Skocz do zawartości
mateo1111

Odblokowanie Bootloadera + Instalacja CWM Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz i tak nikt nie skompilował kernela z OC :E Jedynie na ICS da się podkręcać. Na JB po co ? Jak Vice city bez OC chodzi 2x lepiej jak na ICS z OC. Odblokowujesz bootloader,wgrywasz recovery. ROOT już z poziomu recovery wgrywasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

przeciez napisal, jb, opcjonalnie odlbokowanie bootloadera (utrata gwarancji sie z tym wiaze) i to w sumie tyle, jak chcesz cos modyfikowac to recovery i roota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxver

Ale to recovery mnie denerwuje. Nie mogę go odpalic przyciskami. Sciągnałem specjalnie dotykowe (dla odmiany) recovery i wciąż nie mogę się do niego dostać (oprócz adb). Gdy jest wibracja telefonu i pojawia sie logo LG wciskam kombinacje: VOLUP+HOME+POWER | VOLDOWN+HOME+POWER | VOLUP+POWER | VOLDOWN+POWER i żadna nie chce mi odpalić recovery.

Recovery powinno się włączyć przed drugą animacja LG (bootanimacja która można sobie zmodyfikować i w to miejsce np jest cyanogenmoda animacja)?

Na 10H było fajne, przyciski migały i się wciskało tylko jeden przycisk i za każdym razem wskakiwało. A teraz musze podłączać telefon do komputera który zawiera adb. Troche nie fajnie - a co jak system padnie i trzeba bedzie flashować a komputera nie bedzie w pobliżu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maxver napisałeś ze wciskasz kombinacje vol up-home-power po pojawieniu się logo. Żeby dostać się do recovery, kombinacją powinno się uruchamiać telefon a nie czekać aż pojawi się logo. Spróbuj ;-)

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie przez terminal emulator na telefonie wpisać reboot recovery. Mi tam działa też przyciskami. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skiron

żeby dostać się do recovery wyłącz telefon , następnie wciśnij po kolei vol+ home i power , po włączeniu i wyskoczeniu loga lg puść wszystkie przyciski , po chwili wejdzie do recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxver
    Maxver napisałeś ze wciskasz kombinacje vol up-home-power po pojawieniu się logo. Żeby dostać się do recovery, kombinacją powinno się uruchamiać telefon a nie czekać aż pojawi się logo. Spróbuj ;-)

Genialne :D w Xperii X8 i na ICS po uruchomieniu sie zawsze wciskalo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaolad

Wczoraj spróbowałem tego sposobu ale coś poszło nie tak. Mam tle. lg P760 z Orange wer. opr. 20bPOLAND. Ściągłem ww. paczkę. Tel jest włączony cały czas (wygaszony), sim również jest. Włączone debugowanie. Uruchomiłem start.bat tel. wyłączył się i pokazało się małe okienko. Nacisnąłem przycisk volume +. I nic. Wystraszyłem się i przytrzymałem przycisk power przez 10 sekund. Tel. uruchomił mi się ale oprogramowanie zostało zresetowane. Wszystkie apki znikły. Co mogłem zrobić nie tak pomocy!!! Chcę wreszcie zrootować tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxver

@up

Odblokowałeś bootloader prawdopodobnie. Po odblokowaniu resetuja się wszystkie ustawienia i usuwaja aplikacje.

Wejdz w wybieranie numeru i wpisz to: 3845#*760# Zjedz na sam dół i wybierz bootloader unlock check. Jeśli jest unlock to znaczy ze odblokowany. Jesli masz odblokowany to wystarczy znowu wejść do fastboota i flashowac recovery - nie wiem jak do końca działa ta metoda bo ja robilem inaczej ale na pewno jest wszystko opisane dobrze.

Edytowane przez TheSpecial1
    Cytowanie w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi