Skocz do zawartości
adriantt

Htc_wwe_2.29.405.2

Rekomendowane odpowiedzi

FELIX
    Nie pokazuje bo przerwali aktualizacje, a prowadzę już konwersację z mało logicznym człowiekiem w htc support, wątpię abym uzyskal jakąś informację bo przez 5 maili odpowiada mi nie na temat...:facepalm: zaczynam z nim lekko cisnąć już bo zaczyna mnie drażnić.

Więc to tak...

Skoro usunęli to nie warto ściągać na siłę bo musi być mocno wadliwa. Lepiej poczekać na nową, poprawioną wersję.

Znając życie człowiek z supportu HTC odpowiada gotowymi szablonami. Stąd te bzdety/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medive

ja zainstalowałem aktualizacje poprzez oficjalne recovery przeszła i działa na razie wszystko i śmiga jak na razie trochę mniej się grzeje przy używaniu internetu od operatora niż na na romie od masi0 możliwe że to związane było z radiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Noo masz stare radio sciagnij sobie rom 2.29 z shiped rom w pliku zip zmien nazwe na PB99IMG.zip i wrzuc na karte w telefonie, uruchom telefon w trybie hboot i telefon wrzuci caly rom 2.29 od nowa razem z radiem i bedzie ok.

Link do romu - po ściągnięciu sprawdź czy ma 161MB bo często serwer zrywa połączenie.

Jutro spróbuje, bo gdzieś telefon posiałem :) Jak go odnajdę :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krYsti
    Noo masz stare radio sciagnij sobie rom 2.29 z shiped rom w pliku zip zmien nazwe na PB99IMG.zip i wrzuc na karte w telefonie, uruchom telefon w trybie hboot i telefon wrzuci caly rom 2.29 od nowa razem z radiem i bedzie ok.

Mam chwilę czasu, żeby pogrzebać przy telefonie. Próbowałem zrobić, jak pisałeś, ale podczas wgrywania ROMu pojawia mi się komunikat o błędnym CID (próba ze zwykłą kartą) lub na początku miga krótkie info o braku obrazu lub jego błędzie (plik zip wgrany na goldcard).

Czy coś powinienem wcześniej wyedytować, zrobić? Telefon debrandowany, bez roota.

EDIT godz. 1:15:

Zrobiłem tak: próbując w jakikolwiek sposób wgrać inny/starszy/ten sam ROM, zrootowałem telefon. ROM mi żaden nie poszedł, ale o tym już wcześniej pisałem. Nie wiem czy root ma jakiś związek, ale być może ma.

Następnie ściągnąłem najnowsze radio i wgrałem je przez Recovery (które zadziałało mi dopiero po zrootowaniu telefonu, bo wcześniej telefon dostawał zwisu na czerwonej ikonie).

Niniejszym obalam teorię, że aktualizacja radia rozwiąże problem z WiFi. Nie rozwiąże, a przynajmniej u mnie nie rozwiązała. WiFi dalej nie działa. Teraz mam radio 32.49.00.32U_5.11.05.27, soft 2.29.405.2, ale nadal jestem bez WiFi. :rozpacz:

Edytowane przez krYsti
    literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi przez PB99IMG.zip tez nie poszło, czemu nie wiem, ale zrobiłem przez .exe i wszystko jest teraz ok.wifi działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mi przez PB99IMG.zip tez nie poszło, czemu nie wiem, ale zrobiłem przez .exe i wszystko jest teraz ok.wifi działa.

A czy możesz podać link do pliku exe, też spróbuję w ten sposób, ale mam jedno pytanie, czy tel musi być zrootowany? Mój jest bez roota i debrandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krYsti

sokorro, plik exe jest tutaj. Poszukaj nazwy pliku w Googlach, bo stąd będziesz miał problemy ze ściągnięciem.

Ja też mam telefon debrandowany, ale teraz już z rootem i mam problemy z wgraniem ROMu. Ale spróbuj, może u Ciebie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak bym wiedział jak to zrobić, to zrobił bym dla was obraz swojego romu, tylko że brandowanego Orange. U mnie wszystko działa, radio również (wersja 5.11.05.14). A dodatkowo gdzieś na YouTube znalazłem, że jak się wyłączy telefon i włączy przyciskając jednocześnie przycisk "back" to wchodzi się do menu, gdzie można zrobić recovery, fastboot i wiele innych. Ale na razie boje się tym obsługiwać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krYsti

Rozwiązałem problem niedziałającego WiFi. Przynajmniej u mnie działa bez zastrzeżeń.

Zgodnie z tą instrukcją należy wykonać następujące czynności:

- telefon musi być zrootowany

- pobieramy pakiet recovery, zmieniamy mu nazwę na update.zip i wgrywamy na kartę

- pobieramy ROM w postaci ZIP i wgrywamy na kartę. U mnie oryginalny nie zadziałał, ale poszedł ten (jedyna różnica jest taka, że jest zrootowany, innych nie zauważyłem). Nie pamiętam skąd go mam, chyba z xda-developers

- wyłączamy telefon i włączamy w trybie bootloader

- przechodzimy do recovery i najpierw instalujemy plik update.zip, a następnie ROM

- po restarcie cieszymy się działającym WiFi i nowym, czystym systemem

W moim telefonie to jedyna metoda, którą znalazłem w sieci i zadziałała. Wszystkie inne wysypywały błąd podczas instalacji ROMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link do romu - po ściągnięciu sprawdź czy ma 161MB bo często serwer zrywa połączenie.

Po wykonaniu zaleceń marcinb24 (piwko dla Ciebie), wszystko hula jak należy, trzeba tylko dodać aby plik ze zmienioną nazwą PB99IMG.zip należy przegrać na GoldCard, gdyż bez GC będzie tel. krzyczał o niezgodności CID. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi