Skocz do zawartości
woofer14

Jaki najlepszy Rom na gt540 !

Rekomendowane odpowiedzi

Romy oparte na:

2.3.7 - szybkie, mało zasobożerne, ogólnie najlepszy wybór,

4.0.4+ - wolniejsze, albo wolne, ale ładniejsze i bardziej przebajerowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ml13

Polecanym romem jest The BlakeBlader ROM ;)

Sam miałem kiedyś Zoe Rom 6 (niedawno) i nie narzekałem. Z tego co wiem jest już wersja 6.5 .

A sam obecnie jadę na AOKP (4.1.2), który spełnia moje oczekiwania:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Zoe lub ModernDroid.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobry jest ten rom ale ma dla mnie jeden minus nie wszystkie aplikacje da się przenieść na karte pamieci a np. instalując takie fb i kilka innych apek to sie robi koniec miejsca w pamięci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adiko

Też polecam ZOE.

dobry jest ten rom ale ma dla mnie jeden minus nie wszystkie aplikacje da się przenieść na karte pamieci a np. instalując takie fb i kilka innych apek to sie robi koniec miejsca w pamięci

W ZOE 7 masz script po zainstalowaniu którego karta widziana jest jako pamięć wewnętrzna i wtedy już nic nie musisz przenosić,musisz mieć oczywiście partycje EXT wcześniej zrobioną albo przez CWM albo jakiś windowsowy program do partycjowania karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Witam,

Co polecicie do jak najdłuższego działania na baterii? Warunek - musi w pełni działać WiFi tethering. Telefon będzie służył jako mobilny hotspot i tylko do tego celu będzie używany. Jeśli jest jakiś rom z możliwością undervolta albo underclocka to by też było miłym dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam,

Co polecicie do jak najdłuższego działania na baterii? Warunek - musi w pełni działać WiFi tethering. Telefon będzie służył jako mobilny hotspot i tylko do tego celu będzie używany. Jeśli jest jakiś rom z możliwością undervolta albo underclocka to by też było miłym dodatkiem.

Podpinam się do powyższego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na każdym romie który wspiera overclocking jest możliwość underclockingu. Do 122Mhz... chociaż lepiej ustawić sobie 360MHz ondemand i mieć spokój. Parafrazując, co za mało, to nie zdrowo, a może i szkodzić dużymi lagami.

A co z pierników wybralibyście żeby trzymało dłuuugo na baterii i było stabilne? Mam zamiar uzywać telefonu bez gappsów, więc z RAMem nie powinno być problemu. Wolałbym unikać ROMów posiadających kernel od Mirka bo mam w mózgu słabe cache (znaczy sie pamięć krótkotrwałą :P ) i zapominam żeby wyłączyć transmisje danych / WiFi jak ich nie używam...

Od razu mówię nie wszystkiemu 4.0 i powyżej, bawiłem się 2 tygodnie czystym AOKP i mimo 60MB RAMu wolnego nadal miałem lagi, słaby multitask i jakieś rebooty ni stąd ni z owąd. Chyba że ktoś stwierdzi że RAM jest na jednej kości z /system, /data itd., wtedy by można ze swapem na cache kombinować...

A z kolei Froyo też mi nie pasuje, bo albo Wi-Fi crashuje, albo sama się karta "wymontowywuje" (zupełnie jak na stock 2.1), albo coś sie sypie i połowa aplikacji przestaje działać.

Edytowane przez mateooshn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi