Skocz do zawartości
kriz2000

Routery współpracujące ze swiftem

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze przyda sie dla potomnych taki temat. a przy okazji mam pytanie. Szukam jakiegos taniego routera wi fi dla swifciaka. Ok 60-65 zl gora z przesylka. No chyba ze nei bedzie to cos droższego. Chodzi mi o to zeby byl dobry zasieg i byl w miare tani. Mam internet adsl (orange freedom po laczu tp) i bede go dzielil na dwa kapy po kablu i telefon po wi fi (w wyjatowych okolicznosciach lapka jeszcze przez wi fi). Wiec co mi polecacie?Wiem ze istnieje temat http://forum.android.com.pl/f31/routery-dziaa-ajae-ce-niedziaa-ajae-ce-z-androidem-1058/

ale okazuje sie ze co dziala z jednym telefonem nie zawsze dziala z drugim. czekam na szybkie i sensowne odpowiedzi:)

znalazlem dwa takie ale nie wiem czy beda dzialac. co o nich myslicie?

http://allegro.pl/router-d-link-dsl-g624m-i1303352138.html

http://allegro.pl/tani-router-bezprzewodowy-pod-neostrade-i1307422910.html

od razu mowie ze nie znam sie na tym zabardzo:)

pozniej zmienie na liste jak juz znajde odpowiedz:)

Edytowane przez kriz2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Z tych co mialem okazje sprawdzic to dziala napewno:

- livebox od neostrady- polaczyli mi i strony dalo sie przegladac wiec dziala

- asmax ar1004g - taki mam i dziala bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Netgear powinien chodzić gdyż ja mam netgear dgn2000 i działa bez problemu a z tego dlinka co podałeś to nie wiem ale ja w szkole korzystam też z jakiegoś dlinka i działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakladasz temat do dzialających routerów na swifcie, czy do tego ze szukasz jakiegos sprzetu dla siebie? Zdecyduj sie, ogarni temat, jak nie to poleci do kosza, bo na razie,, to nie wiadomo o co Ci chodzi.

Zresztą dlaczego nie napisac w temacie podanym przez Ciebie,, ze ten router działa ze swiftem, a tamten nie (mowie o temacie, ktory sam podales w waŧku) nie widze sensu powielania tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BubiPL

Pentagram Cerberus,P 6331-62 - router nie do zdarcia, a wszystko działa bez problemów - ale z jego konfiguracją to potrafi być niezły meksyk jak sie na tym nie znasz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hash

Ja posiadam TP-Link TL-WR740N, dziala swietnie ze Swiftem (siec zabezpieczona WPA2-PSK). Kupilem go za 69zl w sklepie w miescie, ma 2 letnia gwarancje door-to-door.

Te routery co podales to sa uzywane, nie wiem czy jest sens oszczedzac te 10-20zl i kupowac sprzet bez gwarancji. Jesli chodzi o to czy beda dzialac, to teoretycznie powinny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi działał z liveboxem a teraz mam tp-link TD-W8901G i mogę ten drugi polecić z czystym sumieniem - świetny zasięg, wbudowany firewall, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi działa z kilkoma TP-LINKami oraz z D-LINKiem d514

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi glownie chodzi zeby byl tani. takie cos jak firewale to mile urozmaicenie ale mi nie potrzebne. ja mieszkam w sumie na wsi mozna powiedziec (domy co 40 metrow:)) wiec zeby mi ktos kradl czy cos to nie ma mozliwosci. chodzi mi o prosty router do neta:)

ale wnioskuje zeby sie rozgladnac za tplinkami i dlinkami bo najwieksze prawdopodobienstwo ze beda chodzic. a co do mojego miasta to jak sie pytalem o tp linka to mi w komputerowym powiedzial 120 zl wiec sobie podaruje:) ale prosze o dalsze propozycje:)

znalazlem tego asmaxa

http://allegro.pl/router-wifi-asmax-ar-1004g-netia-neostrada-nowy-i1301250879.html

a zalozylem temat bo tamta lista nawet nie jest aktualizowana a wyszukiwac przez 30 stron jednego modelu to meka. i jakby sie pozniej okazalo ze nei dziala. jak jeden forumowicz napisal ze kupil dzialajacy z listy u mu z hero nie dzialal. wiec wole byc pewien

cerberusa nie znalazlem a ten tp link hash to nie jest adsl chyba ze na zla wersje patrzylem

Edytowane przez kriz2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziala takze z routerem asusa rt-g32

ciut drozszy router ale ma znakomity zasieg - przez dwie sciany wciaz jest maks kresek zasiegu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi