Skocz do zawartości
Ferm

Wyłączanie połączenia internetowego w I5800

Rekomendowane odpowiedzi

moloo

Ja mam zainstalowanego APNSwitch z marketu który blokuje net (elegancko za to przepuszcza WiFi i MMSy).

Tak ze polecam ten programik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żona nie chce mieć neta w fonie, to wykasowałem APN'a :) I wszystko gra. Fajnie bo MMSy mają też swoje ustawienia, niezależnie od internetu. Co ciekawe w telefonach innych marek (nie android) zawsze miały ustawienia internet, wap i mms, gdzie mms było zależne od wap'a ... a tu nic ... :) i to mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. To mój pierwszy smartfon. Jutro odbieram. Czytam wasze wypowiedzi i nie wiem czy dobrze rozumiem. Oświećcie mnie. Jak dobrze zrozumiałem to i5800 wykorzystuje w pierwszej kolejności wi-fi (jeśli jest włączone w telefonie i jestem w zasięgu aktywnej sieci wi-fi np. w moim domu) przed 3G, UMTS, GPRS. To znaczy, że nie muszę dokonywać żadnych innych modyfikacji w telefonie. Jak jestem w zasięgu wi-fi to ciągnie z wi-fi, a jak nie to dopiero płacę za transfer u operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Tak właśnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile nie rozlaczy cie z wifi na moment. Jak rozlaczy WIFI w telefonie np przez niekompatybilnosc z routerem to czesto kom laczy sie po GPRS 3G EDGE a dopiero za moment po wifi ponownie. PRzez moment telefon dziala na necie z telefonu a jak trafi sie sprawdzanie poczty albo jakas aktualizacja to mozna sporo zaplacic za net.

Dlatego polecam zainstalowanie blokera netu i uzywanie go...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam Toggle data ma fajny widget do przełączania i działa jak należy, można go oczywiście znaleźć w markecie i jest bezpłatny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Toogle Data blokuje połączeni kiedy świeci się na zielono tak ? Bo już nie kojarze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toogle Data blokuje połączeni kiedy świeci się na zielono tak ? Bo już nie kojarze ?

odwrotnie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli kiedy się nie pali wtedy komórkowy net nie działa :D ? Hmm, to bym wtopił nizłą gafe ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Si ;) u mnie na pulpicie koło tego wisi jeszcze widget 3g watchdog, co by wiedzieć kiedy sie limit kończy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi