Skocz do zawartości
mateo1111

Zachowaj ROOT [Przy upgrade z V10* do V20*]

Rekomendowane odpowiedzi

redkca

mam tą samą sytuację co erikt65 , nie tworzy żadnego rootkita, sprawdzam programem root browser lite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vid3L
    @up samo przepięcie do innego USB pomogło? Mam tak jak na screenie u Ciebie i nie wiem co dalej robić

Jak wyżej napisałem komp nie widzi telefonu w trybie R/M co jest spowodowane brakiem połączenia (jeżeli wcześniej łączyło Ci telefon to raczej nie to) lub brakiem sterowników.

Wyłącz telefon i włącz w trybie R/M ( POWER + HOME + VolumeDOWN ) i podłącz telefon do kompa, powinny Ci wyskoczyć sterowniki do instalacji. Zainstaluj i po robocie :)

Jeżeli ktoś przechodził z v20b na v10* i ma zamiar zrobić wszystko wg. tutoriala to przypominam że trzeba zakutalizować aplikację SuperSU w innym wypadku nie zapyta się o przyznanie uprawnien przy step0.

@redkca

Zapytało Cię o przyznanie uprawnien roota przy "kliknieciu" w step0?

Edytowane przez Vid3L

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl
    @up samo przepięcie do innego USB pomogło? Mam tak jak na screenie u Ciebie i nie wiem co dalej robić

podpinaj do innych portow, niech sterowniki sie zainstaluja, mi dopóki sie nie zainstalowały, jezeli zrobiles inne kroki dobrze, to nie poszedł step3, nawet ktos wyzej napisal zeby zainstalowac sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

cały czas coś z tym punktem 3 nie halo. Właśnie siedemdziesiąty raz wgrywam v10 z rootem i podejmę się kolejnej próby aktualizacji. Ostatnim razem zaktualizowałem superSU, ale nie pytał mnie o uprawnienia - może tu tkwił problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    redkca

@Vid3L

nie zapytał się o zezwolenie ale w superuser w dzinniku jest godzina shell zezwolono

przy step0 wyskakuje hello

przy step1 unknown id: data/rootkit tak jak na screenie stronę wcześniej

ps. su jest zaaktualizowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

redkca,

to u mnie jest identycznie i nie mam pojęcia co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ziku

Mam ten sam problem. Po wpisaniu komend ręcznie przez adb shell wszystkie pliki się tworza itp. Jednak po wgraniu V20B i wpisaniu /data/rootkit/su wyswietla "unknown user root".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

jestem na tym etapie step 0. Klikam i wyskakuje to hello. Niestety w telefonie nic sie nie pojawia zeby mu zgodzic sie na uprawnienia :( Olac to i jechać dalej czy jednak szukac pomyslu zeby spytal o uprawnienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lupus82,

kliknij jeszcze step1 i sprawdź czy masz folder data/rootkit a w nim pliki su, busybox, superuser.apk . Jak nie będzie to dalej nie jedz bo będziesz miał JB bez roota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi