Skocz do zawartości
Kaiserr

Pamięć telefonu widziana jako karta SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nadzieję, że piszę to w dobrym temacie...

Kupiłem do mojej Xperii Sola kartę pamięci (Adata 16GB, class 10), jednak na wszystkich menedżerach plików, które ściągałem na telefon, jak i na programie Airdroid, to pamięć wewnętrzna telefonu (4GB) jest widziana jako karta SD.

Faktyczną kartę SD znajduję w folderze ROOT, jako zwykły folder ext_card, a niektóre menedżery plików nie pozwalają nawet wejść na poziom ROOT.

Nie mogę też przez to na owych programach wyświetlić jasnego podziału na pamięć wewnętrzną i kartę SD, z poziomem zapełnienia.

W załączniku powinien być screen jak to wygląda na Airdroidzie.

Jest na to jakiś sposób? Karty w żaden sposób nie formatowałem, czy instalowałem przed użyciem.

post-211880-14255719861617_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy jest taka możliwość . Ale jest możliwość zamiany wewnętrznej karty SD z zewnętrzną TU masz link do tematu na forum jeśli Ci się to przyda .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Takimi narzędziami wolałbym się nie bawić, za małą wiedzę mam na ten temat.

Ale czy mam rozumieć, że taka sytuacja jest normalna? Przeryłem cały internet szukając takiego problemu i nigdzie się nie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normalnie jest, że wewnętrzną kartę pamięci, czyli tą 4 GB wyświetlać powinno jako wewnętrzną pamięć i w menedżerach plikow będzie ona miała ścieżkę mnt/sdcard. Natomiast zewnętrzną kartę SD, będzie wyświetlać jako karta SD i będzie ją można znaleźć pod mnt/ext_card. Jeśli tak masz to jest wszystko dobrze.

Xperia sola@Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, mam dokładnie w ten sposób, chociaż odnoszę wrażenie, że przez taki układ dane o pamięci są źle interpretowane przez aplikacje (jak np. na obrazku w pierwszym poście).

W takim razie czy jest możliwość przeniesienia aplikacji na zewnętrzną kartę SD? Bo aplikacje typu App2SD zdają się pozwalać przenieść apki tylko na wewnętrzną pamięć telefonu, bo ją widzą jako kartę SD. Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamięć wewnetrzna czyli sdcard jest interpretowana przez aplikacje jako karta SD i tam sa zapisywane wszystkie dane, jak mniemam Sony stwierdziło że tyle nam wystarczy a muzyke, zdjęcia itp możemy trzymać na ext_card, ale pociesze cie że to nie jest tylko słabość sony bo jeśli się nie mylę to któreś LG czy samsungi też mają taką interpretację.

/wytapatalkowane z soli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można podmienić kartę zewnętrzną na wewnętrzną, ale bez roota chyba tego się nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wygląda na to, że z aplikacjami będę musiał ograniczyć się do 6GB (2+4). Nic, rzecz do przeżycia, ale trochę słabe to rozwiązanie ze strony producenta. Zawsze to lepiej, niż jakbym miał Xperię U :)

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi