Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

chaosmedia

Shoutbox programistów - dyskusje o programowaniu, Androidzie i Google Play

Rekomendowane odpowiedzi

piotrpo

Nie sądzę. eCPM to nic nie znaczący wskaźnik. Można sobie ustawić eCPM na wysokości $10 i co? Fillrate spadnie do ~0%. Jedyny rozsądny i dający się wyliczyć wskaźnik to income/requests. Z tego powodu, że mówi dokładnie wszystko o wydajności sieci reklamowej, żadna z nich nie pokazuje tego jasny sposób. A głównym problemem reklam na urządzeniach mobilnych jest za dużo chętnych do ich wyświetlenia i za mało chętnych do ich wykupienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fakt z tym nadmiarem chętnych do wyświetlania. jednak nie tracę nadziei, że google robi to żeby zwiększyć swój przychód ... więc nasz też. choć kiedyś zmienili minimalny bid z 0.05$ na 0.01$ i nie wyszło to na dobre nikomu poza reklamodawcami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Google też na tym skorzystało - oni mają działkę od całości, a ty od tego co zdołasz wyświetlić. Cele są różne - im zależy na globalnym wzroście rynku reklamy, tobie na wysokich stawkach za kliknięcie.

Dostałem trochę marketingowego bełkotu z Applovin, ale opisuje dość dobrze jak można manipulować wskaźnikami:

Ad Network Comparisons – It Shouldn’t Take a Quant. | AppLovin Blog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, zmienie nieco temat. Z jakich krajów macie najwięcej ściągnięć? Ja mam z polski, pomimo opisów w 3 różnych językach w GP. Co może być tego przyczyną?

Czy kraje mają znaczenie w sieciach reklamowych? W AirPush Mam bardzo niski CPM i podejrzewam, że to właśnie dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Kraje mają podstawowe znaczenie jeśli chodzi o zarobki.

A masz z PL, to reklamowałeś na początku w PL i tutaj aplikacja jakoś tam się wybiła, albo podobnych z angielskim opisem jest w cholerę i twoja wylądowała na zaszczytnym 500 miejscu w wynikach wyszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Kolejne pytanie:

W jaki sposób moja aplikacja może trafić na listę najlepszych nowych bezpłatnych aplikacji w GP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Mieć w ciągu pierwszysch 30 dni, dostatecznie dużo pobrań, ocen, +1 i niski współczynnik odrzuceń. Algorytm jest tajny, ale te dane wydają się przekładać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam nieco innego pytanie, nadal tłumaczycie opisy w starej konsoli na wszystkie języki? Z tego, co pamiętam, 15 kwietnia wyłączają starą konsolę, a w nowej nie ma opcji automatycznego tłumaczenia - zamierzacie wklejać tłumaczenia z translatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio zrobilem sobie tlumaczenie przez onehourtranslation dla kilku jezykow zamiast z automatu. Rezultaty sa ale bez szalu, rownie dobrze moze to byc efekt swiat. Tak czy siak, serwis robi tlumaczenia szybko i za mniej wiecej jedno euro od dwudziestu slow, wiec drogo za krotki opis nie bedzie.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tbfa

Trochę się może powtórze, jakie macie sposoby na promowanie przez pierwszy miesiąc aplikacji ?

Zastanawiam się nad tymi +1, zapewne google to mocno promuje bo to ich wersja "lajka", więc warto by dużo tego zdobyć. Kiedyś zajmując się pozycjonowaniem natknąłem się na startup, który polegał na tym, że za jakąś opłatą użytkownicy serwisu wypełniali opisane przez zleceniodawce zadania (typu polub cośtam), jednak nie mogę sobie przypomnieć adresu tej strony, pamiętam jedynie, że motyw strony to "piekło".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi