Skocz do zawartości
aston78

[CM10][JellyX]Mint rom 4.1 (4.1.2) Defy i Defy+ |Kwiecień 2013|

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie gdy zdarzy się czarny ekran wystarczy wipe cache i dalvik cache.

Masz prawidłowe napięcia.

Pozostaje tylko czekać na koniec twojego dochodzenia ;)

Myślę, że powinieneś wgrać rom po nim wipe cache i dalvik cache, potem gappsy i znów cache i dalvik cache. Mógłbyś sprawdzić jak wyglądać będzie sprawa po takiej instalacji?

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem dokładnie jak napisałeś, sytuacja ta sama co u kolegi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czemu tak wiele osob ma problem z jellyX kernelem, u mnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakalq
    U mnie gdy zdarzy się czarny ekran wystarczy wipe cache i dalvik cache.

Masz prawidłowe napięcia.

Pozostaje tylko czekać na koniec twojego dochodzenia ;)

Myślę, że powinieneś wgrać rom po nim wipe cache i dalvik cache, potem gappsy i znów cache i dalvik cache. Mógłbyś sprawdzić jak wyglądać będzie sprawa po takiej instalacji?

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Po takiej operacji to telefon się uruchamia, wpisuje dane konta itp. robię restart i wszystko od nowa znowu trzeba wpisać dane google itd. czyli tak jakby robi się wipe data sam po resecie :)

Kombinowałem, kombinowałem i udało się zainstalować od jakieś 3ej rano mam u siebie Twój ROM i działa a robiłem tak (jakby ktoś miał problemy takie jak ja z kernelem JellyX):

- według opisu wpie data, cache, dalvik

- instaluje rom później googleapsy

- wipe cache i dalvik, telefon się uruchamia wpisuje dane konta google itd.

- w ustawieniach zmieniam:

*Skala animacji okna 1x

*Skala animacji przejścia 0,5x

*Skala długości animacji 0,5x

*Limit procesów w tle na 4.

- w Wydajność -> "Zarządzanie pamięcią" nic nie zmieniam, tylko w wydajność procesor ustawiam zarządce "interactive" i zaznaczam ustaw na stracie - u mnie po instalacji rom, przy drugim resecie, gdzie pojawiał się czarny ekran było to spowodowane, że zarządca ustawiał się na "ondemand" i chyba stąd się brał czarny ekran.

ROM dział teraz sprawnie, dziś będę sprawdzał (po zrobieniu kopi działającego romu) ustawienia w "Zarządzanie pamięcią" wcześniej, tak mi się wydaje jak włączałem zRAM to telefon przy rebocie łapał czarny ekran (nie wiem czy, to nie była wina tego zarządcy "ondemande" ). Dam znać co i jak :)

edit:

Problemem czarnego ekranu jest to, że po pewnym czasie - mi się to zdarzyło dziś, telefon się zwiesił wyciągnąłem baterię, start systemu i czarny ekran, wchodzę w boot menu i tam zarządca zmieniony na ondemade i vsel pozmieniane, mimo tego że się ustawia prawidłowe wartości interactiv i vsel telefon już się nie uruchomi, bo jak się uruchamia i pojawia się czarny ekran, wyciągam baterię wchodzę znowu do boot menu i ustawień znowu jest ondamage (mimo tego że wcześniej zapisałem i ustawiłem jako default).

Przywróciłem z kopi system i jest ok. Wipe cache i dalvik cache przy czarnym ekranie nie pomaga. Wyniki z tego, że telefon sam przestawia zarządce, zawiesza się i później już na tym zarządcy nie daje się uruchomić. Takie są moje obserwacje, coś nie tak jest z kernelem JellyX u jednych działa u innych (np. u mnie) nie działa prawidłowo.

Póki co, będę używał Twojego romu bo jest szybki i sprawny, bateria tak szybko nie schodzi, jedyny minus w moim przypadku to ten czarny ekran, ale to mam kopię i jak się zwiesi znowu to sobie przywrócę z kopi :) jeśli będzie często czarny ekran to trzeba będzie się przenieść na coś innego, może coś poprawią z kernelem jellyx bo widzę ze są nowsze wersje, będę miał chwile to sprawdzę inną wersje kernela jellyx .

Edytowane przez szakalq
    dopiska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm. Miałbym prośbę. Czy mógłbyś w wolnej chwili zainstalować ten rom na jakiś inny cm10 (np.od Quarxa) i sprawdzić czy ponownie system będzie zmieniać zarządce? Bardzo przepraszam, że wykorzystuje Cię jako królika doświadczalnego, ale u mnie to działa. (Teraz to nie wiem, czy to dobrze, czy źle) :zawstydzony:

Btw. @msu2krk

Na jaki rom wgrywałeś mint'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na taki jeden, miałem interactive.

wrociłem do tego wczesniejszego ze wzgledu na wyglad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh, wygląda na to, że gdy odbiorę komputer z serwisu będę musiał sprawdzić czy po sflashowaniu defy zachowa się tak jak u rafael.wu.mobile. Jeśli tak to oznacza, że będę miał zajęcie :facepalm3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale problem jest taki, ze to prawdopodobnie wina kernala JellyX, bo to samo miałem z wersją od YAFU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aston i tak kawał dobrej roboty odwaliłeś, zrobiłeś rom pod siebie i teraz jesli masz ochotę możesz go dostosować do potrzeb innych użytkowników. chciałbym mieć taką wiedzę żeby modyfikować cudze romy.

jeśli mogę coś zasugerować [nie odbierz tego jako wpieprzanie się w Twój ogródek]:

-myślałeś zeby zmodyfikować wersje od YAFU [z XDA] (w mojej opini to jedno z najstabilniejszych i zasobo oszczednych wydań cm10 na defy)

-po screenach z 1. postu widzę że słuchasz muzyki i używasz BEATs Audio, może dorzucisz do swojego romu paczkę AC!D

- i gdybyś chciał/umiał zrobić takie modyfikacje wyglądu jak w romach SLIM...

myślę że wtedy byłby to idealny rom dla mnie :)

Tak czy inaczej raz jeszcze gratuluję bardzo dobrego romu. Mam nadzieję że zrobisz aktualizację i bedzie działał jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do wersji od YAFU... nawet jej nie przetestowałem:oczy: Ale raczej odrzucę tą propozycję, bo to tak jakbym wgrał kilka modów do czyjegoś romu i sygnował to jako swoje "dzieło". Raczej spróbuję doskonalić Mint rom tak, by dorównał prędkością wersji od YAFU. :D

Eksperymentowałem z paczką AC!D, ale rom tracił lekko na prędkości. Pomyślałem, że dzielę się tym romem z większą "publiką" więc trochę go uogólniłem. Wydaje mi się, że nie każdy używa telefonu jako odtwarzacza i może niektórzy nie chcą widzieć 3 zbędnych ikon i tracić na prędkości. Postaram się znaleźć jakiś kompromis. :)

W wolnym czasie (jeżeli takowy znajdę) to mogę spróbować zrobić wygląd SLIMów w paczuszce .zip

Jednak priorytetem jest wyeliminowanie czarnego ekranu. :wsciekly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi