Skocz do zawartości
mateo1111

Zachowaj ROOT [Przy upgrade z V10* do V20*]

Rekomendowane odpowiedzi

.

Jest już prosty sposób na root V20* , wykorzystujący aplikację "Backup" od LG !

http://forum.android.com.pl/f764/root-exploit-na-aplikacjae-do-backupu-310594/

METODA NA ROOT

[PRZY AKTUALIZACJI Z V10* do V20*]

Pobierz:

<< KLIK >>

Wymagania:

• Już zrootowany LG L9 (np. z softem V10A, lub jakim kolwiek innym).
    • Zainstalowane sterowniki ADB.
    • Zainstalowany Busybox na telefonie (jeżeli masz zrootowany telefon, to na 99% masz też busybox)

Uwaga: Nie rób Factory Reset pomiędzy krokiem 1, a krokiem 3 ! Inaczej /data/rootkit zostanie usunięte i będziesz musiał zacząć od początku.

Krok 0

Zabezpiecz wszystkie swoje ustawienia i dane z pamięci wewnętrznej, ponieważ będzie wymagany Factory Reset.

Krok 1

Upewnij się, że masz włączone Debugowanie USB (Ustawienia > Opcje dla programistów)

Podłącz telefon do komputera.

Uruchom plik step0.bat, na telefonie pojawi się komunikat o uprawnienia roota, zaakceptuj oczywiście

Teraz uruchom plik step1.bat, ten plik:

- tworzy folder /data/rootkit

- kopiuje busybox do /data/rootkit

- kopiuje su z /system/xbin do /data/rootkit

- kopiuje Superuser.apk z /system/app do /data/rootkit

- nadaje poprawne uprawnienia tym plikom

Krok 2

Zaktualizuj swój firmware do V20* korzystając z poradnika:

http://forum.android.com.pl/f764/instalacja-roma-w-kdz-updater-fix-win7-236841/

NIE RÓB FACTORY RESET ! PONIEWAŻ STRACISZ WTEDY /data/rootkit. Najpierw wykonaj krok 3 !

Krok 3

Po aktualizacji wyłącz telefon.

Przytrzymuj przyciski VolumeUP + HOME + POWER , aż zobaczysz okno "Recovery Mode".

Podłącz kabel USB.

recoverymode.jpg

Teraz uruchom step3.bat, który:

- montuje system jako r/w

- kopiuje su do /system/xbin/

- kopiuje superuser do /system/app/

- nadaje poprawne uprawnienia tym plikom

Krok 4

Możesz teraz przytrzymać POWER aby zrestartować telefon, lub uruchomić step4.bat, który zrestartuje telefon natychmiast.

Upewnij się, że root działa i zrób Factory Reset.

Aby zrobić Factory Reset: Wyłącz telefon, i przytrzymaj przyciski POWER + HOME + VolumeDOWN .

FAQ:

Jak zainstalować sterowniki ADB?

Pobierz Android SDK, wypakuj zawartość archiwum na C:\

uruchom SDK Manager,

zainstaluj platform-tools oraz Google USB Driver

zainstalujto.jpg

wejdź w Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe,

w "Zmienne systemowe" znajdź zmienną PATH i na jej końcu dopisz:

;C:\android-sdk-windows\platform-tools;

Poza tym wszystko jest w Google..

Edytowane przez mateo1111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BusyBox musi być w system/bin, ja miałem w system/xbin, najlepiej wtedy ściągnąć z marketu busybox, i zainstalować do system/bin.

Najważniejszy jest step1, po tym najlepiej sprawdzić np. rootexplorerem czy mamy w folderze data/rootkit pliki su, busybox, superuser.apk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze byc zarowno w /system/bin , jak i w /system/xbin/ .

Skrypt kopiuje z obu tych miejsc.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem. Posiadam sterowniki ADB, busybox i roota. Zrobilem backupa, pociagalem wszystkie potrzebne pliki. Gdy podłączam telefon i klikam na step0.bat nic sie nie dzieje. Wyskakuje tylko okienko komend i kaze kliknac dowolny klawisz. Gdy to robie wyłącza sie. Na ekranie telefonu nie pojawia się zadna prosba o pozwolenie roota. Macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam problem. Posiadam sterowniki ADB, busybox i roota. Zrobilem backupa, pociagalem wszystkie potrzebne pliki. Gdy podłączam telefon i klikam na step0.bat nic sie nie dzieje. Wyskakuje tylko okienko komend i kaze kliknac dowolny klawisz. Gdy to robie wyłącza sie. Na ekranie telefonu nie pojawia się zadna prosba o pozwolenie roota. Macie jakies pomysly?

Tak - mam jeden pomysł - odpal step1.bat. Jeśli się nic nie dzieje (nie wyskakuje komunikat o braku dostępu, czyli masz zrootowany telefon) to dobrze, należy wykonywać kolejne kroki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz za późno. :) bylem ciekawy JB i zaktualizowalem bez roota. moze jutro cofne sie do 10a i jeszcze raz sprobuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spamer
    Tak - mam jeden pomysł - odpal step1.bat. Jeśli się nic nie dzieje (nie wyskakuje komunikat o braku dostępu, czyli masz zrootowany telefon) to dobrze, należy wykonywać kolejne kroki.

Jak step0.bat nic się nie dzieje wejdź w aplikacje sumeruser i potem step0.bat poprosi o uprawnienia root.

Gdyby były problemy z instalacja 4.1 z pamięcią red próbuj na innym porcie usb mi tak zadziałało raz to usb raz do aż ruszyło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak instalacja JB się kończy w 95 procentach i powinno wejść w trym S/W to telefon wchodzi w tryb ale instalacja się wyłącza. Macie jakieś rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vigo

puść jeszcze raz od początku flashowanie, bez odpinania, wyłączania, resetowania telefonu - 2 raz przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie - może głupie - ale chwilę się nad tym zastanawiam - w jakim calu w ostatnim kroku robimy factory reset? Mamy roota, JB i wszystko co mieliśmy....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi