ponad 3 tygodnie i na stocku wytrzymalem moze ze 3 dni. Mialem juz kilkanascie telefonow z Androidem i zawsze, chcac nie chcac, wgrywalem CM, ktory dzialal, hmmm... roznie. Ale CM dla mako przeszedl moje najsmielsze oczekiwania. Stockowa stabilnosc (przez 20 dni nawet jednej czkawki), zarzadzanie bateria (przez noc schodzi w airplane 1% + brak naglych skokow np. z 70 na 50 w ciagu dnia) i wydajnosc. W stocku brakowalo mi kilku prostych rzeczy jak % wskaznik, rozbudowane power menu czy chocby dostep do zarzadzania procesorem czy dioda LED; oczywiscie wiekszosc z ww. mozna dograc albo skorzystac z aplikacji ze sklepu ale po co zasmiecac jak w CM jest to wszystko podane na tacy i to w elegancki sposob. Naprawde jestem pod duzym wrazeniem jak CM idealnie wspolgra z tym Nexusem. Ostatnio mialem SGS3 a wczesniej HOXa i zawsze byly jakies problemy a tu po prostu wszystko plywa. Przed zakupem Nexusa tez myslalem, ze wgrywanie czegokolwiek to bezsens w obliczu googlowego stocka - a jednak.

edit: ostatnie buildy tez maja PIE controls.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zalezi

Ja też zaraz po zakupie wrzuciłem customa i wybrałem CM, choć spoglądam na PA, bo cholernie kusi ;)

Co do cyana to powiem tak : stabilny jak cholera, dopracowany, można go mocno spersonalizować pod siebie ( belka powiadomień, kolory wskaźników, power menu, toggles i dużo więcej ), dochodzi podbicie dźwięku DSP, theme chooser. Bateria plus kernel franco 121 trzyma nieźle, choć nasiedziałem się nad optymalizacją appek ( wyłączanie lokalizacji, synchronizacji itd. ), podsumowując jestem bardzo zadowolony!

PS. spójrzcie, jak świetne są motywy do N4! Ja używam drugi, ten czerwony ruby - miazga :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2116198

Edytowane przez zalezi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja oddałem w końcu głos na PA3+. Najbardziej mi odpowiada, tzn brakuje mu jeszcze paru rzeczy, ale mam nadzieję, że uda mi się dzięki aplikacjom jakoś dodać funkcjonalności. CM 10.1 bym wolał jeśli bym używał przycisków ekranowych, ale w PIE słabo się sprawdza. Właściwie idealny był dla mnie P.A.C, ale nie mogłem w nim zmienić kernela, próbowałem trzech różnych i na każdym łapałem bootloopa, a na stockowym występuje throttling. Dlatego jak na razie wróciłem do Paranoid Android, ale pewnie za jakiś czas znowu spróbuję czegoś nowego :) Może coś polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi