Skocz do zawartości
Kolos28

[Dyskusja ogólna] Różnice między stockowym ICS a JB w naszych Jotkach

Rekomendowane odpowiedzi

sopat

Czy nasz jb posiada projekt masło czy to tylko jest w nexusach?

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

Gdzieś czytałem, że tylko nexusy posiadają ten projekt ale w innych wypowiedziach, również na xda wyczytałem że każdy JB to ma bo to część systemu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel.

Z jednego portalu:

Jedną z podstawowych zalet Androida 4.1 Jelly Bean, co zresztą podkreśla samo Google, jest prędkość i płynność interfejsu, określana na 60 FPS przez cały czas. Za technicznym aspektem tego kryje się Project Butter, którego celem jest dopracowanie Androida w taki sposób, aby działał „jak po maśle”

Kris555777 już gdzieś o tym pisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wątek został wydzielony, nie ma postów, które mówiły o niedociągnięciach w JB w stosunku do ICS to zapytam ponownie.. wyłapaliście jeszcze jakieś bugi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś bugów nie zauważyłem, może się wydawać, że na prawda gra troszkę ciszej na słuchawka, ale może to być tylko wrażenie, co do rozmów to nie zdarzyło mi się by ten głośnik się zaciął. Prędkość interfejsu nie zmieniła się wiele choć w quadrancie wzrosło trochę tych punktów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Niezbyt zrozumiałem Twoją wypowiedź, mógłbyś wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duf

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie wiem czy to ma znaczenie ale to podkreślę. W poprzedniej wersji 7.5 miałem działające Titanium (pełna licencja) i zamrożone niepotrzebne moim zdaniem aplikacje takie jak facebook, google+, mapy komunikatory itp. Po aktualizacji poprzez pcc na szczęście te programy nie powróciły. Nie wiem dlaczego ale tak jest. Problem mam z widżetem zegara, który znika po restarcie ale też nie mam pewności czy w poprzedniej wersji tego nie było. Drugą usterką jest dzwonek różny dla różnych kontaktów. Dzwonek taki ( niestandardowy ) zadzwoni tylko raz a następnie telefon milczy mimo, że połączenie nie jest odebrane. Dzwoniący słyszy sygnał w słuchawce a ja nie słyszę dzwonka. Na plus na pewno zmieniła się ostrość w aparacie. Ostrość ustawia się automatycznie natychmiast czego nie mogę powiedzieć o poprzedniej wersji. Poprawił się walkman bo nie wywala błędów podczas odtwarzania chociażby samych dzwonków systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego duf, pisząc o ostrości w aparacie masz na myśli prędkość ustawiania się autofocusa czy rzeczywistą jakość zdjęć, że jakoby są ostrzejsze ?. Porównywales je może ze sobą tzn. te zrobione na ICS a wykonane w JB ?

Edit:

Telefon kupiony na allegro z brandem Plusa, flashtoolem wgrywany czysty ICS 7.5 CE, a następnie dla testów : JB jako aktualizacja PCC i po czasie ponownie czysty JB 4.1 CE przez flashtool.

Różnicy w działaniu między aktualizacja do JB a wgraniem na świeżo JB przez flashtool nie dostrzegłem, w obu przypadkach występują takie same bugi w działaniu :-/

Edytowane przez aeroo26

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duf
Kolego duf, pisząc o ostrości w aparacie masz na myśli prędkość ustawiania się autofocusa czy rzeczywistą jakość zdjęć, że jakoby są ostrzejsze ?. Porównywales je może ze sobą tzn. te zrobione na ICS a wykonane w JB ?

Różnicy nie widzę bo nie robiłem tych samych ujęć w tych samych warunkach ale faktycznie chodziło mi prędkość autofocusa. Poprzednio aparat miał problemy z ustawieniem ostrości albo długo to wykonywał albo w ogóle. Teraz działa bez zarzutów.

Edit:

Odpowiadając na prośbę kolegi michal.rutkowski. Telefon kupiłem w Orange z wersją 7.5. Flasztool`em wgrałem niebrandowany soft 7.5 CE. Wgrywałem root i CWM. Uaktualnienie do JB robiłem poprzez PCC. Teraz brak root i CWM.

Edytowane przez duf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważone błędy dotyczą czystych softów, czy brandowych również? Mała prośba, czy dałoby radę dopisać do postów jakie softy macie teraz i z jakich brandów aktualizowaliście do JB?

(np. Miałem ICS Play, aktualizowałem do JB Play)

Proszę o to, bo różne błędy mogą dotyczyć różnych brandów, bądź braku brandu.

Tapnąłem z mojej Xperii J

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi