Skocz do zawartości
Ferm

Wyłączanie połączenia internetowego w I5800

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz nic nie wiem... Przeczytałem cały temat, ale pogubilem się w gąszczu informacji.

Załóżmy:

Mam I5800 i chcę korzystać z wi-fi w domu, a z internetu GSM poza nim. Chcę również odbierać i wysyłać MMS.

Jaka aplikacja będzie najlepsza, aby jednym przyciśnięciem wyłączyć dostęp do internetu przez GSM (ale żeby wi-fi i mms działało) a póżniej jednym przyciśnięciem włączyć do niego dostęp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

APNdroid - http://androidaplikacje.wordpress.com/2010/02/05/apndroid/

Pobierasz z Marketu dwie rzeczy:

1. sam APNdroid

2. APNdroid ON/OFF

Na pulpicie robisz skrót do tego ON/OFF i gotowe.

WIFI chodzi niezależnie od tego - o ile je włączysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jko że w mms-y się nie bawię ustawiłem to tak że w ustawieniach-komunikacja-sieci telefonii komórkowej-nazwy punktów dostępu-era internet- i na samym dole typ apn zmieniłem na mms.Żadna aplikacja nie jest potrzebna(oszczędność energii i zasobów).A na wszelki wypadek płacę 5 zł. w erze dodatkowo,jakby trzeba było włączyć gdzieś w trasie,ale myślę o tym abonamencie za 9zł..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Zgadza się - gorzej, jak jednak będziesz chciał wysłać - wtedy będzie więcej zabawy w przestawianie, aby to było możliwe. Dzięki APNdroidowi klikasz jeden button na pulpicie i po sprawie. A zasobów niewiele zużywa, o ile widziałem dotąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do osób które maja wykupione pakiety MB w swoich sieciach. Jaki pakiet wystarczy na miesiąc by nie płacić kosmicznych rachunków :) tak by wystarczyło na ściągane aktualizacje przez aplikacje, takie np od pogody, Facebooka, synchro kalendarza, raz na jakiś czas odpalenie przeglądarki w telefonie itp. Dodam że nie interesują mnie ściągania dużych plików, oglądanie filmików na YT, udostępnianie neta dla kompa. Telefon mam od niecałego miesiąca i nie wyczaiłem ile mi starczy, w Orange jest pakiet 150MB za 30 zeta i 2GB za 39zeta, a nie mam stałego dostępu do darmowego Wifi. W celu pobrania większych plików jadę do centrum i korzystam z darmowych hotspotów. Dzięki z góry za porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak wspominałem,mms-a to ja wysłałem ze 3x ,a umowę z erą mam ze 13 lat.......teraz mam to - blueconnect 5 5,04zł z VAT 50 MB -ja przekroczę to bulę ,,, a myślę o tym blueconnect 12 12,10 zł z VAT -pierwsze pół roku 9zł. -tam jest ze 300mb,a jak wykorzystasz to tylko spada trochę transfer,a opłata jest stała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

50 MB na cały miesiąc to na pewno nie starczy :) zastanawiam się czy te 150MB starczy, w końcu ile te aktualizacje mogą ważyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    50 MB na cały miesiąc to na pewno nie starczy :) zastanawiam się czy te 150MB starczy, w końcu ile te aktualizacje mogą ważyć...

Jak chcesz korzystac ze wszystkich mozliwosci smartfonu czyli non stop net , YouTube itp to 2 GB miesiecznie jest ok. Wszystkie inne pakieciki po xtammega starczaja na pare dni . 100mb zuzywam w 4 dni na maile , GG, net i czasami zassam ebooka po pare mega. Era ma niezla propozycje dla stalych klientow, za 5 zl 100 mb + nielimitowany net o predkosci 16kbps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego to zapodaj linka do tej oferty,bo w boa nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oferta dostepna przy przedluzaniu umowy wazna do 2 miesiecy po podpisaniu aneksu. Czyli jak podpiszesz umwoe to w ciagu 2 miesiecy mozesz wziasc sobie net za 5zl. normalnei to kosztuje 9zl. Zobowiazanie jest na 6 miesiecy - w tym czasie nie mozna wylaczyc uslugi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi