Skocz do zawartości
Assassins

Mysz, klawiatura, pendrive + przejściówka oraz karta 64gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące przejściówki OTG jeśli tak się nazywa a:x. Znajomy przyniósł mi taką przejściówkę i podłączyłem do niej mysz a później pendrive, nic się nie działo. Przeczytałem gdzieś na forum, że trzeba by przerobić kable tak aby było napięcie wysyłane. I tu jest moje pytanie. Czy można podłączyć mysz bądź klawiaturę na OTG bez napięcia? Czy trzeba mieć roota? Lub, czy są jakieś przejściówki do kupienia już zrobione?

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć kilka rzeczy. Czy przejściówka na hdmi z samsunga odpali bez napięcia? Jak się domyślam to root jest nie potrzebny aby zadziałała dana przejściówka tylko musi być znów napięcie...

Czy nie będzie problemu z odpaleniem zwykłej karty 64gb?

Możliwy jest root na androidzie 4.0.3?

Będzie aktualizacja do JB? Lub, czy jest jakaś specjalna opcja oszczędzania energii?

Mysz + klawiatura bluetooth na 100% będzie działać na nie zrootowanym telefonie?

Edytowane przez Assassins

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0
    I tu jest moje pytanie. Czy można podłączyć mysz bądź klawiaturę na OTG bez napięcia? Czy trzeba mieć roota? Lub, czy są jakieś przejściówki do kupienia już zrobione?

Możesz podłączyć ale raczej to nie zadziała bo braknie energii. Przede wszystkim musisz mieć kernel z obsługą otg. Raczej nie ma gotowych, na forum jest poradnik jak samemu taką zrobić.

Czy przejściówka na hdmi z samsunga odpali bez napięcia? Jak się domyślam to root jest nie potrzebny aby zadziałała dana przejściówka tylko musi być znów napięcie...

Na mojej oryginalnej przejściówce działa bez prądu.

Czy nie będzie problemu z odpaleniem zwykłej karty 64gb?

Evka niby obsługuje 64gb <sam takiej nie posiadam ;p>. Koledzy wypowiadający się w dziala "Akcesoria" twierdzą, że działa.

Możliwy jest root na androidzie 4.0.3?

Tak. Nie wiem jak jest z rootem ale jak zrobisz s-off tracisz gwarancje bezpowrotnie.

Będzie aktualizacja do JB? Lub, czy jest jakaś specjalna opcja oszczędzania energii?

Oficjalnie niby coś w tym temacie chyba robią ale expressis verbis nie zostało to potwierdzone. Za to jest cała gama nieoficjalnych romów jb.

Mysz + klawiatura bluetooth na 100% będzie działać na nie zrootowanym telefonie?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta 64 GB UHS-I goodram jest wykrywana w htc.

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ej mam kabelek do s2 brata i nie wykrywa mi pena :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Ej, masz rom/kernel obsługujący otg, i włączony pendrive przez otg helper? Do tego kabel/przejściówkę z zasilaniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bez zasilania :C a jaki karnel to nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Musisz mieć kabelek z zasilaniem. Gdzieś tutaj na forum był temat jak taki zrobić, ja bawiłem się hub`em usb z zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi