Skocz do zawartości
mateo1111

Zachowaj ROOT [Przy upgrade z V10* do V20*]

Rekomendowane odpowiedzi

Takie są zalecenia autora tej metody.

Now you are STRONGLY recommended to do factory reset - or many things will mess up, such as lock screen settings or storage.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

mam telefon z PLAY, soft V10H. Oczywiście zrootowany.

Przechodzę przez całą sekwencję do momentu kiedy telefon przechodzi w tryb wgrywania oprogramowania (na ekranie tel pojawia się info S/W UPGRADE...) program dochodzi do 5% i się zawiesza - wywala błąd.

Próbowałem na drugim komputerze i to samo.

Spróbowałem zainstalować także bez roota i znów taki sam zwis.

Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz problem z samym wgraniem romu KDZ, więc powinieneś pisać o tym w innym temacie ;)

Napisz jaki błąd wywala. Jeżeli wszystko według instrukcji robiłeś to może spróbuj pobrać na nowo ROM (plik .KDZ)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suszpl

dobra, to u mnie tez tak samo, odpalam step 0 i nic, wchodzi do folderu i tam tez nic, przenioslem recznie te pliki i nadalem im uprawnienia 777, zainstalowalem jb ale dalej nie moge 3 kroku zrobic i nawet nie mam jak sprawdzic czy pliki sie zachowali, a resetu nie robilem.. juz nie mam sily, na 4 portach usb za kazdym razem to samo, sterowniki juz chybam milion razy instalowalem i urzadzenie wykrywa dobrze, juz nie wiem co robie nie tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykrywa twój telefon po wpisaniu adb devices w CMD ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vigo
Witam,

mam telefon z PLAY, soft V10H. Oczywiście zrootowany.

Przechodzę przez całą sekwencję do momentu kiedy telefon przechodzi w tryb wgrywania oprogramowania (na ekranie tel pojawia się info S/W UPGRADE...) program dochodzi do 5% i się zawiesza - wywala błąd.

Próbowałem na drugim komputerze i to samo.

Spróbowałem zainstalować także bez roota i znów taki sam zwis.

Jakieś pomysły ?

napisałem stronę wcześniej - nie odłączaj i nie wyłączaj telefonu, tylko po prostu zacznij flashować jeszcze raz - za drugim razem przechodzi bez problemu. Z jakiegoś powodu przy S/W Upgrade telefon traci łączność z komputerem i zawiesza się program. Gdy jest już w trybie S/W drugie flashowanie przebiega bez problemów.

Dzieje się tak wyłącznie przy flashowaniu 20b, wszystkie 10 instalują się bez takich cudów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suszpl
Wykrywa twój telefon po wpisaniu adb devices w CMD ?

cmd mowi ze nie ma takiego polecena...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na komputerze wejdź w Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe,

w "Zmienne systemowe" znajdź zmienną PATH i na jej końcu dopisz:

;C:\android-sdk-windows\tools;C:\android-sdk-windows\platform-tools;

Oczywiście zamiast C:\android-sdk-windows wpisujesz swoją ścieżkę do SDK.

Po tej czynności będziesz mógł normalnie korzystać z adb w każdej chwili ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde. Potrzebuje szybkiej pomocy. Podczas wgrywania v20 pierwszy raz od 2 lat komputer mi sie zawiesil. musialem zrestartowal. Telefon stoi na " S/W Upgrade..." Probuje jeszcze raz wgrac rom przed KDZ ale wyskakuje blad ze nie mam telefonu podlaczonego. Pewnie dlatego, ze nie jest w trybie oprogramowania LG. ;/ Bde wdzieczny !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suszpl

wyswietlaja sie jakies cyferki i recovery, mam wlaczony ten tryb z 3 punktu, czyli ze wszystko jest ok, ale nie chce sie to ciagle zrobic, jeszcze wieczorem jeszcze raz sprobuje od nowa wgrac softa, roota i v20b i zobaczymy co wtedy, chyba ze macie inne rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi