Skocz do zawartości
Ygrek

LG Prada 3.0 P940 Alternatywny Rom

Rekomendowane odpowiedzi

Ygrek

Z mojego punktu widzenia nie jest to odpowiedni przewodnik. Ale to naprawdę nie jest trudna procedura, uważam że nie potrzeba żadnego przewodnika. Wszystkie kroki są bardzo proste. Jeśli masz wątpliwości z jakimś to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem. Rootowanie poszło całkiem gładko, nie napotkałem żadnych problemów, na koniec zostałem poinformowany, że moje urządzenie zostało zrootowane. Wgrałem recovery, też wszystko dobrze poszło, przy instalacji miałem wybór czy użyć CWM czy TWRP, wybrałem TWRP. Udało mi się uruchomić recovery, wyczyściłem cache, no chyba wszystko. Później nie mogłem odnaleść pliku zip z CM 10.1. Nie wiem co mi strzeliło do głowy, ale zresetowałem telefon.:facepalm3:No i teraz przy włączeniu pokazuje się logo Prady (nie rusza się), podświetlają się cztery dotykowe przyciski na dole i to tyle. Nie mogę włączyć recovery, co teraz? Mogę jakoś przywrócić system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podlaczales telefon pod USB do kompa? Włącz i zobacz czy czyta. Generalnie cwm powinieneś włączyć bez problemu nawet bez softu. Coś musisz źle robić. Tutaj nie cwiczylem tego jednak na moim poprzednim smartfonie po wywaleniem Soft normalnie mogłem resetowac i włączać cwm.

Made by tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Do recovery wchodzi się używając VOLUME DOWN(przyciszanie) + CAMERA(guzik kamery obok gniazda ładowania)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączyłem telefon przez USB do PC. Komputer "widzi" urządzenie, jednak gdy klikam dwukrotnie na "Dysk wymienny (G:)" lub "Dysk wymienny (H:)" Pojawia się komunikat "Włóż dysk do stacji dysków H:." na dysku G jest to samo. Recovery też jakby nie patrzeć nie działa. Trzymałem VOLUME DOWN + CAMERA przez długi czas, próbowałem wiele razy, ale nie dało to żadnych efektów, telefon w żaden sposób nie reagował.

Edit:

Na VOL DOWN + CAMERA telefon nie reaguje, ale kiedy naciskam VOL DOWN + CAMERA + POWER pojawia się logo Prady, a małą chwilę po tym niebieskie logo teamwin, uśmiechnąłem się, bo myślałem, że włączyłem recovery, ale po sekundzie pojawiła się czarna lista na której pojawiło się kilka linijek tekstu, po wielu uruchomieniach tego programu udało mi się napisać tutaj co tam pisało (ekran szybko znikał, więc nie było to łatwe):

Updating partition details...

Running boot script...

Finished running boot script.

Formatting cache using make_ext4fs...

Done.

Formatting data using make_ext4fs...

Tutaj powinna być jeszcze jedna linijka, ale kiedy się pojawiła telefon od razu był resetowany.

Edytowane przez Mr Patrick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Zdążyło mi się tak, po kilku takich uruchomieniach naciskałem któryś klawisz podczas uruchamiania teamwinrecovery, chyba klawisz back i wskoczył potem do trybu recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naciskanie back nic nie daje. :( Masz na myśli ten dotykowy na dole, tak? Czy kiedy go dotykałeś telefon wibrował?

Edytowane przez Mr Patrick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Nie pamiętam zdarzyło mi się to tylko raz. Wyjąłeś kartę sd i sim z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Ygrek! :D Wyjęcie karty sim i sd pomogło. Przytrzymałem VOL DOWN + CAMERA + POWER, naciskałem back i recovery uruchomiło się! Teraz proszę o dalsze instrukcje dotyczące wgrania CM 10.1, wolę już nic nie robić, kiedy nie mam pewności. :niepewny: Czy mam wyczyścić wszystko w Wipe Menu? I co zrobić w wypadku, gdy nie mogę znaleźć pliku .zip z CM 10.1, tzn. jeszcze poszukam, ale raczej gdzieś go zgubiłem. :kwasny: Jeszcze raz dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Tak, robisz full wipe, wszystko co się da. Zgrywasz wszystko z karty SD, którą wyjąłeś, wgrywasz na tą kartę ten plik zip z romem. Wchodzisz do recovery wyszukujesz zip na karcie zewnętrznej i po robocie :)

Jakby co jestem pod kompem do późna. Na priv puszcze Ci kontakt na fb i g+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi