Skocz do zawartości

Jaki jest Twoim zdaniem najlepszy ROM dla N4?  

519 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki jest Twoim zdaniem najlepszy ROM dla N4?

• Stockowy Android
      • ParanoidAndroid
      • CyanogenMod 10.1
      • AOKP
      • XenonHD
      • Mako Vanilla Rootbox
      • Rasbeanjelly
      • MiNCO
        0
      • P.A.C.
      • CarbonRom
      • JellyBeer
        0
      • Xylon
      • LiquidSmooth
      • E.L.E.
        0
      • SlimBean
      • JellyBean by Maddoggin
        0
      • ReVolt JB
      • EoS
      • Domination
      • Motorola Blur UI
        0
      • Team Asylum CM10.1
        0
      • MMuzzyRom
        0
      • Mysterious AOKP
      • Toasted Marshmallow
        0
      • Baked
        0
      • Primerunner
        0
      • Dark Jelly
      • MoDaCoM

Rekomendowane odpowiedzi

zalezi

@up Ma jakies cechy wyrozniajace na tle innych?jak z bateria tam? :)

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie testowałem zbyt wielu, ale ten ma chyba wszystko co aokp+pie, hybrid properties, expanded desktop i przycisk zamykania wszystkiego w multitaskingu (z mega fajną animacją). Super płynny (ma optymalizację linaro), bateria na franco r121 myślę że nieźle, ok 4h włączonego ekranu z non stop włączonym internetem. Przez noc schodzi 1% :-)

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez kulon91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po trzech dniach na stocku jednak brakuje mi paru ficzerów do których przyzwyczaił CM na defy... W związku z tym zaczynam się rozglądać za jakimś ROMem. Priorytetem jest dla mnie brak bugów, ogólna stabilność i wydajność. Chciałbym coś stabilnego i szybkiego jak stock a jednocześnie oferującego więcej funkcji.

I teraz pytanie... Co wybrać na początek? Paranoid czy CM? Nie jestem typem człowieka, który zmieniałby Romy co parę dni. Raczej chciałbym raz coś zainstalować i przez długi czas cieszyć się bezproblemową pracą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up moim zdaniem PA jest bardziej zbliżony do stockowego romu i ma te "pare ficzerów" których może być mało na stocku, CM też lubię ale oni już "głębiej grzebią" :) wybór pozostaje po Twojej stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak kolega wyżej polecę Xylon[ROM][4.2.2][ ✯ Xylon ✯][Official][Mako][Linaro][2.5][4/13] - xda-developers romik, na razie tylko kilka godz testów ale jest bardzo fajny, sporo można pozmieniać i dostosować tak jak trzeba, w PA jakoś nie wszystko mi działało tak jak chciałem, natomiast w CM brakowało paru rzeczy, a tu jest wszystko co trzeba, co do kerneli na razie testuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakalq
    Po trzech dniach na stocku jednak brakuje mi paru ficzerów do których przyzwyczaił CM na defy... W związku z tym zaczynam się rozglądać za jakimś ROMem. Priorytetem jest dla mnie brak bugów, ogólna stabilność i wydajność. Chciałbym coś stabilnego i szybkiego jak stock a jednocześnie oferującego więcej funkcji.

I teraz pytanie... Co wybrać na początek? Paranoid czy CM? Nie jestem typem człowieka, który zmieniałby Romy co parę dni. Raczej chciałbym raz coś zainstalować i przez długi czas cieszyć się bezproblemową pracą.

Też się przeniosłem z defy na nexusa :) ja po 2 dniach wyrzuciłem stocka (brakowało mi kilku przydatnych funkcji) i wrzuciłem cm10.1 i siedzę na nim (plus kernel franco mniejsze zużycie baterii). Rom jest stabilny, nie muli, nie wiesza się, jest szybki (w porównaniu do tego co było na defy to niebo i ziemia :) ) polecam jak najbardziej do użytku codziennego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A jak z wydajnością? Robiłeś jakieś benchmarki i porównywałeś ze stockowym ROMem?

Ten Franco Kernel nie powoduje niższej wydajności?

CM10.1 jest na razie nie w wersji "stable" i do tego jedynie mam obawy spowodowane niemiłymi doświadczeniami z takimi ROMami.

Jak wygląda sprawa z działaniem backupów aplikacji i danych po zmianie ROMu? Kupiłem sobie właśnie Titanium Backup i zamierzam porobić backupy paru aplikacji, które już przez te 4 dni wykorzystywałem. Nie będzie problemów z odtworzeniem?

Nadal zastanawiam się czy w ogóle zmieniać stockowy ROM. W zasadzie brakuje mi tylko kilku rzeczy, ale za to ważnych, do których bardzo się przyzwyczaiłem

- przełączniki 3G/Wifi itp. w notification drawerze

- procentowy stan baterii w pasku

- możliwości konfiguracji diody (kolory, częstotliwość migania) - na to chyba jest jakaś appka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flo89

Kolego nie musisz sie martwic o stabilnosc CM. Pamietaj ze romy na N4 bazują na AOSP, zatem wszystko co ma działać działa. Jedynie mogą być małe niedociągnięcia, zupelnie nie wyplywające na stabilnosc. Używam CM od samego niemal początku (z drobnym epizodem z PA+) i nie stwierdzilem przez ten czas zadnego problemu. Zdecydowanie polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Obawy pewnie wynikają z niemiłych doświadczeń z różnymi niedopracowanymi romami do Defy...

Ale jeśli wszystko ma śmigać to dziś spróbuję wgrać do testów CM10.1. Tylko którą wersję wybrać? Najnowszą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flo89

Tylko, że tam problemy mogły wynikać z tego że czegos brakowalo, sterowników czy innych rzeczy. Tutaj system zostaje, a jedynie są do niego dodawane funkcje. Problemy są wtedy gdy np na telefon jest dostepna wersja androida 4.0 a CM ktory instalujesz jest np 4.1 albo 4.2, wtedy sterowniki i spora czesc systemu musi zostac przerobiona lub napisana na nowo. Stąd problemy. Tu na N4 ten problem nie istnieje.

Instaluj najnowszą nightly ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi