Skocz do zawartości
mgreta36

Skanowanie plików multimedialnych

Rekomendowane odpowiedzi

siamanko po zakupie mojego lg l9 i wlozeniu bebeszków czyli bateria karta pamieci ( juz z muzyką z poprzedniego telefonu) chcialem wejśc menadżera plikow aby spr jak gra ten telefon najzabwaniejsze bylo to ze pliki nie były widoczne a w chcąc spr jak dziala aparat wyskakiwał mi komunikat o przeskanowaniu plików multimedialnych. Poyslałem ze sformatuje kartę i wgram muzyke onownie poprzez adapter i tak zrobilem . po ponownym wlaczeniu telefonu z kartą (z wgraną muzyką) zaczolem od spr czy aparat sie wlaczy i nie chcial z powodu przeskanowania plików pliki z muzyka były ale tez z ich odtworzeniem jest ciezko. z góry dzieki za pomoc ps rzekome skanowanie dokonuje sie przy kazdym ponownym wlaczeniu telefonu lecz nie daje to zadnego widzocznego rezultatu juz nie wiem co robic :<

karta była skanowana poprzez telefon oraz kompa i nic abym mógl odpalic aparat karta musi pozostac czysta gdy zrestatruje telefon

Edytowane przez eddys-son

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ABU44

Po zrootowaniu telefonu można zainstalowac apkę z marketu "Disable Service" https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wq.disableservice&hl=pl i za jej pomocą wyłączyć skanowanie multimediów.

Można wyłaczyć wiele innych, nieprzydatnych rzeczy...

Polecam równocześnie pozwolenie telefonowi na przeskanowanie karty po instalacji ROMu. A potem wyłączenie tego skanowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wplynie to na gwarancje jest tomój pierwszy smart a wiec nie jestem w tym tak obenznany jeszcze ale ten problem ze skanowaniem mnie juz doprowadza do pasji

---------- Post dołączono 24-01-14 o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano 23-01-14 o 22:18 ----------

aktualnie problem wyglada tak, że zakupilem nowa karte good ram 16 gb 10class na próbe wsadzilem 1 utwór wlaczyłem telefon wszystko ladnie piknie wiec wyjąloem i wgrałem calą muzyke (okol nie całe 2 gb) i juz jest jak wczesniej czyli jest komunikat o skanowaniu u góry przy wlaczeniu ale jak chce wlaczyc galerie np to mi kaze spróbowac po przeskanowaniu niechh mi ktos pomoze z tym bo ja juz nie wiem w jaki sposób mam zrobic to tak zeby tego komunikatu nie było bo jak to miec telefon którym ani foty zrbic ani nawet przejzec pliki jakie są na karcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale kolego Ty po restarcie komórki odczekujesz aż skanowanie się zakończy nim włączasz aparat, bądź galerię? Bo sam mówisz wyskakuje Ci info o skanowaniu, jak masz dużo rzeczy to ono trwa dłużej, ale z tego co widzę u siebie to tylko pierwsze skanowanie trwa długo po wrzuceniu rzeczy na karcie i restarcie fona, następne skanowania po restartach lecą już dość szybko, ok 15 sekund. Ale w tym czasie aparat i galeria i odtwarzacz muzyki i inne apki korzystające z karty pewnie nie ruszą. Trzeba chwili cierpliwości. Tego się nie da wyłączyć, tzn niby się da, ale póki tel nie przeskanuje i zainstaluje karty to ta nie będzie działać, więc musisz tą chwilke przeboleć.

Zrób tak, jak wrzuciłeś całą muze na karte to po włączeniu go zostaw aż się zeskanuje do końca, potem galeria i wszystko powinno normalnie działać. Następny restart telefonu i skanowanie powinno iść znacznie szybciej, tak jak mówie też mam sporo na karcie i skanowanie trwa ok 15 sekund, jednak jak wszystko na karte wrzuciłem i do fona włożyłem to pierwsze jej skanowanie z tymi plikami troszkę trwało. Tak samo jak coś usunę i wgram (coś więcej niż kilka plików ;P) to znów skanowanie które troszkę trwa, tak to już musi być

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale mi nie pokazuje zadnego % skanowania specjalnie zostawilem fona na noc i rano jak sie obudziełem to spr czy przeskanował i nie zdziwilem sie bo komunikat byl (całą noc fon nie był tykany) dalej nie wieze ze to wina karty bo 2 były nie mozliwe zeby byly popsute zwlaszcza ze jak byl1 utwór szlo dobrze aktualnie są 2 i juz nie chce chodzic komunikat znowu zaczoł wyskakiwac po ponownym uruchumieniu wiec juz nie wiem czy isc z tym do salonu czy co >:(

http://www.redcoon.pl/B491284-GOODRAM-microSDHC-Class-10-UHS-I-16GB_Karty-pami%C4%99ci oto karta która robi mi te psikusy

Edytowane przez eddys-son

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagle, ni z tego, ni z owego dostałem wiecznie trwające "wyszukiwanie plików multimedialnych".

W momencie podłączenia telefonu do komputera.

Potem muszę go zresetować (nawet kilka razy), poczekać dobre ~5-10 min i są wyszukane multimedia... ale to już oczywiście po odłączeniu od komputera. (dla testu wyjąłem kartę SD, nadal wyszukiwanie multimediów trwa dłuugo i nie zawsze się załącza, więc problem nie jest z kartą) Za każdym razem gdy go podłączam pod kompa, dzieje się to samo.

Jakieś rady?

+

Jak wyłączyć picasse w telefonie, by samo nie aktualizowało galerii?

To jest jedyna ale to jedyna rzecz jaką mogę o to posądzać, bo nic z samym telefonem robione nie było i w ogóle dużo używany nie jest, chociaż też ciężko jest mi uwierzyć że jeden obrazek więcej na picassie robi taką różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi