Skocz do zawartości
WRonX

Jak przywrócić backup wiadomości/rejestru?

Rekomendowane odpowiedzi

WRonX

Witam.

Piszę, bo zupełnie zgłupiałem. Wyszukiwarka znalazła mi kilka tematów o przywracaniu, ale żaden z moim problemem. Może to głupie, ale...

Zrobiłem sobie roota one-click, po czym wg instrukcji freezeera wrzuciłem Cyana. Z małymi modyfikacjami do instrukcji, bo:

- wcześniej zrobiłem backupy czego się dało w samym Titanium

- miałem problemy z wejściem do recovery (wykrzyknik), ale w końcu się udało

- po wgraniu radio a przed SPL zrobiłem wipe z recovery

No dobrze, dalej... Cegły na szczęście nie uświadczyłem, Cyan działa, problem jest tylko jeden: chcę przywrócić sobie SMSy i rejestr kontaktów. W Titanium mam dwie pozycje mówiące o wiadomościach, tj.:

- [sMS/MMS/APN] Magazyn Telefonu 2.2

- [uSTAWIENIA SMS/MMS] SMS/MMS 2.2

Przywrócenie żadnej z nich nie powoduje odzyskania wiadomości. W sumie nie ma żadnego widocznego efektu. Opcji przywracania rejestru rozmów w sumie nie widzę. Opcja przywracania zbiorczego aplikacji i ustawień (a jest ich kilka i nie wszystkie dla mnie zrozumiałe) wywala się na instalacji pierwszej aplikacji (pojawia się installer) i po zainstalowaniu wyrzuca do menu glownego Titanium.

Czy jest jakaś szansa na odzyskanie wiadomości/rejestru np. z nandroida? Owszem, przeszukałem Google i dowiedziałem się tyle:

"YOu get back all contacts, SMS, app data..etc. IT DOES NOT backup your apps!"

Ale zanim coś pochrzanię, trzy pytania do Was:

- czy wystarczy wejść do recovery i odpalić nandroid restore, żeby tylk oodzyskać ustawienia systemu, wiadomości, rejestr i nic więcej/nic mniej?

- czy nandroid restore wymaga wipe lub czy usuwa obecne dane (od momentu zrobienia backupu)?

- dlaczego z Titanium nie działa? Robię coś źle?

EDIT: rejestr mi się przywrócił. SMSy nie.

<Misiek_ud> Przeniesione - temat typowy do działu PT

Edytowane przez Misiek_ud
    dodatek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wicia

Nandroid przywróci cały system, który miałeś wcześniej, z ustawieniami i aplikacjami, dlatego też musisz zrobić sobie backup obecnego systemu. Najłatwiej byłoby ci przywrócić system przez nandroid, włączyć tel., zbackupować sms jakimś programem do tego przeznaczonym (jeśli znajdziesz taki który działa, to się pochwal, też chętnie skorzystam ;) ) a następnie przywrócić swojego Cyana, i tam użyć tego samego programiku do przywrócenia sms. Dla pewności lepiej zrobić wipe przed przywróceniem nandroid backup.

Jeśli wgrasz sobie recovery Ra-dream, będziesz miał możliwość użycia switchrom, lub BART. Są to narzędzia wywoływane z konsoli, dzięki którym stworzysz sobie kompletny backup telefonu, razem z aplikacjami na karcie SD. Bazują one na nandroid a BART bazuje na switchrom i oprócz zrobienia nandroid backup zachowują jakieś inne jeszcze rzeczy.

Aby wywołać BART trzeba wybrac w recovery "go to console" i wpisac polecenie utility

Aby wywołać switchrom trzeba wpisać polecenie switchrom , wyswietla ci sie wszystkie opcje jego użycia. Żeby zapisać rom, wpisujesz

switchrom -s nazwa_pod_jaka_chcesz_zapisac_rom

żeby przywrócić zapisany rom wpisujesz

switchrom -r

wybierasz z listy

Edytowane przez Wicia
    dopisek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WRonX

Dzięki. Czy to znaczy, że mogę po zapisaniu nandroidem "nowego" systemu, skakać między ROMami? Tzn. przy restore "starego" powrócę do ROMu Ery? Bez problemów?

Jak rozumiem, nandroid nie rusza SPL, radia etc.?

W ClockWorkMod Recovery miałem opcje zaawansowane nandroida, na próbę zrobiłem samo restore data, ale system nie wstał - wstał dopiero po full wipe i drugim resecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wicia
    Dzięki. Czy to znaczy, że mogę po zapisaniu nandroidem "nowego" systemu, skakać między ROMami? Tzn. przy restore "starego" powrócę do ROMu Ery? Bez problemów?

Jak rozumiem, nandroid nie rusza SPL, radia etc.?

1. Tak, będziesz mógł skakać.

2. Tak, nandroid nie rusza tych rzeczy (sprawdź folder nandroid na karcie pamięci, zobacz jakie pliki backupuje)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi