Skocz do zawartości
Migotka

Jelly Bean - minusy- czyli nieprawidłowości w JB

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do osób,które mają już Jelly Bean w J-tce.

Jakie jeszcze zauważyliście błędy/problemy po aktualizacji do JB?

Z tego co przeglądałam wątki tu na forum, są problemy z:

- diodą powiadamiającą o zdarzeniu, w JB ona nie działa

- cichszy dźwięk na słuchawkach

- gorsza jakość wyświetlanych kolorów

Czy one występują u każdego po zmianie? Pytam bo chciałam zmienić na JB, ale wobec powyższych nieprawidłowości chyba jeszcze się wstrzymam...

Notatka od Moderatora: Kolos28
    wykrzyk.png W tym wątku nie zadajemy pytań tylko wymieniamy zauważone nieprawidłowości,do dyskusji utworzyłem osobny wątek ;)
    Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojego doświadczenia to po aktualizacji:

- telefon przyspieszył, chodzi płynniej

- bateria szybciej się wyczerpuje nawet przy underclockingu do 800MHz, jednocześnie się szybciej ładuje. Moim zdaniem duży, mięsisty minus!

- aparat chyba robi trochę lepsze zdjęcia ale nadal ma problem z wolnym ustawianiem ostrości

- nie zauważyłem, żeby spadła jakość wyświetlanych kolorów

- gdy mam podłączony telefon kablem usb do PC to nie działa funkcja "odłącz karte sd", muszę wyjąć kabel żeby zamontował z powrotem

-dźwięk na słuchawkach chyba rzeczywiście trochę cichszy ale gorszy jest ten komunikat który się włącza jak za bardzo podłączysz, irytuje mnie to

- pośrednią wadą jest to, że nie ma jeszcze CWM na JB

btw będę próbował sam skompilować CM10 dla jlo, jak na razie nic mi się nie udaje ale może w końcu coś ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodzi lepiej.Kolory niezauwazalne,bo ja juz sam nie wiem(w koncu to telefon,a nie ps3)

dioda dziala jak nalezy.Sluchawek nie mam>:(root-a strzelilem i wszystko dziala.

nie moge tylko wrzucic MOD-a BRAVIA ENGINE

na ics wszystko dzialalo.Co do podlaczenia PC,wszystko jak wczesniej.Bateria chyba ok,bo nadal siedze w necie dwa dni,jak wczesniej

wiecej nic nie rzucilo mi sie w oczy;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JB miałem przez 1 dzień (niebrandowany +root):

* przyspieszenia systemu jakoś nie zauważyłem - pewnie dlatego, że mój ICS jest wystarczająco szybki ;)

* zauważyłem za to straszne lagi (2-3 sekundowe, niestety powtarzalne) w trakcie zmiany ustawień dot. klawiatury (standardowej)

* dodatkowym minusem jak dla mnie był brak (chyba) możliwości wyłączenia procentów baterii na górnym pasku oraz tego `nowego` panelu z dostępem do wifi/bluetooth/GPS/etc.. (mnie zdecydowanie bardziej pasuje panel jaki mam skonfigurowany w Widgetsoid, czyli dodatkowo z latarką, zmianą głośności dzwonka/słuchawek/mulimediów/etc..)

* poza tym, aplikacja Generali Auto miała problemy z działaniem (a na ICS bez problemów) - btw, szczerze polecam gdy ktoś szuka używanego auta :cool:

* i jeszcze Link2SD miał problem z linkowaniem na drugą partycję (/data/sdext2)

więcej nie znalazłem (lub nie pamiętam), bo przestałem testować JB i wróciłem do starego dobrego ICS (v11.0.A.3.28)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zi0mal

Irytuje mnie działająca nie działająca dioda powiadomień

jak jest mp3 ustawione na dzwonek to potrafi go zgubić

brak możliwości edycji górnego paska (a szkoda) w samsungu się daje edytować

bateria OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    minac

-brak możliwości przypisania samemu okładki do albumu

-"błąd pobierania informacji o muzyce"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, w mojej J-tce po aktualizacji, co jakiś czas dotyk przestaje działać i nie da się używać telefonu. Jego odblokowanie graniczy z cudem. Czasem pomaga wyjęcie baterii. Dodam, że mam soft brandowany z T-Mobile, wgrywałem go dwa razy i nie pomogło. Nie wiem co może być przyczyną, a ramu mam średnio 150 wolnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zmxnp

@paradis to wina dotyku, mi się też tak działo na poprzednich wersjach.

Parę razy jak mi się nie chciał odblokować to mocno dusiłem w ekran aż się barwy rozmywały i dotyk zaczynał reagować.

Teraz już nie mam takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria szybciej się rozładowuje w porównaniu do ICS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria szybciej się rozładowuje, klawiatura wariuje czasami no i u mnie występuję błąd montowania karty pamięci :(. Jak się wrzuci na nią coś nowego to wywala błąd i już jej nie widzi, jedyna rada to format i kopiowanie wszystkiego od nowa :/.U mnie JB nie zdał egzaminu i właśnie schodzę na ICS z powrotem

Notatka od Moderatora: Kolos28
    wykrzyk.png Edytowałem trochę Twój post bo taka sytuacja jak u Ciebie występuję jest nie codzienna i u innych nie występuję a napisałeś tak jak by to była przypadłość JB. Gdybym nie zmienił tego to by rozwineła się dyskusja na ten temat a ten wątek ma inny charakter ;)
    Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi