Skocz do zawartości
aston78

[CM10][JellyX]Mint rom 4.1 (4.1.2) Defy i Defy+ |Kwiecień 2013|

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo z tym JellyX bo na mojej defy działa. Muszę pracować "po omacku" więc zapewne trochę potrwa wyeliminowanie blackscreenu. Dzięki za ciepłe słowa :)

@misiek998

Wielu przede mną próbowało. Niestety moją wiedzą nie dorastam Quarxowi do pięt.:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArtP6

A może by po instalacji podmienić inny kernel - Sevenrock zamiast JellyX?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cała idea romu polega na tym, że wykorzystuje JellyX. Bez niego będzie mniej płynny, zwiększy się drenaż baterii itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakalq

U mnie wczoraj po zabawach kombinacjach instalacjach na różne możliwe sposoby, raz zaczął działać prawidłowo tzn. nie było czarnego ekranu po zmianach w wydajność -> zarządzania pamięcią włączyłem zRAM itp reebot (kilka razy) i telefon się uruchamiał z tym, że nie dodawałem konta google i język ustawiłem na angielski. Później jak chciałem drugi raz tak samo zrobić to nie działało - nie pamiętam kolejności jak wygrywałem, ale wiem, że na pewno najpierw poszedł quarx z 17.02 i na to Twój rom i jakieś wipe, ale nie potrafię tego powtórzyć :) może to jest jakieś droga do rozwiązania problemu czarnego ekranu.

Będę kombinował jeszcze może coś się uda, póki co siedzę na quraxie z 18.03 bo ten czarny ekran nie wiadomo kiedy wyskoczy a nei chce mis ie kopi codziennie robić i przywracać :) Na quarxie z drenażem baterii nie ma wielkiego problemu podobnie jak na Twoim romie, w nocy około 0,5% w ciągu dnia trakcie używania tez nie jest źle - potestuję jeszcze.

Co do kernela jellyx to znalazłem skrypty do wipe i z tym coś pokombinuje: [CWM][ZIP] Defy Ultimate Wipe - xda-developers i FULL WIPER (-Wipes /system,/data,/cache) formatuje też /system może z tym jest jakiś problem w /system siedzi tez boot i ustawienia procka bo mi się wydaje, że w tym jest problem. Ja u siebie nie mogę ustawić takich napięć jak inni mają bo wieszają u mnie telefon, widać mój egzemplarz defy jest jakiś inny :) i to stąd chyba wynika problem z kernelem jellyx.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

No u mnie niestety także czarny ekran

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie wersja 2.0 jest w fazie beta, ale zaspoileruję, że rom nie stracił na prędkości, a lekko zyskał. Znalazło się miejsce dla dużej ilości "audiofilistycznych" modów. Znalazło się też miejsce dla masy dodatków z 4.2. Obecnie pracuję nad rozwiązaniem czarnego ekranu i wyglądem slim na zmianę więc nie wiem w co włożyć ręce. :)

Przepraszam wszystkich, którym wywala czarny ekran, staram się jak mogę. :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam z niecierpliwością.

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ja mialem czarny ekran po zainstalowaniu Jellyx, to:

- wyjalem baterie

- wlozylem, telefon sie uruchomil

- wszedlem w recovery, zrobilem wszystkie trzy wipe

- reboot z wipe i telefon juz sie uruchmil normalnie

Wysłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

mógłby ktoś potwierdzić, że działa? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niewykluczone że działa, tylko że (w moim przypadku) nawet jeśli po 3x wipe rom z Jellyx'em ruszył to przy kolejnym, nawet zamierzonym restarcie znów stawał na czarnym ekranie i bez full wipe ani rusz :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi