Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
chaosmedia

Shoutbox programistów - dyskusje o programowaniu, Androidzie i Google Play

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czysto teoretycznie skoro Android jest otwarty (AOSP) to czy Samsung może wziąć źródła, zmodyfikować ten system jeszcze mocniej wywalając wszystkie rzeczy związane z Google (Google Appsy razem ze sklepem Play) i dorzucając własny "ekosystem" i nie być niewolnikiem Google?

A słyszałeś o kindlu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko w temacie Samsunga i ich sklepu z appkami.

Ma ktos jakies porównanie vs Google Play? Kiedyś, jeśli dobrze pamiętam zbanowali reklamy AdMob`a nakłąniając na swój system - http://www.samsungadhub.com/ i wtedy przestałem tam zaglądać. Nie wiem czy tak zostało (tu: Forum | SAMSUNG Developers widzę, że dają alternatywę: Admob lub Chiny).

Appki z innymi reklamami (push, wall`e, icons) przyjmą?

dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marekF

Myslalem, ze Shoutbox to bedzie taki "tradycyjny", krotkie pytanie, krotka odpowiedz. I kasowany co jakis czas.

To krotkie pytanie.

Jaki jest rynek aplikacji w jezyku hindi. Z wiki - to jezyk 180 mln ludzi.

Robie cos dla hindusa z NewDelhi, moglby mi przetlumaczyc strings na hindi. Warto?

Pozdr

marekF

edit:

zeby nie bylo, ze dla hindusa, bo znam opinie chaosa. On mnie potrzebuje i nie w temacie androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem o co Ci chodzi do tego edita. Rynek jest duży, ale nie zarobisz na tym. Tylko inmobi chwyta ich reklamowo, a ecpm na poziomie centów. Hindusi nie kupują też aplikacji, gdzie 90% społeczeństwa zarabia dolara na dzień. Są to budżetowe telefony z wyświetlaczami po 2,7".

Co do shoutboxa, został stworzony specjalnie na luźny offtop branżowy, by nie zaśmiecać pozostałych tematów. Ludzie tutaj lubią offtopować, więc niech to robią w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marekF

Tak myslalem, ze tam bida. Ale to bieda przedstawiana przez nasze media. Mialem na mysli aplikacje platna. Byc moze jest tak, ze im wiecej jezykow aplikacji, tym lepiej. Ktos tutaj napisal, ze "jak rysujesz projekt apki na kartce" myslisz (musisz myslec) o reklamie/seo/itp. Dlatego pomyslalem o tych 180 mln hindujezycznych.

Na google play, szukam np aplikacji w roznych jezykach. Sciagam z top(zmieniam jezyk wprowadzania w fonie) i okazuje sie, ze jest tylko en. fr nie obsluguje. a co dopiero es. Dlatego mysle, ze przed dystrybucja apki, trzeba dobrze ja przygotowac.

Pozdr

maf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lgs

Czy istnieje możliwość sprawdzenia statystyk ile razy dany kod QR z linkiem do moich aplikacji został użyty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Tak, popatrz na google analytics i zobacz "referal". Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji leci intent z referencją do marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi