Skocz do zawartości
mateo1111

Zachowaj ROOT [Przy upgrade z V10* do V20*]

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że nie mogę wejść w CWM. Mam rota - su przyznaje poprawnie uprawnienia, cała procedura przeszła bez problemów tylko nie mam recovery. Może ktoś ma jakiś pomysł?

Przechodziłem z V10a + root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

na v20b nie ma jeszcze cwm z zablokowanym bootloaderem (chyba ze sie cos zmienilo, to prosze o poprawke, bo sam chcialbym miec :P )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxver

@UP

Jedej osobie się udało z naszego forum 10b na 20B + root + cwm i zablokowany bootloader. Chyba duży popyt na to bedzie może jakiś tutorial zrobie :D

http://forum.android.com.pl/f764/sposa-b-na-v10h-i-20b-z-rootem-264609/index8.html#post2279513

Edytowane przez maxver

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wgrany 10a + root. W laptopie zainstalowałem sterowniki adb wg opisu FAQ w pierwszym poście, podłączam fona - tryb debugowania włączony i włączony tryb oprogramowania lg - następnie klikam w step0.bat, ale na fonie żaden komunikat się nie pojawia, a na laptopie takie okienko: post-46558-14255719942357_thumb.png wciskam dowolny klawisz i te okienko się zamyka. Co może być nie tak, że nie pojawia się komunikat w fonie o uprawnienia roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpal step1.bat i jeżeli nie będzie komunikatu o braku dostępu to należy wykonywać kolejne kroki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten komunikat to na laptopie czy w lg może się pojawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na laptopie w okienku komend. Jeżeli nie wystąpi ten komunikat o braku dostępu to będzie znaczyło że masz zrootowany telefon i możesz spokojnie wykonywać kolejne kroki. Ja miałem dokładnie to samo i poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki. Telefon na 100% mam zrootowany, i mam w nim busyboxa, oraz superuser - titanium backup to potwierdza. Trochę się zaniepokoiłem, że na fonie żaden komunikat się nie pojawia (a w instrukcji w pierwszym poście jest napisane, że powinien się pojawić) po wciśnięciu step0.bat. Zaraz spróbuję cały proces przejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pojawiaja się wam pliki w data/rootkit

bo u mnie tam pusto próbowałem juz wiele razy miałem nawet juz JB ale wróciłem do 10 by zrobic roota i tu teraz problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapraszam na chomika "kostian1971" - jest tam przerobiony poradnik bardziej rozwinięty (walczyłem całą niedzielę :DDD i wiem gdzie mogą pojawić się błędy przy zachowywaniu roota).

Poradnik w pliku Programy-LG L9.

Zrobiłem go aby samemu się kiedyś nie męczyć znowu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi