Skocz do zawartości
shaka

Facebook Vs Google (bojkot)

Rekomendowane odpowiedzi

shaka

http://pclab.pl/news43795.html

Facebook zaczyna coraz bardziej obawiac sie google, staje sie tez podobny do apple - staje sie coraz bardziej zamknietym i monopolistycznym serwisem, liczy sie dla nich tylko kasa.

Widac to bylo od dawna, ten spor pomiedzy fb i google. Ich aplikacja na androida jest uposledzona i w stadium niedorozwoju nie bez przypadku przez tak dlugi czas. FB nie pozwala na synchronizacje kontaktow google!

Ostatnio widac bylo integracje fb ze skypem, wspolprace z MS bing, oraz plany stworzenia platformy mobilnej, a teraz cos knuja razem z Jobsem. Wszystko jest w opozycji do google. Google postanowilo zerwac z mozliwoscia synchronizacji z kontaktami facebooka w swoim systemie w odpowiedzi na brak wprowadzenia podobnej opcji u nich. Facebook boi sie giganta ktory planuje wprowadzic serwis i funkcje spolecznosciowe.

Ja bylbym za ostentacyjnym i zorganizowanym bojkotem wszystkich uzytkownikow androida na fb w ich serwisie. Serwisie skoncentrowanym tylko na wciskajacych sie wszedobylskich reklamach, oraz handlem preferencjami oraz danymi uzytkownikow firmom trzecim, o wylegarni wirusow nie wspomne. Jestem przeciwny wszelkim przejawom zamknietosci i namawiam was do rozpoczecia bojkotu FB, lacznie z usuwaniem kont w ostatecznosci jezeli proba wplyniecia nie przyniesie skutku. FB powoli chce sobie wyrabiac range monopolisty co zagraza wolnej konkurencji, planuje chyba urosnac do poziomu apple lub stac sie rywalem google. Wnioski zostawiam wam.

(from Tapatalk)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojtak

taaa, powodzenia z tym rezygnowaniem ;). część fanatyków zapewne tak zrobi, jednak na pewno nie jakiś znaczący procent. jeśli już, to nie tędy droga. bojkot, ale NA stronie fb, a nie przez usuwanie kont.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liczy sie dla nich tylko kasa

Myślę, że to wyrażenie w zupełności wystarczało do skomentowania sytuacji. I nie tylko w stosunku do FB ale i naszego wujka Google:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie mam problemu z kontaktami z Facebooka, synchronizują się jak zawsze (w ramach testu dodawałem i usuwałem przed chwilą osoby).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Google'a boli, że Facebook karmi się danymi wysysanymi ze skrzynek GMail nie dając nic w zamian. Facebook jest kopalnią danych o użytkownikach, a Google doprowadził do perfekcji sztukę przekuwania tychże danych na pieniądze (poprzez m.in. sprzedaż targetowanych reklam). Problem w tym, że Facebook nie udostępnia danych za darmo... Chodzi o zmuszenie Facebooka do ustępstw.

Na razie wyświetlane jest ostrzeżenie przed "uwięzieniem danych", jeżeli wybierzesz w Facebooku opcję importu danych z konta GMail - http://www.wired.com/epicenter/2010/11/google-trap-my-data-snark/.

Edytowane przez vatazhka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pff , kiedys nie bylo facebooka i jakos zyjemy , jak dla mnie to moga totalnie zerwac wszystkie umowy , nie wiem na czym facebook bazuje , ale chyba maja nas za debili ktorzy nie moga bez tego zyc , jeszcze troche i powstanie drugi podobny portal podziala prawidlowo ze 2 lata , potem powstanie kolejny i tak w koleczko , to nie koniec swiata ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet sobie nie wyobrazasz ilu jest ludzi dla ktorych Internet = Facebook ;). Sa nawet liczne przypadki uzaleznienia od fb wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Dlatego taki facebook to duze zagrozenie i pisza o tym juz dlugo pod roznymi katami. Glownie dlatego ze wiele osob nie zna zasad prywatnosci, oraz ze wkrada sie naiwnosc i glupota. Jak dla mnie zabawa tam byla fajna przez miesiac, a teraz widze glownie wady takiego portalu, i chyba przesiade sie na twitter, bo z facebooka zaczyna sie robic bardziej komercyjna naszaklasa, wiele firm widzi tam mozliwosc reklamy i jest tevgo o wiele za duzo.

Uzaleznieni to chyba tylko zakompleksione nastolatki mam nadzieje, w stylu dzieci neo i nk. Nic tam nie ma ciekawego oprocz mozliwosci publikacji.

Reklamy to ja wole od googla, a nie tam gdzie ich nie chce.

(from Tapatalk)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atc5

no to ja w ramach protestu nie założę nie założonego jeszcze konta na FB :), co do reklam od google .... jakie reklamy ???? :) (ostatnio reinstalowałem u znajomka system i odpaliłem niechcący i trochę przez zmęczenie internet bez dobrodziejstwa typu adblock ..... oczom nie wierzyłem i za łep się złapałem jak zaatakowało mnie zylion reklam, masakra jak można w takich warunkach "sieciować" ??????)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasiak

aaa.. ja już jestem za bardzo uzależniona od Fejsboga... Amen...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x