Skocz do zawartości
Ferm

Wyłączanie połączenia internetowego w I5800

Rekomendowane odpowiedzi

a4tech

To że tel nie wyświetla ikonki "3G" nie oznacza, że nie ma dostępu do NETa !!!

3G uzyskasz przy UMTS (WCDMA), a przy GSM jedynie GPRS i EDGE - ale to również dostęp do sieci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak mam wyłączone wi fi i wyłączone opcje jak wcześniej podałem i włączam internet to wyskakuje komunikat że brak połączenia sieciowego, więc chyba udało mi się skutecznie wyłączyć GSM neta...

Mam taką nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    myaja

Słuchać no mnie tu geniusze:)

Zainstalowałam Smota - i dopa jedna - nic nie hulało :\

Teraz mam APN OnOff kliknęłam na wył (teraz na wyświetlaczu jest "wł" i taki zielony pasek- rozumiem, że internet mam na chwilę obecną jest WYŁĄCZONY?) mam nadzieje, że taka ochrona wystarczy aby nabito mi rachunki? i sama decydują kiedy i na ile uruchamiam internet w telefonie?

Szwagier doradził aby pójść do Ery aby całkiem wyłączyć Egde/3G (czy to jest to samo?) bo samemu nie można .. hmmm.. czy to prawda?

Bd wdzięczna za odp:)

---------- Post dołączono o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

więc tak.. poczyniłam pewne "postępy" i zadz do Ery... a później za pomocą obsługi salon zadz do biura obsługi na nr.*9602 - bezpłatne, tam wybrałam po kolei funkcje:) grunt że automatyczny Pan w słuchawce:D pow, że usługa "internet" została wyłączona .

W chwilę później dostałam SMS od TakTaka, że "GPRS został wyłączony" ... hmmm.. czy to znaczy, że żadne Edge/3G i ect które mogą kroić mój fundusz nie bd mnie już nękać?...

p.s. oczyścicie usługę można włączać i wyłączać jak się chce...

WAŻNE: koleżanka pracująca w Erze, pow, że od stycznia mają wejść nowe oferty na interwent, bo jaka sama zauważyła "era jest w du**e z takimi rewelacjami" .. przez grzeczność nie zaprzeczyłam:D

Dla ciekawych... ten internet wyłączyłam tak:

*9602 -> 6 -> 2 -> 3 -> # ->potem przyjdzie sms z sieci...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse

Wątpie żeby kogoś obchodziło jak wyłączyć transfer sieci, bo to jest w przypadku smartfona kastrowanie z 3/4 możliwości.

Btw. nie lepiej było użyć APNDroid? ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    myaja

Taaaaaa... miałam APNDroid i co? nadal mi łączyło/albo wcale program się nie włączał...

Ja wiem, że całkowite usunięte internetu (nie mówię tu o wifi bo to mam cały czas włączone) jest jak pow "kastracja" i zgadzam się w 100%... ale na chwilę obecną dla mnie 9zł/ms to jest dużo tym bardziej że w domu mam wifi, w pracy mam wifi, w budynkach szkoły mam wifi... więc tak naprawdę nie mam az TAKIEJ potrzeby...

gdybym płaciła te 5zł/ms to ok... bo np. 6msc wyjdzie mi 30zł więc nie ma tragedii... ale przy 10zł... dla mnie mało opłacalne

...

Btw. czy da się np. używać internetu Plusa/Orange mając sieć Ery?

Nigdzie nie mogę znaleźć odp.... może jakiś link? odp?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

APNdroid w erze nie działa, co było powtarzane wielokrotnie na forum ;)

Natomiast ToggleData widget działa bez zarzutów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse
    Taaaaaa... miałam APNDroid i co? nadal mi łączyło/albo wcale program się nie włączał...

Btw. czy da się np. używać internetu Plusa/Orange mając sieć Ery?[/b]

Nigdzie nie mogę znaleźć odp.... może jakiś link? odp?:)

Tutaj nawet stwierdzenie "Takie rzeczy tylko w Erze" jest błędne :D

Nie, nie można, chyba że chodzi o łącze stacjonarne.

Co do APNDroid na erze to wiem, po prostu małe niedopatrzenie z mojej strony.

Edytowane przez eNse
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WAŻNE: koleżanka pracująca w Erze, pow, że od stycznia mają wejść nowe oferty na interwent, bo jaka sama zauważyła "era jest w du**e z takimi rewelacjami" .. przez grzeczność nie zaprzeczyłam
    ja mam tylko nadzieje ze era nie zabierze ryczaltu w zamian za jakis badziwny 500 mb pakiet. Wole miec 100 mb i darmowy net po zakonczeniu pakietu niz 500mb i potem placic 29 groszy za 100kb a w miedzyczasie trzasc tylkiem ze strachu zebym nie przegapil konca pakietu . Znajac ere zrobia dobrze tylko sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra by była jasność jak macie 3G albo E na niebieskim tle obok wskaźnika sygnału sieci GSM to znaczy, że jest możliwość połączenia z internetem.

Ja tak mam jak chce skorzystać, jak nie chce to wyłączam APN onoff, znika ten znaczek na niebieskim tle [ u mnie E bo wyłączyłem UMTS] i gierka, przeglądarka, market nie chodzą. Więc wg. mnie net mam wyłączony. Chociaż jest tam opcja by przepuszczał MMS... mam nadzieję, że tylko je przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na FroYo jest opcja w systemie "Tryb sieci danych" i moge sobie wlaczyc i wylaczyc dostep do internetu kiedy chce...

@Harry, to pobierasz jakis program ktory a analizuje ilosc pobranych danych i wlaczy alerta jesli zblizasz sie do tych np. 500mb

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi