Skocz do zawartości
mgreta36

Skanowanie plików multimedialnych

Rekomendowane odpowiedzi

k22mil

Mi skanowało bardzo długo. Problem rozwiązał program -Rescan media root.

Pozdrawiam.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mi skanowało bardzo długo. Problem rozwiązał program -Rescan media root.

Pozdrawiam.

A bawiłeś się w backup przez CWM i masz backup na sd ?

Dodam tylko że miałem podobny problem tzn. po włączeniu telefonu skanowanie karty SD chyba kilkanaście minut, grzanie się telefonu od tyłu, zżeranie baterii.... wreszcie się udało

W/w program zapobiega skanowaniu, ale jak wrzuci się pliki na SD int albo SD ext system po prostu ich nie widzi, więc chyba nie jest to rozwiązaniem problemu (sam testowałem) Moje problemy ze skanowaniem zaczęły sie po zabawie z CWM i robieniem dużej ilości backupów co generuje mega ilość plików w katalogu /clockworkmod/blobs u mnie nagromadziło się jakies 6709 plików o wadze łącznej 1,8 gb Zrobiłem w następujący sposób:

1) wejście w CWM

2) delete z poziomu CWM zbędnych backupów

3) i na koniec opcja free unused backups (nie pamiętam jak dokładnie się nazywała)

4) restart

i problem minął :) karta 16 gb z czego 10 gb zajęte, pliki, multimedia itd

Może komuś też to pomoże. U mnie teraz skanuje kilka sekund, a jak wejdę przez menedzer plików zauważyłem że został całkowicie wyczyszczony katalog /blobs więc może łatwiej będzie bo wyczyścic z poziomu komputera ? Może, nie testowałem.

Pozdrawiam

Edytowane przez reedson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Ten program Rescan ... jest bezpieczny ?, można nie robić backupa.

Edytowane przez dix241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cizik

Tak troszke z innej beczki ;p

Własnie przelozylem karte SD do LG i skanowanie zatrzymało sie na 14%, nie mam dostepu do niczego z karty?

Macie jakies pomysły wydaje mi sie ze była na to apka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Nie będę bawił się tym programem,obawiam się że coś się zepsuje :(,jakoś będę żyć ze skanowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noexde

ze skanowaniem mialem wszystko ok po wgraniu JB potem cos sie zwalilo i wlasnie skanowalo i skanowalo, ten program rescan byl dobry z poczatku potem sie cos posypalo i juz nie bylo szybko, dziwne wiec go skasowalem i jakos skanuje za duzo mam tych plikow na SD i te backupy no trudno.

LG P760 | JB 4.1.2 | TAPATALK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k22mil

Mam JB bez CWM.

A co "W/w program zapobiega skanowaniu, ale jak wrzuci się pliki na SD int albo SD ext system po prostu ich nie widzi"

To zabardzo nie wiem o co chodzi bo u mnie system widzi wszystkie pliki tzn. Czy to mp3, zdjęcia itp. skopiowane z pc na karte czy do pamięci tel. Od razu są widoczne bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

To dobrze że go przetestowałem i przywróciłem tak jak było i usunąłem :),skanuje dłużej jak masz dużo plików w pamięciach+do tego jak coś usuwasz z karty menedżerem plików :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

u mnie też długo skanowało i też zacząłem podejrzewać dużą ilość backupów CWM.

Zainstalowałem to https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studiokuma.nomedia&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zdHVkaW9rdW1hLm5vbWVkaWEiXQ..

i dałem żeby nie skanowało katalogu z backupami (duża ilość plików) i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

tez go wyłączylem ale dalej skanuje kilka minut, mam w sumie okolo 10gb muzyki wiec chyba moze tyle skanowac :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi