Skocz do zawartości
Ferm

Wyłączanie połączenia internetowego w I5800

Rekomendowane odpowiedzi

a4tech

Witam.

To i ja dodam swoje 3 grosze w tym temacie - KU PRZESTRODZE !!!

Wczoraj w nocy, jak zawsze przed zaśnięciem (od kiedy mam I5800), uruchomiłem super aplikację "TuneIn Radio" i do poduszki ustawiłem swoją ulubioną rockową stację "181.FM 80's Hairband". Oczywiście spokojnie zasypiając bo przecież transfer idzie z WiFi. Jakie było moje poranne zdziwienie gdy aplikacja "3G Watchdog" informuje mnie, że wykorzystany nocny transfer danych to aż 110 MB :eek:

Myślę sobie jak to ??? Przecież co noc gra mi radyjko internetowe do ucha i nic takiego nie miało miejsca.

Całe szczęście, że wykupiłem pakiet 300MB w erze bo w innym przypadku było by GRUBO ;/

Żeby było na temat to dodam jeszcze...

Oczywiście po tak niemiłej niespodziance, w tle na moim I5800 już działa "Toggle Data". Przy okazji Informuję, że z kartą ERY działa poprawnie i całkowicie blokuje mobilny dostęp do NETa (pozostawiając ew. dostęp poprzez WiFi).

ps. macie może jakieś sensowne wytłumaczenie tej sytuacji ???

Dodam, że mój szerokopasmowy NET na 100% był i działał przez cały czas. Router również działał prawidłowo i nie zaliczył żadnej zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

być może telefon zgubił zasięg wifi - tak się czasem dzieje na brandowanym sofcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ci wygasa ekran wifi zrywa polaczenie - android tak ma. Sciagnij sobie wifi lock albo cos innego co podtrzymuje polaczenie wifi non stop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kanet

Swoją drogą ja się ciesze ,że android tak ma, w końcu wifi zre strasznie baterie a dzięki temu nie trzeba co chwile włączać i wyłaczać wi-fi jak się w domu jest:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Mam Erę i nie zdarzyło mi się ani razu aby WiFi samo się wyłączało. Zacząłem już nawet poszukiwania softu, który po określonym czasie wyłączy mi WiFi. Czasami po ściągnięciu jakiejś większej porcji danych zapominam o działającym połączeniu i działa tak do rana... wyżerając energię z aku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze po wygaszeniu ekranu WiFi idzie w stan uśpienia, w momencie zał. wyświetlacza WiFi zał. się ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezima
    Zawsze po wygaszeniu ekranu WiFi idzie w stan uśpienia, w momencie zał. wyświetlacza WiFi zał. się ponownie.

Nie masz racji... Jak coś pobieram dużego (np. mapy do nawigacji) to ide coś robić wracam i mam pobrane. A ekran jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo wifi nie zrywa polaczenia aktywnego, wylacza sie wtedy jak jest ekran wylaczony oraz nie ma aktywnego - uzywanego polaczenia z siecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza

Też się nie zgodzę.

W pracy mam komórkę podłączoną do wifi. I informacja o nowych mailach jest dostarczana, więc wifi musi działać. A sam fakt synchronizacji z gmailem chyba nie jest aktywnym połączeniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Tryb pracy sieci -> gsm/wcdma, tylko gsm, tylko wcdma ; wybieramy tylko gsm i już

Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Nazwy punktów dostępu-> tutaj nic nie zmieniałem ale jeśli w INTERNET zmienimy chociaż jedną literkę w ustawieniach to się nie połączymy, tak przynajmniej mi się wydaje.

Po zastosowaniu opcji pierwszej znikły od razu ikonki 3g.

Jest coś czego nie jestem pewien: czy przy łączeniu z netem przez GSM zawsze pojawia się ikonka 3g?

Mam nadzieje że ikonka 3g pokazuje łączenie z netem sygnalizuje je. I bez ikonki 3g nie ma neta przez GSM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi