Skocz do zawartości
Ygrek

LG Prada 3.0 P940 Alternatywny Rom

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorzej jak się będziesz bal to robić. Nie pewność i strach to ścieżka na ciemna stronę. Tam pojawiają się błędy i problemy. :)

Made by tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalować najpierw Gapps, czy CM 10.1? I jak mam teraz wrzucić zipy na kartę, bo komputer zachowuje się tak jak pisałem wcześniej. Chyba muszę włożyć kartę do innego telefonu i wtedy wrzucić. ;/

Edit:

Wrzuciłem zipy na kartę SD, na karcie był też folder android_secure, nie sprawdziłem, czy jest pusty, ale nie usunąłem go. Ma to jakieś znaczenie?

Edytowane przez Mr Patrick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Pierw cm potem gapsy. Zewnętrzna karta nie jest tak istotna jak wewnętrzna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jestem po instalacji, obeszło się bez większych problemów. :) Po prostu dotknąłem zipa i po minucie było po wszystkim. Jeśli chodzi o wrażenia dotyczące samego systemu, to nie podobają mi się dwie rzeczy: stan baterii na pasku powiadomień pokazywany jest jako malutki, pikselowaty okrąg, a do tego nie ma tam procentów, no ale to nie jest jakiś wielki problem, pewnie w ustawieniach jakoś to zmienie. Po drugie w menedżerze plików nie mogę znaleźć aktualnie działających aplikacji. Pewnie gdzieś są, mineły 3 minuty od instalacji, więc jak narazie muszę się oswoić. Ogólnie jestem mile zaskoczony. Dziękuje wam za pomoc, bez was nic bym nie zrobił. :zdrowko:. Ygrekowi pewnie już film się urwał po tylu piwach. :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek

Wolę wódeczkę, *hic* aaalllleee piiiffffo teżż ok ;)

A co do tych niuansów to wszystko można skonfigurować.

Ja mam problem, co 1-2 dni telefon nie odbiera ani nie wybiera połaczeń, mimo że zasięg wygląda ok. Czekam na kolejny taki błąd, zrzucam logi wysyłam do milaq i zobaczę co odpowie, ile mu zajmie załatanie tego, jak długo to wracam do oficjalnego softu. Zobaczę czy problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj porobiłem trochę zdjęć i na moje oko są one lepsze niż na 4.0.4. Są ostre i mają ładne kolory. :) Najbardziej obawiam się baterii, procenty dość szybko maleją, przy bardzo intensywnym użytkowaniu bateria raczej nie zniesie całego dnia. :kwasny: W 4.0.4 kiedy telefon był zablokowany nie poleciał ani jeden procent baterii, natomiast tutaj bateria traci kilka. Mam jeszcze dwa pytanka. Czy bez instalacji launchera istnieje możliwość zmienienia wyglądu ikonek? I czy można jakoś wyłączyć podświetlenie czterech dotykowych przycisków na dole? W ICS była taka możliwość. Dzięki temu telefon wyglądał lepiej, a i przy okazji można było delikatnie wydłużyć czas pracy baterii. :) U mnie raczej nie występuje twój problem dzisiaj jak i wczoraj rozmawiałem przez telefon. Ciekaw jestem czy jutro też będzie wszystko w porządku.

Edit:

Odkryłem jak można wyłączyć podświetlenie przycisków. :) Żeby to zrobić musimy wejść w Ustawienia -> Zaawansowane -> odznaczamy opcje Botton Backlight -> resetujemy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek
    Czy bez instalacji launchera istnieje możliwość zmienienia wyglądu ikonek?

Takie rzeczy to tylko w "launcher-ze" LG :)

Fajna stopka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wadjag

Witam zainstalowałem alternatywny soft zgodnie z Waszym wątkiem. Dziękuję bardzo za obszerne tłumaczenie Ygrek. Po instalacji mam problem, nie działa wibracja, nie ma opcji blokady wyświetlania mojego numeru telefonu. Czy da rady coś z tym zrobić? Jaką aplikacje zainstalować zamiast systemowego aparatu oraz jaki launcher z informacją strony pobierania . Nie zapisuje zdjęć i filmów na zewnętrznej karcie. Filmy nagrywa tylko w 720p , są one bardziej szarpane niż na oryginalnym sofcie.

Z góry dziękuję za pomoc. W razie gdybym pisał w złym wątku przepraszam. Nie mogę znaleźć nigdzie rozwiązania. Ach i oczywiście jaki soft na pc zainstalować do współpracy z Naszym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie miałem pisać odnośnie braku możliwości zapisu zdjęć i filmów na karcie SD. Odkryłem to dzisiaj, kiedy nagle zniknęło mi 3GB wolnego miejsca na pamięci wewnętrznej. Jest to trochę kłopotliwe. Szukałem w Google i grzebałem w ustawieniach aparatu, ale nie przyniosło to żadnych efektów. Android powinien domyślnie zapisywać zdjęcia na karcie, więc jest to niepokojące i dziwne. Jeżeli problem z zapisem zdjęć i filmów na karcie i nagrywaniem w 1080p nie zostanie rozwiązany będę rozważał powrót do stockowego 4.0.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ygrek
    Po instalacji mam problem, nie działa wibracja, nie ma opcji blokady wyświetlania mojego numeru telefonu. Czy da rady coś z tym zrobić?

Brak wibracji to albo problem w konfiguracji, albo błąd instalacji(pierwszej, full wipe, formatowanie karty wewnętrznej telefonu) CM. Blokadę ID znajdziesz otwierając dialpad, klikając klawisz menu dalej ustawienie i tam na dole "Ustawienia dodatkowe".

Jaką aplikacje zainstalować zamiast systemowego aparatu oraz jaki launcher z informacją strony pobierania

Ja używam "Camera ZOOM FX", niestety płatna, ale jest mnóstwo darmowych zamienników wedle uznania i gustu. Launcher hmm to też bardzo kwestia gustu, nie bardzo kojarzę o co chodzi z tą strona pobierania.

Nie zapisuje zdjęć i filmów na zewnętrznej karcie. Filmy nagrywa tylko w 720p , są one bardziej szarpane niż na oryginalnym sofcie

Zapis na karcie zew. robionych zdjęć umożliwia tylko zewnętrzna aplikacja do aparatu. Filmów niestety nie wiem gdyż przykładowa "Camera ZOOM FX" uruchamia systemową aplikację do nagrywania filmów i lądują mi one na wewnętrznej karcie. Czytałem kilka artykułów jak to obejść, np. "wirtualny" folder na wewnętrznej karcie sd który wskazuje na zewnętrzną kartę(Link ENG). Rozdzielczość filmów to kwestia do rozwiązania w przyszłych "edycjach".

Ach i oczywiście jaki soft na pc zainstalować do współpracy z Naszym telefonem

CM nie posiada dedykowanego softu do swojego Rom-u, a i osobiście nie używam takowego. Wystarczy mi dostęp do kart sd po podłączeniu telefonu do komputera. Nie mam informacji czy jest jakis inny soft który współpracuje z CM.

Właśnie miałem pisać odnośnie braku możliwości zapisu zdjęć i filmów na karcie SD. Odkryłem to dzisiaj, kiedy nagle zniknęło mi 3GB wolnego miejsca na pamięci wewnętrznej. Jest to trochę kłopotliwe. Szukałem w Google i grzebałem w ustawieniach aparatu, ale nie przyniosło to żadnych efektów. Android powinien domyślnie zapisywać zdjęcia na karcie, więc jest to niepokojące i dziwne.

Zgadzam się, zespół który tworzy CM obrał taka politykę i nic na razie nie słychać aby chcieli to zmienić. Wydaje mi się, że zakładają iż każdy ma jakiś swój ulubiony program do robienia zdjęć w telefonie.

Jeżeli problem z zapisem zdjęć i filmów na karcie i nagrywaniem w 1080p nie zostanie rozwiązany będę rozważał powrót do stockowego 4.0.4.

Ja to rozważam od chwili kiedy niespodziewanie i bez żadnego ostrzeżenia CM blokuje mi rozmowy wychodzące i przychodzące co 1-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi