Skocz do zawartości
Kolos28

[Dyskusja ogólna] Różnice między stockowym ICS a JB w naszych Jotkach

Rekomendowane odpowiedzi

JB zżera o 30mb więcej ramu od ICS sprawdzone na dwóch jotkach:help:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

Dzięki temu chodzi, płynniej i szybciej, wiem że to dziwne ale prawdziwe a w stresie JB potrafi lepiej zarządzać RAMem w taki sposób, że jest to niezauważalne dla użytkownika (w przeciwieństwie do ICS) Jak będzie potrzeba to JB zwolni nawet do 240MB RAM ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bzdura mi JB jeszcze nigdy nie zwolnił 200 mb a co dopiero więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

@up, bo tego nie widzisz, z tego względu, że jeśli przestanie telefony być w stresie (podczas grania czy mocnego korzystania z telefonu) to wszystko wraca do normy, czyli około 190MB. Ja np podczas nie używania telefonu mam około 190MB wolnego RAM a jak włączę neta, tapatalk, google play to mam 205MB. A to nie moja wina jak ktoś przy zwykłym użytkowaniu ma 50-90MB wolnego RAM, bo w sumie 20-30MB mniej wolnego RAM na JB to jest kwestia względna i każdy miał inne wartości na ICS.

Dla mnie największym problemem na JB jest często zmieniający się dzwonek co jest już męczące :PP

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sopat

Czyli jak uruchomisz aplikacje to masz jeszcze więcej wolnego ramu? Ja na jb mam straszliwie mało ramu po wgraniu wszystkich potrzebnych programów mam wolnej pamięci 50 MB.

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolos coś tu kręci.wogóle niektóre jego wypowiedzi są antylogiczne.

---------- Post dołączono o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

najwyraźniej w JB zwiększyli multitasking kosztem wolnej pamieci ram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

Nic nie kręcę bo tak to wygląda, że jak używam tych wymienionych apek to system w ten sposób zarządza RAM. Faktem jest, że system ma swoje granice ale do 240MB jest wstanie zwolnić przy np. graniu w gry. Rozumiem, że używacie aplikacji typu inny launcher, inna klawiatura, blokada ekranu, aplikację do smsów itp. które działają zawsze w tle i stąd ta mała ilość pamięci RAM. Mi w tle działa zawsze Avast, SuperSU, Gmail, usługi google itp. ale nie korzystam z zamienników stockowych apek. Ogólnie mam łącznie około 40aplikacji i gier zainstalowanych i zawsze wolny RAM w takich granicach jak już tyle razy pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sopat

Tyle że nawet bez dodatkowych aplikacji system powinien zapelniac ram..

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

No tak... z tym że na ICS bez dodatkowych apek maiłem nawet 240MB wolnego RAM a na JB to jest 205-210MB - chodzi mi o czysty system. Na ICS po zainstalowaniu takich samych apek jak na JB ta różnica ciągle utrzymuję się na poziomie 30MB i mam od 185 do 200MB wolnego RAM gdzie przy ICS miałem od 215-230MB wolnego RAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

specjalnie niedawno sprawdzalem po wgraniu z full wipe JB.i nie ma mowy aby ramu wolnego była taka ilość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi