Skocz do zawartości
Ygrek

LG Prada 3.0 P940 Alternatywny Rom

Rekomendowane odpowiedzi

To jak panowie, zmiana na tego cm daje jakąś zauważalna różnice? Zdjęcia, wydajność itp?

Made by tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też zastanawiam się nad wgraniem CM, jestem jednak kompletnie zielony w temacie wgrywania nieoficjalnych modyfikacji wszelkiego rodzaju. Proszę, żeby ktoś wytłumaczył sprawę, żeby taki świeżak jak ja zrozumiał. Rozumiem, że muszę zrootować urządzenie, a więc stracę gwarancję, tak? Czy root urządzenia i całe wgrywanie CM stanowi duże wyzwanie? Cóż wgrywałem aktualizację od LG przez Support Tool, więc chyba jestem gotowy na wszystko. :DDD No i podstawowe pytanie, na które raczej sam muszę sobie odpowiedzieć, no ale mimo to je zadam, czy warto jest stracić gwarancję na telefon i narażać go na awarię dla CM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Generalnie nie jest to trudne, tylko trzeba wykonywać wszystko zgodnie z instrukcjami jak się to robi pierwszy raz. Kolejność jest taka: root, cwm recovery, cm. Na każdy z tych procesów jest oddzielna instrukcja. Czy warto? Myślę że tak, kto raz spróbował wgrać custom rom ten już w 90 % przypadków nie wraca do oryginału.

Mi wyraźnie bateria słabo trzyma, ale ja mam wszystko powłączane, 0 oszczędności baterii :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak w trakcie procesu coś tam pójdzie nie tak, to czy jest możliwość przywrócenia systemu? Chodzi mi o to, czy w sytuacji pojawienia się jakiegoś błędu jest jeszcze nadzieja na odratowanie telefonu? Obawiam się, że jak coś mi się nie uda to moja Prada może tego nie przeżyć. a;( Sorry za moją zerową wiedzę. :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Lg update tool ma tryb recovery, dzięki któremu można próbować naprawić błędną instalacje. Ale oczywiście istnieje ryzyko, tylko chyba jeszcze nie słyszałem aby ktoś zbrickował Prade :-) Trzeba się mocno postarać :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem już raczej pewny, że spróbuję wgrać CM 10.1, obecnie jestem na etapie szukania wszelkich informacji i poradników w intenecie. Na pewnym forum jeden z użytkowników zapytał "tracę gwarancje na telefon?? czy później można to jakoś cofnąć??" dostał taką odpowiedź: "Mozna telefon odrootowac i gwarancja jest. Zawsze telefon mozna przywrocic do pierwotnej wersji." czy to prawda? A i jeszcze jedno, Ygrek, możesz mi podesłać linki do poradników, których ty używałeś? Po sieci krąży ich wiele, ale nie wiem, który jest dobry, tym bardziej, że ludzie róznie się wypowiadają na ich temat, :zakrecony: acha prawie zapomniałem odpowiednio Cię nagrodzić. :zdrowko:

Edit:

Czy po zainstalowaniu CM 10.1 wszystko będzie po Polsku?

Wysłane z mojej Prady 3.0 by LG za pomocą tapatalk 2

Edytowane przez Mr Patrick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Root'a robiłem tak: http://forum.android.com.pl/f252/root-lg-p940-prada-3-0-z-ics-4-0-4-a-190325/

CWM po prostu wgrałem z: [RECOVERY][P940] ClockworkMod Recovery + TeamWin Recovery for LG Prada 3.0 - xda-developers

Uwaga jeśli wybierzesz opcje instalacji z TWRP f-cja " Wipe internal sd" formatuje zewnętrzną kartę sd a nie wewnętrzna jak sugeruje :)

CM i Google Apps oczywiście z: [ROM][P940][JB][4.2] CyanogenMod 10.1 for LG Prada 3.0 - xda-developers

Tak, jeśli telefon działa powyższe operacje można cofnąć.

Tak, telefon będzie po polsku.

Przed wgraniem CWM i CM nie zapomnij zrobić backup.

Przed wgraniem CM, koniecznie reset do factory, format wbudowanej karty sd, czyszczenie cache-ów(wszystko z robisz z poziomu CWM). Tą operacje robisz tylko raz, gdy pierwszy raz wgrywasz CM, potem już normalnie aktualizujesz bez formatowanie czy factory reset. Aczkolwiek przy każdym update CM zalecam czyszczenie cache-u.

Ostatni full wipe z wgraniem nowego CM zrobiłem bez restartu między flashowaniem CM i "Google Apps". Poszło bez problemów w pełni zintegrowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Goo.im Downloads - Browsing cm10.1

Stąd można pobrać CM 10.1, link pochodzi ze strony zaproponowanej przez Ygrek. Są tam dwie wersje- NIGHTLY i UNOFFICIAL. Pobrałem ostatnią wrzuconą wersje, czyli unofficial. Tak dla pewności chcę zapytać czym one się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Tylko nazewnictwem :)

Ps. ktoś wie dlaczego śmierdzący tapatalk nie informuje mnie o nowych odpowiedziach, mimo że już kilkakrotnie wertowałem i sprawdzałem poprawność jego konfiguracji.

Edytowane przez Ygrek
    Takie tam PS :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy przy instalacji CM 10.1 mogę kierować się tym poradnikiem? Wszystkie czynnoście są tam pokazywane na SGS II, ale chyba na Pradzie powinno być podobnie. Wspomniano tam też tam o Odinie (chyba chodzi o to?), ani na popularnym forum na x, ani tutaj nie było ani słowa o tym programie. Cały poradnik jest po Polsku, jest też filmik, więc byłbym zadowolony, gdybym mógł skorzystać. :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi