Skocz do zawartości
Kolos28

Prosty sposób na zachowanie ROOT po aktualizacji OTA do Jelly Bean

Rekomendowane odpowiedzi

Kolos28

jak masz zROOTowaną wersję .28 to nie potrzebujesz wersji 7.5

Co do aktualizacji to przed zaktualizowaniem musisz ustawić domyślne wartości montowania kart bo możesz popsuć telefon ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, ale mi bardziej chodziło że fon mi nie pokazuje aktualizacji do JB i nie wiem czy ona się ujawni jak zrobię pierw tą akt do .7.5 czy w ogóle jej nie bede miał?, (mam tel z Plusa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Masz brand z Plus? a aktualizacja OTA tylko pokażę się na czystym sofcie. Jeśli masz czyst soft to aktualizacja powinna pokazać się Tobie na wersji .28

Ja obecnie posiadam tą wersję i aktualizacja jest dostępna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ok, ale mi bardziej chodziło że fon mi nie pokazuje aktualizacji do JB i nie wiem czy ona się ujawni jak zrobię pierw tą akt do .7.5 czy w ogóle jej nie bede miał?, (mam tel z Plusa)

Aktualizację OTA zainstalujesz tylko na niebrandowanym ROMie i z zablokowanym Bootloaderem. W żadnym innym przypadku nie da się tego zrobić.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Ludzie co wy wypisujecie. Aktualizacja ota przez wifi lub 3g jest wtedy dostępna jak zostanie łaskawie przez sony lub operatora udostępniona. Akurat tmobile ma aktualizacje wcześniej od niebrandowanego czystego sony przez pc i ota. Jedynie przy ota trzeba mieć system w stanie oryginalnym tj. ze wszystkimi apkami i bez modyfikacji. Jedynie root można zrobić. Dlatego najpierw flash czystego softu potem root i dopiero ota. Później można usuwać apki. Inaczej wywala błąd aktualizacji. Oczywiście bootloader musi być zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam mam problem miałem jbi według tego poradnika zrootowałem i teraz prubuje zaaktualizować {tak wiem że na telefonie nie pccompanion bo root strace} i za każdym razem najczęściej w połowie aktualizacji telefon na chwile gaśnie włącza się i pojawia się błąd aktualizacja oprogramowania niepowiodła się a na pasku powadomień cały czas ten błąd pozostaje jak go klikne przekierowuje mnie do centrum aktualizacji i tak w koło to samo pomocy !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hatak

Witam właśnie wgrałem ponownie 7.5 CE flathoolem,root-UnlockRoot,OTA-aktualizacja 11.2.A.0.31:p

Bingo działa OTA 11.2.A.0.31 jest root (SU v0.96):D :padam:

Edytowane przez hatak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Zabieram się do wgrania ICS i OTA do .31 z root dzięki hatak:cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem soft 7.5, debugowanie zaznaczone, Nieznane źródła dalej - Unlock-root dalej nie chce mi rootować fona - ktoś ma jakaś pomysł dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ROS!U

Zrestartuj komputer,zaznacz debugowanie usb,instalacja apk z nieznanych źródeł......mnie to zawsze pomaga:) Spróbuj! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi