Skocz do zawartości
mateo1111

Odblokowanie Bootloadera + Instalacja CWM Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

maxver

Ten sam problem. Chyba brakuje mi jakiegoś sterownika... Mam zainstalowane Google USB driver przez Android SDK manager oraz LG serivce update(najnowsze ktore bylo dolaczone do v20b rom na oficjalnej stronie) i LG SUITE. Powinienem cos jeszcze zainstalować?

Pre-required:

Driver lg installed correctly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj uruchomić Menedżer urządzeń, podłączyć telefon, kliknąć prawym przyciskiem na twój telefon (nie wiem jaka będzie dokładna nazwa..) wybrać:

Aktualizuj oprogramowanie sterownika -> Przeglądaj komputer w poszukiwaniu...... -> Wskaż C:\android-sdk-windows\extras (tam znajdują się sterowniki USB)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lufa28

a ja mam inny problem niby recovery sie zainstalowało ale nie mogę go wywołać trzymając vol- i power coś zrobiłem nie tak ??:zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxver

J0F7GUt.jpg

Tutaj wybierałem bezpośrednio plik .inf ze sterownikiem. Instałowałem SDK installer_r21.1-windows.exe oraz adt-bundle-windows-x86_64-20130219.zip pod 64bit i zadne z nich nie smiga.

Gdy wybieram folder to jest napisane "Dla urządzenia jest już zainstalowane najlepsze oprogramowanie sterownika System windows ustalil ze oprogramowanie sterownika dla tego urzadzenia jest aktualne. LGE Android Net MTP Device

Edytowane przez maxver

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu nie chodzi o sterowniki MTP ("Urządzenia przenośne")

Na pewno podłączasz telefon w trybie fastboot ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxver

Włączam CMD.exe, wpisuje cd [katalog], wpisuje adb devices, wykrywa mi telefon, wpisuje adb reboot oem-unlock, poczym ukazuje mi sie fastboot mode identycznie tak jak na tym zdjęciu:

IMG_20130313_223412.jpg

Następnie wpisuje fastboot flash recovery [nazwapliku].img i pojawia mi się to a telefon jest caly czas jak na zdjeciu wcześniej:

XOqaWPs.jpg

Po 10 minutach czekania jest ciagle to samo.

Odkryłem że po wpisaniu adb devices w fastboot mode nie wykrywa mi telefonu.

Edytowane przez maxver

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxver

`

edit:Mój błąd. Jedynie inny komputer rozwieje wątpliwości.

Rozwiązanie było dosyć proste... Mało gdzie to dobrze opisali. Gdy jest się w trybie fastboot trzeba wejść w menedżer urządzeń wybrać "Android" zainstalować sterowniki OMAP4430 fastboot które są zawarte tutaj: [GUIDE] Root jelly bean and Clockworkmod recovery - xda-developers

I teraz pytanie jak wejść w RECOVERY? trzymając vol - i power nie weszło. vol- home power tak samo.

Przyciski nie migają tak jak to było wcześniej.

Można wejść w recovery poprzez wpisanie 'adb reboot recovery'

Edytowane przez maxver

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wszystkich, którym zamiast wejść do fastboota restartuje telefon :

Poczekajcie te cholerne 30 minut. To jest rozwiązanie. Sam zastanawiając się nad przyczyną resetu mojego telefonu - postanowiłem po długich zmaganiach wyluzować i przeczekać ten czas. Oczekiwanie było ciężkie, ale po równo 30stu minutach.. Komenda zaczęła działać poprawnie (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suszpl
`

Rozwiązanie było dosyć proste... Mało gdzie to dobrze opisali. Gdy jest się w trybie fastboot trzeba wejść w menedżer urządzeń wybrać "Android" zainstalować sterowniki OMAP4430 fastboot które są zawarte tutaj: [GUIDE] Root jelly bean and Clockworkmod recovery - xda-developers

I teraz pytanie jak wejść w RECOVERY? trzymając vol - i power nie weszło. vol- home power tak samo.

Przyciski nie migają tak jak to było wcześniej.

Można wejść w recovery poprzez wpisanie 'adb reboot recovery'

recovery masz poprzez przytrzymanie vol up + home + power i jak sie pojawi ze jest uruchomione to podpinasz kabel, sterowniki sie instaluja i włala :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi