Skocz do zawartości
przester

Zalany telefon / Wanienka ultradźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

MC_

I w zasadzie kolega temat wyczerpał. Telefon należało natychmiast wyłączyć i długo suszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje, za tak blyskawiczne odpowiedzi, jednakże w żadnym z powyższym tematów nie ma nigdzie przypadku szarego ekranu. Co on może oznaczać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w żadnym z powyższym tematów nie ma nigdzie przypadku szarego ekranu. Co on może oznaczać?

To może oznaczać, że błędem było, że nie wyłączyłeś telefonu i doszło do zwarć. Zrób to co jest w poradnikach i dopiero wtedy zobacz jakie są symptomy.

Po zalaniu trzeba sprzęt od razu wyłączyć!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączyć i wyciągnąć baterie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat pracuje w serwisie tel....czym prędzej baterie wyciągnij i gnaj na kąpiel w ultra dźwiękach + porządne suszenie Hotem (serwisant wie co ma zrobić)...samo suszenie nierozkręconego tel nic nie da ponieważ elementy miedziane na płycie zaczną korodować (zachodzić śniedzią). Mi tu wygląda na to jakby piwko dostało się między digitizer a lcd i na złącze.

---------- Post dołączono o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

To może oznaczać, że błędem było, że nie wyłączyłeś telefonu i doszło do zwarć. Zrób to co jest w poradnikach i dopiero wtedy zobacz jakie są symptomy.

Po zalaniu trzeba sprzęt od razu wyłączyć!

Dokładnie !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam podobny problem. Dziś rano desire wpadł mi to umywalki nad którą się nachylałem a tel był w kieszeni koszuli. Zareagowałem błyskawicznie i wyłączyłem telefon, wyjąłem baterię. Zanim to zrobiłem musiało dość do jakiegoś zwarcia bo dziwne dźwięki zaczęły się wydobywać z telefonu. Włączyłem dopiero przed chwilą ale i tak myślę, że za wcześnie ponieważ nie widzi ani karty sim ani sdhc. Zastanawiam się czy jest sens abym go rozbierał i sam czyścił wszystko czy oddać do serwisu. Jak doszło do zwarcia i poszły jakieś elementy na płytce to i tak sam nie zrobię a stracę gwarancję. Z drugiej strony często się bawię telefonami i wiem, że to nic trudnego. Nie wiem co robić cholera. Gdzieś przeczytałem, że traci się gwarancję z tego powodu ale to chyba brednie. Rozumiem natomiast, że usługa będzie płatna. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej gwarancja tego nie obejmie. Ja zalałam n95 i odesłali mi z notką, że w środku są widoczne ślady zalania na płycie i tyle. O ile się nie mylę play wysłał nokie do Wawy do Regenersis. Nie spodziewałam się tak czy siak, że mi to naprawią.

Może lepiej udać się do jakiegoś dobrego serwisu, żeby sprawiedliwie określili co jest uszkodzone. Może za naprawę zabulisz, ale przynajmniej nie stracisz kilku tygodni na odpowiedź -raczej negatywną i odesłanie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi